Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
По трет пат кано.

Најнормално не се осеќа ништо

peer ako ovojpat ne uspees da znaes jas ke te tepam. ozbilno. seedno dali u aerodrom ili rusija. :icon_mrgr:

ajde neka zavrsi sranjevo i doagam da letame u mig. gledav pred vojava da pocne ima interesni "experinaces" vo nizny novogorad so mig 29.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Г7 барале начини како да ги конфискуваат замрзнатите средства на Русија по ,,легален правен пат".
Овие не се арни жими сè, знаат ли дека ако го сторат овој потег, дека никој повеќе нема да има доверба да стави свои средства во западните банки?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
peer ako ovojpat ne uspees da znaes jas ke te tepam. ozbilno. seedno dali u aerodrom ili rusija. :icon_mrgr:

ajde neka zavrsi sranjevo i doagam da letame u mig. gledav pred vojava da pocne ima interesni "experinaces" vo nizny novogorad so mig 29.
Жена ми е од Нижни најновава)))))
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087
Фал курцу призна норвежанецот дека НАТО војува со Русија на Украина.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
peer ako ovojpat ne uspees da znaes jas ke te tepam. ozbilno. seedno dali u aerodrom ili rusija. :icon_mrgr:

ajde neka zavrsi sranjevo i doagam da letame u mig. gledav pred vojava da pocne ima interesni "experinaces" vo nizny novogorad so mig 29.
Офтопик, не знам дали си видел, ама имаш и во АУС летање со фајтерите :D
Инаку јас ги гледав овие, ги имаш во Швицарска, Чешка, Германија.. :D
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Требаше Украинка да земеш. :kuracc:
Сега навистина е шизички да имаш жена Украинка. И еден порнич да се сними. Нека пие украинката таму, руски протеини :D :ROFLMAO:

Мала дигресија, во 90тите во Македонија ако откриеја ланци на проституција, мораа да бидат Украинки и/или Молдавки. Скоро секогаш.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Мкд владе изгледа сите негови апаратури од целиот негов живот ги дал на Русите за да извадат чипови. :kuracc:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Г7 барале начини како да ги конфискуваат замрзнатите средства на Русија по ,,легален правен пат".
Овие не се арни жими сè, знаат ли дека ако го сторат овој потег, дека никој повеќе нема да има доверба да стави свои средства во западните банки?
paaaa... taka treba da e. ama nema da e. i znaat.
ako resat da gi ograbat toa ke e toa. mada posle neka ne ocekuvaat deka ke ima podelba. za mene toa bi bilo povod da poveke ne postoi ukraina, odnosno da e cela del od rusija pa neka mislat sto ke pravat so parite :icon_mrgr:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.275
Русите се најголеми фашисти и расисти
Еве уште еден лик, кој тврди дека Русите се фашисти...па чак и расисти, што би било „нешто нови„ и за самите Руси, во чија земја живеат 140 различни народи.

Наброј пар фашистички атрибути со кои се одликува или ги практикува тековната Руска власт...благодарам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Мкд владе изгледа сите негови апаратури од целиот негов живот ги дал на Русите за да извадат чипови. :kuracc:

ne go nerviraj vlade cela od cela bitola ke sobere chipovi... nego bugarot od kumanovo ni e na aparati izgleda, @chef_cook vikas mozes da mu najdes rabota u rusija podobra platena od mcdo? aj nema smisla neka vidi zivot kopiljov, eve JAVNO ako ti mu najdes rabota (plesko vrtac bil u ger), i on prifati, jas ke mu go platam letot do moskva. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom