Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.026
Точно затоа москвич се зема за репер каков треба да биде еден автомобил а не мерцедес или бимер
Како шо ќе нема гас, Москвич е идеален за носење дрва од германските шуми. Ова чудо кај се качува трактор неможе.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Уште еден прецизен удар на ХИМАРС -те, повторно железничка станица. Очигледно е многу муниција во прашање по експлозијата.

 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
Све е според потребите,вкусовите и можностите,,до сабајле можеме да се убедуваме кое возило е подобро.
Точно така, се е субјективно.
Како шо ќе нема гас, Москвич е идеален за носење дрва од германските шуми. Ова чудо кај се качува трактор неможе.
Тотално небитен и неповрзан муабет.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.026
Тотално небитен и неповрзан муабет.
Затоа што мерење полови органи на руски и германски автомобили е крајно релевантен податок во тема за воени дејствиа.(y)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.545
Затоа што мерење полови органи на руски и германски автомобили е крајно релевантен податок во тема за воени дејствиа.(y)
Неповрзан во смисла на муабетот за германските и руските автомобили.
А темава одамна е станата коперациски муабет тоа ништо не е ново
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
Точно така, се е субјективно.

Тотално небитен и неповрзан муабет.
isto ko i tvojot... nebitno e sto se zima za reper dali e toa mercedes, toyota ili ford... diskutiravme dali raboti i dali nestata se dologovecni. eden mercedes ili bmw malku potesko kade sto moze edna lada niva i mnogu potesko na kondiciite sto se u sibir na primer... toa zborime, deka koga ke izgradat nesto ne se raspaga ko kulite bliznacki..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.195
Поени од реакции
81.294
Еднаш: за 72 часа ја добиваме Украина, специјална операција е, само да се смени власта, украинците се со Русија, братски народ, не можат да се замислат со западот.

Потоа: Ова ќе потрае, не е војна, ќе ја добиеме, специјална операција е, 9 мај, крај, ќе се сече лентата.

Малку понатака: Не е целосна мобилизација, делумна е, специјална операција е.

Сега: ова ќе го решиме со атомски бомби.

Фијаско дечки, нема друго, нити знаете што подржувате, нити зошто подржувате, од братски народ стигнавте да им посакувате атомски бомби.
Oтсекогаш крајната линија биле атомски бомби. Тоа е ултимативното оружје што може да го измести целиот свет.

Ако некој се залажувал, на разни начини, дека не е така, тоа е негов проблем.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Уште видеа од безбедносните камери, тврдат дека е овај камион во прашање ...

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.195
Поени од реакции
81.294
Украинците викаат не сме ние ...

Секако. Никој не сака асоцирање со тероризам. (без разлика што, суштински, мостот е легитимна мета)

Исто како што сите бегаат од убиството на Дугина.

Според мене, западот одамна ја помина црвената линија и отворено се инволвира во војната. Западните потенцијали, одамна се легитимна мета. Секако, тоа не е лесен залак, ниту паметен. Ама ако се одлучат Русите за тоа, имаат некаква објективна причина.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ш.птар, педер и бугари се палат на девиерзија на мост и гранатирање на цивили во центар на доњецк, а тоа што скоро 20% териториј е под контрола на русија, тоа не е важно, важно им го оштетивме мостот кој ке гл поправат за месец дена , а може би и ке предизвикаме одмазда со повторно гранатирање на Киев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom