Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
9 јануари 2018
Мислења
529
Поени од реакции
1.526
Член од
6 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали не некој може да ми даде листа од српските блиц тв, к1, курир тв ... за домашна употреба. Фала ви однапред
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ima li tko Blic TV ?
Ка имаш на Orion tv мобилната апликација бесплатно за гледање.

Не знам дали од Orion апликацијата може да се извадат стримовите. Ако некој знае нека ги извади и сподели тука со нас.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.435
Ка имаш на Orion tv мобилната апликација бесплатно за гледање.

Не знам дали од Orion апликацијата може да се извадат стримовите. Ако некој знае нека ги извади и сподели тука со нас.
Не оди така. Треба валиден u&p, скрипта за да може да оди како m3u.
Blic Ја има во некои листи, kamiondzije, 2brata, bitka...
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Stom ste kaj Orion aplikacija, dali neko ja instaliral na android TV ili Firestick? Ja sam ga inatslirao na firestick no poradi toa sto ne e verzija za android TV mora so screen orientation aplikacija da se raboti. Slikata e naopaku vrtena.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Stom ste kaj Orion aplikacija, dali neko ja instaliral na android TV ili Firestick? Ja sam ga inatslirao na firestick no poradi toa sto ne e verzija za android TV mora so screen orientation aplikacija da se raboti. Slikata e naopaku vrtena.
За Android TV оперативен систем нa Оrion апликацијата имаш Cast и ќе ти се префрли сликата од тв каналот на телевизор.

Мана е што за радио каналите немаш Casr.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
За Android TV оперативен систем нa Оrion апликацијата имаш Cast и ќе ти се префрли сликата од тв каналот на телевизор.

Мана е што за радио каналите немаш Casr.
Za toa znam, mislev da nema nekoja AndroidTV aplikacija.

Ipak ti blagodaram za poddrskata @MARCELLO.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Pisavte gore deka na bitka, kamiondzie..... Go ima blic TV, da pise nekoj na koi serveri od ovie po ebivetarskite serveri go ima kanalov

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom