Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.809
Поени од реакции
26.372
Додека се забавуваме со неспособноста на укротерористиве…


 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Еден мост не можат да му срушат :pos:
Ова не е мост на Вардар, Пчиња или Брегалница... Овој мост е долг 20км, како би можело да се сруши во целост... од крај до крај... тоа е невозможно !
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.673
Ова не е мост на Вардар, Пчиња или Брегалница... Овој мост е долг 20км, како би можело да се сруши во целост... од крај до крај... тоа е невозможно !
Толку се способни.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.319
Поени од реакции
5.434
Еднаш: за 72 часа ја добиваме Украина, специјална операција е, само да се смени власта, украинците се со Русија, братски народ, не можат да се замислат со западот.

Потоа: Ова ќе потрае, не е војна, ќе ја добиеме, специјална операција е, 9 мај, крај, ќе се сече лентата.

Малку понатака: Не е целосна мобилизација, делумна е, специјална операција е.

Сега: ова ќе го решиме со атомски бомби.

Фијаско дечки, нема друго, нити знаете што подржувате, нити зошто подржувате, од братски народ стигнавте да им посакувате атомски бомби.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
Kano be ne se blamiraj. Najdobronamerno.
igorce koga rusin pravi nesto toa TRAE... seedno dali e moskvic, frizider ili most... zapadnjckata "tehnologija" denes e tipicno konzumeristicka, se pravi fush da se kupi novo pocesto. oblakoderite padnaa od udar od avioni, zamisli da bea pogodeni so raketi ili da eden kamion ekspoloziv...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Неверојатно колку Русофобиве се ситат ако е Русија нападната во претходните страни на темава.

А колку милиони луѓе ќе бидат задоволни ако некој му направи крк на Зелениот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom