Кога сте биле најисплашени во животот?

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Znaci ova ne e ista tema kako "dali se plasite od temninata" tuku me interesira koja slucka vo zivotot ve naterala da se "pomocate"?
jas na primer ke kazam deka eden den pred da odam na uciliste znaci utro bese i roletnite na prozorcite vo sobata bea spusteni jas taka se budam i "gledam" temno se vrtam na prozorot temno,bukvalno nisto ne gledav i togas si rekov od deneska i ponatamu slep sum mislev deka ne gledam,
sledno so napraiv e pocnav da vikam "mamoooo mamoooo" :) ne se smeejte:) i taka stanav trcam niz vratata (napamet) za sreka stignav do rackata ja otvaram vratata na sobata i gledam svetlina
ako imate nekoja vakva "interesna" slucka piseteja
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ми се има случено 2 пати ај во кратки црти ќе напишам!
првата беше пред 5 години и бев на зимовање во Пелистер...тоа беше период кога се збореше дека во Битола доста ловџии биле нападнати од волци!Истата судбина ме чекаше и мене..тогаш мислев леле толку беше од мене..али за среќа ме спаси еден таксист..никогаш нема да го заборавам човекот...еден непознат направи за мене нешто што ретко кој пријател би го направил!!
а втората беше пред 2 год.кога ме ограбија дома...беше сабајле околу 10 саат..најчудно беше тоа што не спијам цврсто..и ми ја демолирале куќата па собата кај што спијам а ништо не сум слушнала и осетив кога некој се подаде кон мобилниот кој ми стоеше на перницата и отварам очи и пред моето лице една шугава изместена фаца.(од која уште неможам нормално да заспијам)...и од тука пискање и незнам со кој памет фатив да го бркам типот али ме заеба кога се качи у кола(сеа нeзнам колку ме заебал)и дојде после полиција и кога им го опишав типот имав од нив само едно..биди среќна девојка што покрај таков манијак си поминала не силувана!!Мислам фала што ме утешивте!!!:nesum:
Од тој ден сеуште имам проблем со несоница и кога останувам сама дома!мамата:violent1:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
RealGirL напиша:
ми се има случено 2 пати ај во кратки црти ќе напишам!
првата беше пред 5 години и бев на зимовање во Пелистер...тоа беше период кога се збореше дека во Битола доста ловџии биле нападнати од волци!Истата судбина ме чекаше и мене..тогаш мислев леле толку беше од мене..али за среќа ме спаси еден таксист..никогаш нема да го заборавам човекот...еден непознат направи за мене нешто што ретко кој пријател би го направил!!
а втората беше пред 2 год.кога ме ограбија дома...беше сабајле околу 10 саат..најчудно беше тоа што не спијам цврсто..и ми ја демолирале куќата па собата кај што спијам а ништо не сум слушнала и осетив кога некој се подаде кон мобилниот кој ми стоеше на перницата и отварам очи и пред моето лице една шугава изместена фаца.(од која уште неможам нормално да заспијам)...и од тука пискање и незнам со кој памет фатив да го бркам типот али ме заеба кога се качи у кола(сеа нeзнам колку ме заебал)и дојде после полиција и кога им го опишав типот имав од нив само едно..биди среќна девојка што покрај таков манијак си поминала не силувана!!Мислам фала што ме утешивте!!!:nesum:
Од тој ден сеуште имам проблем со несоница и кога останувам сама дома!мамата:violent1:
Leeeele :shok: . Zatoa jas vikam ne e na odmet eden pistol doma. :pishtoldz
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm pred 3godini mislam wese na zimuvanje...na bansko u bugarija bevme i jas i tetin mi se kacivme da skijame,a drugite ostana dole,koga se kacivme sto da vidis mraz,stazata wese ogledalo,a nemase kako da se vratime i morase so skijanje...tetin mi idese prv,pa jas po nego i odednas kako sto zastana tetin mi se izlizga i izleta od stazata negde i jas se usrav posto prvo neznaev sto se desi so nego,vtoro sto kje se desi so mene...i neznaev sto da pravam,a nemozev da skijam poso mi se tresea noze od strav i resiv da izlezam od stazata da izvadam skii i da idam peshki,arno ama tamu uste bilo zamrznato i pocnav da se tumbam,nekolku minuti izgubiv svest i ziva srekja sto tetin mi me fati vo race inace kje otidev vo provalija...i koga otvoriv oci gledam u kupce sneg sedat koj so skrshena raka koj so skrhena noga i cekaat ratrak i toj tipot se javi na toki voki i vika brzo ratrak imame tesko povredeno devojce...e sega najstrashen moment mi wese koga trebase da probam da gi mrdnam nozete posto ne se znaese dali sum go povredila 'rbetot,za srekja pominav so mal potres na mozok,dve puknati rebra,me bolese celo telo i nemozev da spijam posto sanjav kako pagjam...i uste eden ogromen strav mi wese koga se vidov na ogledal vo facata ko nakaza izgrebana cela,okoto poteceno i modro,a i cela faca mi wese modra i ne se znaese dali kje imam belezi...za srekja sega mi e samo los spomen toa i nemam nikakvi posledici,ama definitivno mi wese najgolem strav vo zivotot i samo koga kje mi tekne deka mozev da go izgubam zivotot se ezam...
isto taka strashno wese ko kopilj koga se izgubiv vo hotel neznam kaj wese,ali hotelot imase star del sto wese zatvoren i ja tamu nekako zabegav,se wese temno,a jas se plasam od temnica i mislam deka togas srcev udar kje me strefeshe,srekja me najde edna cistacka i se sekjavam ja vidov majka mi,me krena vo race i ja odma zaspav :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мици мор, да сибеш и мне ме исплаши со приказнава.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
1.pred edna godina koga si idev nakaj doma...kaj mene e temnica obicno i idam i sea gledam covek pozadi mene i pocna da trca nakaj mene..ja se isplasiv mnogu i pocnav i jas...neznaev sto da pravam samo trcav...otidov nakaj varata i zakluciv i toj zastana pred vrata i me gledase...mnogu jezivo...

2.vo mart si ideme od skolo i odednas osekam nesto mi pagavrz glava ali jako me udri i pocna da me boli...site se smeea a ja pocnav da placam zaso ne se osekav! Se drzam za glava i tvgam rakata i krv na site strni i deka bev vo belo se bev lom...mi tecese krv mnogu mi bese dupnata glavata...me izbrisaa i otidov na lekar..glavata mi ja dupnal gavran so klunot...Togas se krevase panika za pticji grip...i gavranot umrel...bev vo bolnica i lezev 1 nedela no nikoj ne semeese da vlaga kaj mene vo soba i ne mi kazuvaa zaso...mi rekoa deka sum mnogu bolna ali neznaev od sto...me pustija doma i ne iskacav od doma 1 nedela...sea se e vo red ali site me zezaat koga ke pomine gavran...
Togas bev preplasena
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас, најмногу...хмммм...кога промаши пилотот писта, авион на Ибериа, слетувајќу во Софија и кога ќе се слупаше авионот на аустриан со мене внатре, како и кога на хеликоптерот на 3000 метри му снема притисок (се сјеба хидрауликата истекла течноста) во моторот и почна да тоне.
Едвам слетавме. Ама никој не виде оти сите бевме зелени во лицата.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Најисплашена бев завчера на базен. Една стока скокна над мене, ми ги истури цревата...Не можев да земам воздух..и да излезам...И само си мислев..Сеа ќе умрам..Готова сум...И арно шо ме извадија...брррр
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Кога цело јато гаврани слета од небото и почна да лета накај мене и другар ми (се враќавме од искачање). Јас само се завртев со грб и ги стиснав забите (пошо се парализирав од страв) И таман да не исколват птичурине глупи пак полетаа нагоре...напраиа лупинг ебате...
 
С

Сатори

Гостин
1.Си се шетав и како сите нормални луѓе кои одат подалку од провалија јас си одам до неа.И другарките ми викаат, ќе паднеш, а јас си се правам паметна, како да не ќе паднам, не ја докажав реченицата и знам само дека паднав надоле и дека некој ме задржа, не знам како ме извадија, а ако паднев надоле ... еее
2.Кога си ја исеков раката, ама после се исплашив не кога ја исеков не кога ме шиеја кога ми текна дека можам да умрам и дека ми пукнала вената, ама ајде.Сите беа испаничени, а јас ладнокрво си викам ,,ништо не ми е бе,, кога ми кажа докторот колку конци имам е тогаш се освестив.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
od vcera se mislam i mislam :raz: koga sum bila najisplasena vo zivotot i :icon_eek: svativ deka ja nikogas ne sum bila isplasena :toe: mi se slucuvale milion losi raboti ( edno petnaesetina soobrakajni nesreki so tatko mi koj e alkoholicar,ja prosto go obozavam i ne se delev od nego,napadnata od vucjak pri sto i kasnata,edna ogromna zmija slobodno pomina vrz mene a jas ne ni trepnav,gubenje na aerodrom u ungarija,davenje,dedo mi mrtov lega na postela,site se rastrcale natamu navamu , ja sama ostanav u sobata i otednas od negovata usta pocna bela penja da izleguva,operacija na krajnici u Skopje dodeka eden mlad decko se ucese a edna stara go poducuvase ziv horor itn. ) no ne sum gi gledala ko strasni t.e. ne me uplasile :icon_conf ne znam zosto mozebi od malecka sum naviknala samo na takvi raboti pa gi smetam za normala ko del od zivotot kade sto se slucuvaat i dobri i losi raboti, u site gorenavedeni situacii sekogas sum bila smirena,nepodvizliva i bez nieden izusten zbor t.e. samo nemo gledav ladnokrvno bez ni malku strav
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Јас се преплашив кога и дадов црвено на eci^^^ .. Мислам дека кога ќе ме види уште еднаш ќе ме претепа од ќутек :)

И ќе се плашам од тоа уше дооолго време .. т.е. додека не ме види и ми помине стравот
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Lele eve edna desavka,mislev deka ke umram togas...sedime so bratucetkite i majka mi kaj baba mi...ona zenata spremala rucek i site cekame da jademe!Kako i obicno,mojot mal bratuced edvaj cekase da se stavi jadenjeto na masa...dodeka jadese od brzanje mu zastana zalak vo dusnikot i pocna da se gusi..jas samo gledav so se slucuva i pocnav da vikam na cel glas,lele ke se udavese,mene nozete mi se presekoa..majka mi e medicinsko lice i znae kako da se spravi so vakvi slucai,pa za kratko vreme se bese vop red..lele luge mislev deka ke go izgubam i ke prestane da dise...nemozev da se smiram 2 saati posle toa!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Insane напиша:
Јас се преплашив кога и дадов црвено на eci^^^ .. Мислам дека кога ќе ме види уште еднаш ќе ме претепа од ќутек :)

И ќе се плашам од тоа уше дооолго време .. т.е. додека не ме види и ми помине стравот
srcka ako si se plasel nemalo da mi dades..ja kulturno se izviniv za desavkata,a vie ste me prenatrupale so crvenki..nema veze,ja ne sum zlopamtilo!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Вака сеа прва ситоација Имав 5 години,сами бевме дома со мајками татко ми беше во комшии отиден,одеднаш мајками осети чад,отвори во спална да провери и што ке види пола соба запалена среќа татко ми се појави ме изнесе во раце се вратија со комшијата и го средија пожарот

Втора ситоација една година после тоа,на 1ден пред Велигден,бев да и помогнам на баба ми да земе нешто од комшиите карши нас,но кога се вракавме незнам кој ѓавол ме натера повторно да ја преминам улицата(пред која има голема кривина) и за неколку секунди се најдов под стокец,раскрвавен не знаев што се дешава,а типот пијан уште сакаше и да побегне,за срека моите истрчаа навреме и ме однесоа во болница каде што си одлежав пола месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom