Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.301
Ако те прочита некоја Украинка, ќе се навреди.
Се опишуваат како бринети Украинките. Плави се Русинките :icon_lol:
Затоа пишав плава украинка оти се поретки природно, ама за него и ФЕЈК ќе пројде.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Крадеш ли уште семинарски од форуми? :kuracc:
И вториот куршум, празна ти е пачката готово
Туку да те прашам друго, со твојов аватар што правиме? Кога го ставија каква мастурбација удри овде па аармагедони па страшни работи :icon_lol:
Како се чувствуваш сега вака после неколку месеци тешко губење на форумов, како со датумот 5ти октомври, па со сруовикин па со офанзиви ммм?
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
И вториот куршум, празна ти е пачката готово
Туку да те прашам друго, со твојов аватар што правиме? Кога го ставија каква мастурбација удри овде па аармагедони па страшни работи :icon_lol:
Како се чувствуваш сега вака после неколку месеци тешко губење на форумов, како со датумот 5ти октомври, па со сруовикин па со офанзиви ммм?
Останува. Барем мојот е стратег голем. :kuracc:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Стави си слика од Груевски за да го нервираш.
немој многу луѓе на форумов ќе почнат флешбеци да ги маваат, софт спот имаат грото за груле, сепак овој форум даде доајени на вмровштината како бетмен велит :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Останува. Барем мојот е стратег голем. :kuracc:
за сега слабо стратегија :pos: освен стратешко повлекување тука може и овие пред него да ги надмине како е тргнат :pos:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Колку сантиметри има до Берлин?
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

ајде малце повесело
Автоматски споено мислење:

Не ми е тешење, разочаран сум. Шефот ми гарантираше дека ќе го освојат Крим за две недели. А испадна само Керсон. :(
старо играчиште си ти сети на кај оди работава тоа ме бендисува
затоа со време си го смисли овој ликов за со истава смешка да се правиш шлакнат сега кога ќе дојде жешкото
ама не е фер да знаеш оти многу луѓе во тебе гледаат, ванлок ја намачка уште порано и сега не знаат вашиве што песна да пеат, им треба идеолог
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.450
Пред месец дена правеа референдуми за припојување на регионот кон Русија па потпишуваа декларации па Думата гласаше за да ги прифати во Руската федерација.

Геополитичка катастрофа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Значи сексот што му го маваат, кинезиве на русиве, во историјата ќе влези познат како
ГОЛЕМИОТ ГЕНГБЕНГ
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Значи сексот што му го маваат, кинезиве на русиве, во историјата ќе влези познат како
ГОЛЕМИОТ ГЕНГБЕНГ
Кинезите му го начукаа на Французинот неодамна, а и на твојата империја.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Кримски мост сами ќе си го рушат,или да викаме мајстори??
За другар прашувам..
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.810
Поени од реакции
4.592
Ако може линк од темата за брзи кредити, имам за давање кладби у кафана. Одеса до ноември ќе сме ја земеле, кај ги читав експертиве кај се заебав. Дека уште у март им цртав мапа на салфетка кај се наоѓа Сувалки…бруко моја, ваков пораз кафанско геостратешки не памтам. Се што сакам сега е да легнам да заспијам и утре сабајле да се разбудам со освоен Киев и дека ова било феинт за да нема отпор на северниот фронт. Само тоа ќе ме смири утре. Тоа, и добра камата у брзи кредити.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.438
Пред месец дена правеа референдуми за припојување на регионот кон Русија па потпишуваа декларации па Думата гласаше за да ги прифати во Руската федерација.

Геополитичка катастрофа.
Уствари ова би било најголемиот пораз, пораката на референдумот беше дека нема да дозволат да се повтори Харков.
Автоматски споено мислење:

старо играчиште си ти сети на кај оди работава тоа ме бендисува
затоа со време си го смисли овој ликов за со истава смешка да се правиш шлакнат сега кога ќе дојде жешкото
ама не е фер да знаеш оти многу луѓе во тебе гледаат, ванлок ја намачка уште порано и сега не знаат вашиве што песна да пеат, им треба идеолог
Шефе зошто бе вака ме излажавте за Крим, па ќе фатев малце од малце топло време ќе го посетев додека беше евтин и Руски. Вака европски кога ќе стане ќе биде изгор скапо, нема да можам да отидам да го видам, пошто незнам кога ќе падне. Не сакам да се најдам таму во сред војна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom