Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
ФИФА им забранила на клубовите од Русија и Белорусија да се натпреваруваат исто и на репрезентациите. Истото го направија и од ЕХФ (Европска ракометна федерација).
Хахахаха, фашистите со тоа што најмногу го знаат, да мешаат политика секаде, па и во спортот, да уценуваат и казнуваат.
Фашистичка Европа! Веќе имаат нефункционална трансродова младина и секој трет е радикал муслим.

Ќе го славам вашиот пропаст, лицемери!
Смири живци, не е прв пат држави да се исклучени од спортски натпреварувања поради војни.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.611
Поени од реакции
3.724
Паааааа, јас би ги испратила сите 120 седнати во парламент, со гратис Влада.
Ехх...така „забавата„ во Украина ќе трае прекратко.

А од кај знаеш...можеби „севернава„ ќе има улога на „олеснувач„.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.215
Поени од реакции
5.116
Многу ми се смешни овие дебилчињата што навиваат за Русија, мешаат политика анти лбџт, анти глобализација а у Украина недолжни луѓе умираат....да се денес живи Делчев и компанија прво ваквите "македонци" ќе ги исчистат.....гнаси и предавници што тука еден тенк да влезе први ќе избегаат у САД или Европа.....

Русија има секое право да се лути ради Украина и НАТО, прошлата Колд вор беше обратна ситуација, Русија сакаше на Куба да стави ракети али тогаш САД не изврши инвазија....

Русиве ова мораа да го решат на дипломатски начин, оваа инвазија само ќе го кошта Путин куршум у чело ништо помалце....
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Смири живци, не е прв пат држави да се исклучени од спортски натпреварувања поради војни.
Немам видено до сега да ја исклучат САД или некој нивни клуб кога напаѓаа 50 држави. :toe:
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
604
Поени од реакции
1.166
Многу ми се смешни овие дебилчињата што навиваат за Русија, мешаат политика анти лбџт, анти глобализација а у Украина недолжни луѓе умираат....да се денес живи Делчев и компанија прво ваквите "македонци" ќе ги исчистат.....гнаси и предавници што тука еден тенк да влезе први ќе избегаат у САД или Европа.....

Русија има секое право да се лути ради Украина и НАТО, прошлата Колд вор беше обратна ситуација, Русија сакаше на Куба да стави ракети, али тогаш САД не изврши инвазија....

Русиве ова мораа да го решат на дипломатски начин, оваа инвазија само ќе го кошта Путин куршум у чело ништо помалце....
Абе паметен дечко, сета а знајш ти дали Делчев и компанијата ќе чистеле такви како нас или такви како вас. Ако НАТО и САД не сакале да гине народ, тогаш ќе престанеа уште одма да а снабдуват Украина со оружје и крај, јасно кажа Путин, неутрална Украина, демилитаризација, и да се тргнат НАТО базите од источниот блок, ако овие беа 3-те услови кој ги постави уште во Јануари мислам.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
дечко ти гејспир од невладина гледам се јави у темава. Му снемало лубрикант. Дај му од твојот малце.
Ела ќе ти го дадам ако сакаш, ќе го лапниш малце, ама не целиот. Гледам фан си ми, ме цитираш секаде, па да ти ги задоволам желбите. Вошки ќе ми фати од што си грд. (лубрикантот де, да не си помисли нешто друго ќе ти дадам? Си се зезнал.) Ајде сега гетлајф, најди си друга занимација, дечкоти ако не те дружи, и не ми паламуди многу. Небитен си како снег на Аљаска.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
26.054
Eh be grevu be idi cisti lajna tamu u nemacka ne se brukaj
Не се нервирај, оди таму земи калашот и правац да помогнеш на Украина. Ако му помине ова на Путин, се знае што е следно, Косово.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Не биле квалификувани за Светското, зато.
Не мора да е за Светско, општо си правиме муабет. Исто никогаш не знам да им биле ставени некакви санкции до сега.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.592
Поени од реакции
38.741
Ела ќе ти го дадам ако сакаш, ќе го лапниш малце, ама не целиот. Гледам фан си ми, ме цитираш секаде, па да ти ги задоволам желбите. Вошки ќе ми фати од што си грд. (лубрикантот де, да не си помисли нешто друго ќе ти дадам? Си се зезнал.) Ајде сега гетлајф, и не ми паламуди многу. Небитен си како снег на Аљаска.
по мислењево, веќе немам сомнеж дека си од оние што возат у рикверц.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
26.054
Не. Во никој случај.
Ако не си, тогаш јас ќе те частам едно шетање низ Белорусија ако заврши срањево побрзо, да видиш чисто од сопствен агол како е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom