Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087


Оваа беше таа што сакаше црвени дугмиња да стиска ?

Каква елита собрана. Хехех.
Следеча Урсула што изеде еден тон гомна.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Епа дај детали малце на обични смртници, гориме од желба да видиме што си мислиш дека прават Украинциве.
Абе не сака да каже, му е страв дека ќе прочита @кнез и ќе му јави на господинот Владимирович, ќе сменат тактика :D
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761


Оваа беше таа што сакаше црвени дугмиња да стиска ?

Каква елита собрана. Хехех.
Следеча Урсула што изеде еден тон гомна.
На оваа три офци да и нацртаме ќе и избегаат, дугмиња ќе стискала....мочла.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087

Или тоа чупето по бела линија крвна сестра на Зелински.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Ова снимкиве што ги вадат, толку можат квалитет да извадат, за да не се гледа дали му мрда устата и дали е синхронизирано исправно тоа што наводно го збори?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Добро де, ама не објасни за што ќе одат тие пари. Дај можи да згрешам.
Незнам каде ќе им одат ни пак ме интересира. Само ме интересира што може побрзо да завшри. Сумата не е ништо посебна за земја што води војна. Со тај фонд можат вака да тераат и со повеќе уште 5-6 години ако годишно им фалат 15-16 милијарди. Украина нема толку време, а и ние немаме толку време ни пак сакам 5 години да е зголемена веројатноста да рокне нуклеарка на 1 200 - 1 500 км од овде. Јас навивам на што побрз договор и да престане ова без разлика кој ќе го јаде во тој договор ама да е што побрзо. Ако сакате да гледате мртви руси одете и пријавете се да војувате, ако сака некој да гледа мртви украинци нека оди и тој да се пријави.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Епа дај детали малце на обични смртници, гориме од желба да видиме што си мислиш дека прават Украинциве.

Мене ми личи на ова:

Ама кој сум јас, во споредба со тебе.
Зошто море да зборувам за нешто, за кое во најголем дел овде никој не разбира пенис од колено и само ќе се клештат со смајлина.

Значи ајде само крајниот исход во неделиве што претстојат, Херсон градот е готов, прашање на време е, иако Украинците ќе се трудат максимално да одложуваат и да не го заземат. Главна цел е да стасаат до Дњепар во североисточен Херсон, при тоа ќе следи напад низ Запорожје.

Мене ми е интересно какви тактики превземаат во моментов и како си играат дрндупка со русите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Зошто море да зборувам за нешто, за кое во најголем дел овде никој не разбира пенис од колено и само ќе се клештат со смајлина.

Значи ајде само крајниот исход во неделиве што претстојат, Херсон градот е готов, прашање на време е, иако Украинците ќе се трудат максимално да одложуваат и да не го заземат. Главна цел е да стасаат до Дњепар во североисточен Херсон, при тоа ќе следи напад низ Запорожје.

Мене ми е интересно какви тактики превземаат во моментов и како си играат дрн дупа со русите.
Зошто да одложуваат максимално да не го земат ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Дајте снимка кај што убаво се гледа дека кажал нешто.
не барај од мене твитер инфо, на тоа срање никогаш не направи акаунт и нема ни да направам :D

А дури и да кажал, не гледам што е проблем ако се Ирански, не гледам проблем Русите да прават пактови со Иран, Кина, Северна Кореја и тн и да прават размена на технологија/суровини.

Ако земеш во обзир во САД најголем дел од научниците кои работат на технологијата се увезени со H1B визата, што е уште полошо, мигрант никогаш нема да се чувствува Американец колку тамошен.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Зошто да одложуваат максимално да не го земат ?
Затоа што градот Херсон е трн во здрава нога што Путин сам си го закачи. Колку подолго е во руски раце толку е подобро за Украина.

Сите победи на Украинците на фронтот се должат на тој факт.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
Ако учествува Трамп ( а само тој ќе ја смени политиката кон Русија) повторно ќе ги наместат изборите Демократите и ќе победат.

Со друг републиканец ќе биде иста политиката кон Русија. И ова е муабет за 2024 година.

Сега се мидтерм, каде демократите здраво ќе го попушат, иако со местење на изборите можи и ќе го задржат Сенатот.
Ако не биде Трамп, еве jас залагам на овоj човек и го подржувам 100%:


94ab6f8393.jpg

Ќе видиме.

И за Италија се радувавте дека многу ќе се сменело ако победи крајната десница, па гледаме што направи прво Мелони. Му се јави на Зеленски да му изрази поддршка.
Да, да...сигурно...затоа веќе Берлускони ги заебава украинците и кажува jавно како е воодушевен од Путин...ти веруваш дека Мелони не зависи од Берлускони? Тенеке, немоj да веруваш, започни да мислиш!
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
@JaqenH'ghar гледаш дека @jamajka не си верува на очите и ушите и бара подобар извор :pos:

А јас му барав само извор, за нешто што реално нема информации, затоа што тоа се само претпоставки за колку артилериска муниција имала Русија.

Моето тврдење за руската муниција беше некоја средина меѓу максимум и минимум што сретнав на интернет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom