Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 септември 2022
Мислења
52
Поени од реакции
329
99та година беше јака утакмица ,нокна за куп игравме , Вардар Пелистер во Скопје, ние од Битола два автобуси ,само шо стигнавме пред исток ,како шо беше старата трибина пред влезните врати од правецо на Јужна жестоко каменување од страна на комити ,еднио автобус сите џамој искршени ,јас за малку десното око ке ми беше извадено од срчите шо ми прснаја,во очите ,и од автобусите кој преку џамојте се стрчаа кон комити ,имаше бркајнца до Јужна,тогаш немаше ко сега толку полиција и ебр мебр ,обични џандари ,одвај не собраја и не пикнаа на исток ,го носевме и горче знамето шо беше земено предходните години, ко го појавивме на трибина полицијата сакаше да ни го одземи дојде до пендрачење и отпор од наша страна ,и знамето го искинавме на делој не се запали ,комити тогаш беа во поделба лф седеа на север а ид Јужна долета бакли кон нас и се тргна кон Јужна тука на оградата полицијата не одби пак со сила,од север еден член на лф се префрли кој знај имаше измеѓу север и исток како просторија со бели како плочки герамиди застана таму и од наша страна ,дестина души успеавме да се качиме над та просторија до оградата, а веке члено на лф се врати назад на север и дојде тука до пресметка преку оградата, фрлање столчиња од лф ние од герамидите кршевме преку оградата со нозе ,тупајнци мавање, имаше повредени од двете страни ,интересна утакмица беше од навивачка страна со многу дешавки мислам пелистер изгуби 3:2 ,
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Момци не може да очекувате од Чкембари да ви одобрат да гостувате, си има правила и прописи. Јас искрено мислам дека они највеќе сакаат да гостувате за да мобилизираат што повеќе навивачи. Што се однесува до бројката денес во Велес 150 луѓе со се Војводи е вистинско разочарување, ако се земе предвид дека бевте 2000/2500 пред 2 дена. Нема ни 10% денес отидени во Велес што е најблизок град до Скопје.
Во подем сте и фурајте го филмот, немора секоја утакмица да барате споредби.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Момци не може да очекувате од Чкембари да ви одобрат да гостувате, си има правила и прописи. Јас искрено мислам дека они највеќе сакаат да гостувате за да мобилизираат што повеќе навивачи. Што се однесува до бројката денес во Велес 150 луѓе со се Војводи е вистинско разочарување, ако се земе предвид дека бевте 2000/2500 пред 2 дена. Нема ни 10% денес отидени во Велес што е најблизок град до Скопје.
Во подем сте и фурајте го филмот, немора секоја утакмица да барате споредби.
Не објави слики од ФА , МЗТ - Куманово ?
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Веќе подолго време. Ги пратам сите групи, поготово скопските.
Во ред тогаш би те замолил пред да напишеш нешто да го прочиташ истото неколку пати поготово кога се работи за некоја критика , за бројката можам 9871 причини да ти напишам зашто беше толкава иако според мене е топ , сепак покажи почит и ти ете ако некогаш си бил активен член знаеш како е така да престани да провоцираш де нешто Комити ги фалиш па после демек добронамерна критика па ајде се Чкембар стана па ФА кога се во добра бројка ти тука ги објавуваш сликите кога се 11 души со све знамиња тогаш не си активен член....поздрав
Автоматски споено мислење:

Веќе подолго време. Ги пратам сите групи, поготово скопските.
Кој се тие СКОПСКИ ГРУПИ ?
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Во ред тогаш би те замолил пред да напишеш нешто да го прочиташ истото неколку пати поготово кога се работи за некоја критика , за бројката можам 9871 причини да ти напишам зашто беше толкава иако според мене е топ , сепак покажи почит и ти ете ако некогаш си бил активен член знаеш како е така да престани да провоцираш де нешто Комити ги фалиш па после демек добронамерна критика па ајде се Чкембар стана па ФА кога се во добра бројка ти тука ги објавуваш сликите кога се 11 души со све знамиња тогаш не си активен член....поздрав
Автоматски споено мислење:


Кој се тие СКОПСКИ ГРУПИ ?
Ваши членови напишаа после прославата дека све под 300 луѓе во Велес ќе биде разочарување. Инаку сум бил на трибина на ФА и затоа некогаш објавувам нивни слики. И секогаш реално пишувам само како кому му одговара.
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Колку си сериозен со ова? Па вие влеговте на пола утакмица, другата половина се тепавте со мвр, па се усравте на утакмицата со фрлена бакља. Бевте осмина од тоа што беа Чкембари собрани, да не барам слики.
Koga ke zastanete posebno na tribina bez da se spoite so obicnata publika ke se merime okej
Ubavo se vide koga se igrase minatata sezona vo jane se vide kolku dojdovte a nie od karsi kolku bevme...
Za kavadarci zivi ve izedovme nemate pravo na zbor!!
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
Koga ke zastanete posebno na tribina bez da se spoite so obicnata publika ke se merime okej
Ubavo se vide koga se igrase minatata sezona vo jane se vide kolku dojdovte a nie od karsi kolku bevme...
Za kavadarci zivi ve izedovme nemate pravo na zbor!!
Како бе живи не изедовте? Лично јас збирав карти од по земја за да излезам надвор да им дадам на Чкембари да влезат, цел исток беше ПРЕПОЛНЕТ немаше да мрдниш место не па да поминиш. Комити бевте само најлево коцката размер 7/8 стола хоризонтално и 20 вертикално. Ќе пратам утре слики од утакмицата потсети ме по ПМ ако не пратам до 15:00
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.614
Поени од реакции
70.185
Како исто ко вашата бројка беше 300/350 ние по 1000ка бевме тие утакмици.

Се сеќаваш на струмица? Мислам 2006, куп утакмица беше, вие бевте казнети и домаќини бевте струмица. Вие два или три буса, ние шест бевме. Или и тогаш беше пата/пата?? На ракомет ни со бројка ни со ништо не сте ни биле ни близу, почнувајќи од Радовиш 2002, Кавадарци 2004, па Куманово 2006, па до супер купот Охрид годинава. Никогаш не сте биле побројни

На почетокот на твојот пост пишуваш, ние сме се береле само за вардар. Ок. А потоа види ти шо пишиш. Викаш ќе дојдевме 700 а најбројна домашна утакмица сте биле 350. И??? Вие само со нас се берите? Доста со тој муабет, дерби е, нормално да се прат екстра мобилизации и да има бројка.
Не реков дека сме биле побројни од вас на тие гостувања во 2006-09, туку дека навивачки сме биле сосема солидни и рамо до рамо во тоа кој издоминирал во навивање.
Ние и сега не може да ве издоминираме во бројка на гостување во Битола, ама можеме според организираност, ако ни се дадат еднакви услови.
Не спомнав и ова во претходниот пост, вие еден куп пати сте гостувале во топ термини (ноќни), ние за да дојдеме кај вас мора од 9 да тргнеме :D

За таа утакмица во Струмица, Комити носеа само членови над 18 години, така што отпаднав и не бев. Нема збор тука, на сите утакмици што си ги набројал бевте побројни. За ракомет тој е интересот, да имавме некое дерби на неутрален терен во годините меѓу 2009 и 2017 ќе правевме тогаш муабет, реално само во овој период групата се организираше посериозно за ракомет. Вие имате и обична публика што за ракомет ќе дојде во голем број, ви давам рака за тоа.

Фудбалот во Струмица истотака се погоди во еден мачен период на Комити. Поделби, бојкоти, фудбалска стагнација, на многу слабо ниво беше групата. Штета што во поново време не сме се погодиле така на фудбал, на пример во финале на куп на неутрален терен :D

За последното, муабетот е ист од еден пост од порано кога се расправавме за нашите и вашите гостувања во Македонија.
Нормално дека бројката на дерби ќе биде најголема, ама не е нормално само против Вардар да сте толку. Ние имавме 400 души и со Воска, сме имале три други гостувања над 150 луѓе, а за други години да не правиме муабет. Само во последниве 10 години, сме полнеле трибина во Штип, Пробиштип, Кичево, Охрид во бројки по 300+ луѓе, Велес кога извадивме парола со Гемиџии ни крцаше трибината, во Тетово со 3-4 автобуси, Кратово, во Прилеп 4 автобуси, Струмица или Турново по 3 автобуси, Куманово на ракомет бевме 5 автобуси во најнебитен меч, за натпревари со Работнички или Металург нема да коменторам, Кадино преполна трибина, едноставно луѓето не се палат само на вас ;)
Да напоменам дека последните години многу ретко одиме на гостувања со автобуси, најголем дел се одработуваат со коли, со возови, со комбиња, кој како стигне.

Кај вас од 20 души на обично гостување, за во Скопје ќе мобилизирате и 400. Од 100 души на домашна, одма на 1000ка.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.095
Поени од реакции
6.157
@Saber Rider
Знаеме и ти јас се како е што е реално, како шо сте врвеле мачен период, така и ние имаме мачен период сега.
Некои муабети што ги зборувате, вака така ќе било, а никогаш немало таква ваша доминација на дерби, ама ако беше сега вака или така личат на муабетот, ако беше баба ми машка...
И за условите што ги напоменуваш цело време, тие се бе брат. Стадион додека беше малата трибина искрено не паметам кога сте биле одбиени, или па ограничени со карти. Ве паметам и 50 кога сте биле и 400. А за салата таа е, капацитетот е тој. Сепак ете барем сега добивате шанса за гостовање, за разлика од претходно.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
171
Поени од реакции
247
99та година беше јака утакмица ,нокна за куп игравме , Вардар Пелистер во Скопје, ние од Битола два автобуси ,само шо стигнавме пред исток ,како шо беше старата трибина пред влезните врати од правецо на Јужна жестоко каменување од страна на комити ,еднио автобус сите џамој искршени ,јас за малку десното око ке ми беше извадено од срчите шо ми прснаја,во очите ,и од автобусите кој преку џамојте се стрчаа кон комити ,имаше бркајнца до Јужна,тогаш немаше ко сега толку полиција и ебр мебр ,обични џандари ,одвај не собраја и не пикнаа на исток ,го носевме и горче знамето шо беше земено предходните години, ко го појавивме на трибина полицијата сакаше да ни го одземи дојде до пендрачење и отпор од наша страна ,и знамето го искинавме на делој не се запали ,комити тогаш беа во поделба лф седеа на север а ид Јужна долета бакли кон нас и се тргна кон Јужна тука на оградата полицијата не одби пак со сила,од север еден член на лф се префрли кој знај имаше измеѓу север и исток како просторија со бели како плочки герамиди застана таму и од наша страна ,дестина души успеавме да се качиме над та просторија до оградата, а веке члено на лф се врати назад на север и дојде тука до пресметка преку оградата, фрлање столчиња од лф ние од герамидите кршевме преку оградата со нозе ,тупајнци мавање, имаше повредени од двете страни ,интересна утакмица беше од навивачка страна со многу дешавки мислам пелистер изгуби 3:2 ,
Се сеќавам на утакмицата во 93 мин Пелистер даде гол за да намали на 3:2 ама помина понатаму бидејќи победи дома со 1:0..Од неутрален агол ја следев утакмицата и мислам тоа ви беше едно од најбројните гостувања
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom