Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    682
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.215
Поени од реакции
16.719
Голема војска, модерно оружје, нефеминизиран народ до степен како Франција и Германија, големи патриоти што први им покажаа среден прст на мигрантите.
Полјаците се пример како треба да изгледа ЕУ.
Полјаците се пример како не треба да изгледа цивилизиран човек.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Полјаците се пример како не треба да изгледа цивилизиран човек.
Ние па голем аир видовме ако глумиме цивилизирани, тие се борат за своето и успеваат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
пољаците мрзат све што постои, не дека украинциве толку мили им се. И да не е америка да ги контролира, одамна ќе се умешаа у работава.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
пољаците мрзат све што постои, не дека украинциве толку мили им се. И да не е америка да ги контролира, одамна ќе се умешаа у работава.
Може мразат се ама си ја сакаат државата.
Значи од аспект за нивните национални интереси зборувам, дали се во право или мразат се тоа е друго.
Може си имаат интерес во западна Украина, небитно си работат за нивната држава.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.351
Поени од реакции
31.239
✅ Putin amended the Russian Constitution.

LPR ,DPR,Kherson & Zaporozhye are officially listed as the new regions ,in the Russian constitution.
t.me/azmilitary11/23683
British media is effectively publishing "Wanted" posters for President Putin. Lobbying for assassination.

Worth remembering feckless Chris York is on their payroll. How low they stoop in service to their rapacious controllers.

#Dystopia
t.me/UkraineHumanRightsAbuses/11143
◾Western media reports on how Ukrainians are hunting down "like pigs" civilians labelled as "Russian collaborators".
The article justified the terrorist actions describing dozens of alleged crimes committed by russian troops, without any actual proof or evidence.

-Kyiv has already opened investigations into 1,309 suspected traitors and launched 450 prosecutions of collaborators...

Others are being tracked down and slaughtered by resistance fighters. A list passed to this newspaper by a Kyiv government source identifies 29 such retribution killings, with 13 more assassination attempts that left some targets wounded.

‘A hunt has been declared on collaborators and their life is not protected by law,’ said Anton Gerashchenko, an adviser to the interior ministry. ‘Our intelligence services are eliminating them, shooting them like pigs.’

There have been at least 29 suspicious deaths.
t.me/UkraineHumanRightsAbuses/11126
0:22
◾ Somewhere near Kiev a child stands in a checkpoint, the kid is wearing helmet, skull facemask and carrying a weapon (probably a toy but who knows after what I have seen already).

◾The kid asks the usual "right" questions to identify possible "Russian saboteurs" and also gives the usual "right" answers when greeted with the Banderite slogans.

◾The video it's been posted online by Ukrainian security services...
t.me/UkraineHumanRightsAbuses/11141
‼☢⚛About the question who threatens whom with nuclear weapons

Zelensky directly calls on his "western partners" to launch preventive nuclear strikes against Russia‼
t.me/azmilitary11/23678
️‍⚧️❗The head of the Ministry of Defense of the Republic of Belarus said that NATO formations in neighboring countries could become the basis for "strike groups" against the Russian Federation and Belarus.
t.me/intelslava/38454
⚡The West is fomenting a nuclear war, the unbalanced Zelensky has turned into a monster, his hands can destroy the planet - Russian Foreign Ministry.
t.me/intelslava/38473
"All countries of the world should pay attention to Zelensky's statement about a preventive strike against Russia,the United States, Great Britain and EU countries should pay special attention to Zelensky's statement on preventive strikes against Russia"-Dmitry Peskov
t.me/azmilitary11/23690
Peskov RIA Novosti: The United States, the United Kingdom de facto lead the activities of Kiev, and therefore they should be responsible for Zelensky's statements-Dmitry Peskov
t.me/azmilitary11/23691
Zelensky's statements are nothing but a call to start a world war-Dmitry Peskov
t.me/azmilitary11/23692
⚡It is useless and unnecessary to appeal to the prudence of our enemies in the West, the enemies must be forced to ask for mercy in the lost economic battle and end it with their complete and unconditional surrender - Medvedev
t.me/intelslava/38460
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
ооо белгијанац како си те нема
на што се должи твоево појавување
да не му тргна на русиве? :icon_lol:
Измисли нешто ново бе, не ко шахист у паркче едно те исто со години.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Полјаците се пример како не треба да изгледа цивилизиран човек.
На Полјаците може само да им завидуваме на нивнот патриотизам и храброст.Од друга страна ние сме пример на народ кој е спремен да и се помоча на сопствената држава заради личен интрес,народ на кого партијата му е побитна од државата.Во тоа предничат Нордистанците кои никогаш не ја засакаа својата држава.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
На Полјаците може само да им завидуваме на нивнот патриотизам и храброст.Од друга страна ние сме пример на народ кој е спремен да и се помоча на сопствената држава заради личен интрес,народ на кого партијата му е побитна од државата.Во тоа предничат Нордистанците кои никогаш не ја засакаа својата држава.
Ама ние сме цивилизирани, полјациве не се...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.096
Поени од реакции
4.284
На Полјаците може само да им завидуваме на нивнот патриотизам и храброст.Од друга страна ние сме пример на народ кој е спремен да и се помоча на сопствената држава заради личен интрес,народ на кого партијата му е побитна од државата.Во тоа предничат Нордистанците кои никогаш не ја засакаа својата држава.
Повеќе сакам да ги гледам работите на следниот начин, како личен однос кон:
- својот народ,
- татковината и на крај,
- државата.

Немам причина да ја сакам државата, која е целосно „одлепена„ од истите оние кои ја гласаат и која ни оддалеку не е сервис за граѓанството, така да ги двојам поимите „држава„ и „татковина„, како неспоиви...барем за наши услови.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ама ние сме цивилизирани, полјациве не се...
Најинтересно од све е што сите овде што дркаат на патриотизмот на Украина, први ја продале кучата. Да беа во Украина или во Полска, ќе ги обесеа 3 пати до сеа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Полска без заштита од НАТО односно САД е ништо, игралиште за голф за 15 минути. Без нуклеарно оружје во моментов секоја држава е 0, и може да се надева на некој вазалски статус у најдобра рака.
Кадиров ти ли си бе?
Автоматски споено мислење:

Киев за три дена, Полска за две недели, на ЛаМанш за еден месец.

Уствари не тоа беше пред 7 месеци, сега оди тешко оти се борат Русите против НАТО војска, со НАТО оружје, обучени по НАТО стандарди :pos:
Полска за 6 секунди,ама одкога ќе завршеа работа со Украина..завршеА
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.728
Поени од реакции
8.769
Кадиров ти ли си бе?
Што не ти е јасно?
Полска и Романија се осудени на пропаст, среќа не сме блиску до Русија, ќе не натоварија со ABM-ми и со бази, а со тоа ќе бевме жртвени јагниња. Без своја нуклеарна сила секоја држава е 0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom