Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.443
Поени од реакции
40.304
Русите мрднаа од мртва точка после 3 месеца , нашиве подржувачи го прегореа форумчево.

Mister Putin approves this :uzi:
здраво мистер локид, шо тестирате сега? нешто хиперсонично?
 
  • Хаха
Reactions: TOT

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
не знам баш за сојузот
Eх, не искоментирав за ова. Да не бил сојуз, туку искористување на изманипулирани будали и продадени души (не неслично на сегашниве настани). Само ај да не правам спојлери. Не дека има реална опасност многумина овде да ги инспирирам да ја прочитаат книгата. ;)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Русите мрднаа од мртва точка после 3 месеца , нашиве подржувачи го прегореа форумчево.

Mister Putin approves this :uzi:
izvini sto ni e zal i nekeme da gine i strada ukrainskiot narod radi slugite na usa. moze najdobro ke bese od den 1 da go sramnat lvov ili kiev so zemja za ukraina da potise se sto treba, ama i vaka ke se stigne do toa... zalosno e sto ke izgine nevin narod ali toa e, koga ostavas ameri i nivni slugi da ti diktaarat politika obicno taka zavrsuva... :toe:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Викаш дека на притестов има повеќе чисти украинци, отколку платени Северноинцестни НГО испрдоци? :unsure:
Мене повеќе тие што се на сликата ме асоцираат на:

-Анти Путин и Антируски платеници
-Русофобија, како сакате наречете
-Проамериканизам (Америка е демократија, невина, а Русија е тероризам, ЛОЛ)
-ЛГБТ, легализација на геј и лезбејски бракови, итн (ЕУ/НАТО вредност)
-Поддржување на Инцест (ЕУ/НАТО вредност)
-Педофилија (ЕУ/НАТО вредност)
-Обично нерелигиозни, атеисти или агностици

Таквите групи, преку НВО, прават вакви смешни протести, и обично се против Путин. Оваа е тнр Руска "опозиција". :lolzz:

Сите се поврзани во ова:
Шарена револуција
Сите боени револуции
"Паради на гордоста"
БЛМ
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.181
Поени од реакции
81.265
Eх, не искоментирав за ова. Да не бил сојуз, туку искористување на изманипулирани будали и продадени души (не неслично на сегашниве настани). Само ај да не правам спојлери. Не дека има реална опасност многумина овде да ги инспирирам да ја прочитаат книгата. ;)
Ја дур не излезе на српски не ја читам.
Инаку све знам што се дешава у неа, до крај.

Викаш дека на притестов има повеќе чисти украинци, отколку платени Северноинцестни НГО испрдоци? :unsure:
според фаците така личат

не сте се виделе какви сте/сме у фаците сите вие/ние?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
Баш ќе ѕирнам, има и некој филм/серија изгледа...
...или преводот (на Англиски) не е баш најдобар, или па јазикот/стилот на авторот е просечен или потпросечен. Одлична идеја оквирно, досадна реализација. Вреди да се прочита, посебно пошто ретко се гледа кинески СФ, ама не се надевај премногу.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Русите мрднаа од мртва точка после 3 месеца , нашиве подржувачи го прегореа форумчево.

Mister Putin approves this :uzi:
Цело време си е по план на Русите, само што имаше некаква си илузија малце... колку да ви се даде здив, да почнете малце со прогнозите. Чисто да се посмееме малце после и сеир да протераме, како што гледаш.
Автоматски споено мислење:

^^ oва изгледа @мкд владе им дал кородорирани чипови од пералната (таму во Битола многу им е мека водата). :)
Ништо работа, од сега @мкд владе пералните само на бунар приклучвење...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Јас се си мислам дека на крај ќе испадне дека Зеленски е човек на Путин. На самитот на Г7 изјавил дека нема место за преговори со Русија. Значи идеме уште на 4 нови територии. Оваа игра Русија може само да ја посака.

Интересна работа е што од друга страна во Европа почнува да се менува наративот за војната и за Русија. За снабдувањето на Амерички гас, нема слободни бродови, па ќе испадне дека САД нема да успее да ја покрие ЕУ целосно со гас. Почнуваат Европејциве да сваќаат дека се сјебани. Ама веќе оде воз у кукуруз, нема враќање.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Украинците имале фашисти?! Ама овај не е фашиста се разбира оти е русин.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
Интересна работа е што од друга страна во Европа почнува да се менува наративот за војната и за Русија. За снабдувањето на Амерички гас, нема слободни бродови, па ќе испадне дека САД нема да успее да ја покрие ЕУ целосно со гас. Почнуваат Европејциве да сваќаат дека се сјебани. Ама веќе оде воз у кукуруз, нема враќање.
Никогаш не викај никогаш, една цевка од Северен тек 2 била „лесно поправлива“. ;)
Се шалам, ќе треба прво револуција (малтене) да се деси и глави да летаат (политичарски и полтронски).

Туку дали некој овде на бурекојадачкава тема напиша дека ниедна 750 киловолтна станица не е гаѓана? Ниедна хидроцентрала? И дали е јасно што имплицира тоа?
Автоматски споено мислење:

Украинците имале фашисти?! Ама овај не е фашиста се разбира оти е русин.

Овој е некој на функција во Русија? Новиот Претседател на РФ? Зарем го смениле Владимир Владимирович?? :eek:

Премиер да не е? Не? Министер нешто, ова она? Макар пратеник во собрание? Воен офицер? Нешто барем?
Не? Аахааа, сакаш да кажеш некој рандом лик во униформа (што можеби му убиле фамилија од Донбас) дека кажал нешто националистичко? И тоа е исто како нацистите во воените врвови на Украина, што дефекто и дејуре убиваат цивили со death squad-ови? Топтан со видеа каде се снимаат како егзекутираат голи цивили директно над масовна гробница?

Ме разочаруваш, очекував толку повеќе од тебе. :unsure:
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Никогаш не викај никогаш, една цевка од Северен тек 2 била „лесно поправлива“. ;)
Се шалам, ќе треба прво револуција (малтене) да се деси и глави да летаат (политичарски и полтронски).

Туку дали некој овде на бурекојадачкава тема напиша дека ниедна 750 киловолтна станица не е гаѓана? Ниедна хидроцентрала? И дали е јасно што имплицира тоа?
Прочитав дека денеска гаѓале на 750 киловолтни станици, незнам колку како и што, ама го прочитав негде низ телеграм.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.319
Поени од реакции
31.182
Прочитав дека денеска гаѓале на 750 киловолтни станици, незнам колку како и што, ама го прочитав негде низ телеграм.
Јас па обратно прочитав, дека целеле само помали енергетски нодови. Моќна порака е второво, „можеме да ве вратиме во среден век, ама не го правиме тоа, уште имате шанса“.

Башка што, уште има НАТО техника за уништување. Рано е за финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom