Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Како вмровските ботови си по нетов. Имам едно чичко 3 пати у живот го имам видено хард кор дпмне веруваше дека Грујо ја бранел Македонија од Албанците иди убеди го и тебе така невозможно е...
I jas imam idioti rodnini. Jbg prijatelite sam si gi biras, komsiite i rodninite kako ke ti padnat, ksmet. Nejse tie idiotite od rodnini, teska komunjara patem receno ne da veruva, tvrdi deka ako ne bea Amerikancite i nasite zapadni sojuznici, vo 2001 ke ne pregazese siptаranata. Bukvalno usluga ni napravile vo Aracinovo, edvaj gi ubedile da si zaminat.
I odi razubedi gi ako mozes. Imaat uste eden kup biseri koi se tipicen znak na prepoznavanje na komunjarsko severdjanski gomna od ljuge, ali kolku za poenta dovolno e.
Tuku vekje koga sme okolu komunjarsko severdjanski gomna od lugje, sto velis ti?
Ni napravija usluga Amerikancite vo Aracinovo sto ne im dozvolija na borcite za covekovi prava da se prosetaat do centarot ili ne?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Па нели убиец, злобен е Путин, Бајдене? :P
На Баки ако не му стават слика од Путин во џеб, со камерманот што ќе снима таму ќе се испоздрави.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.337
Поени од реакции
22.641
На Баки ако не му стават слика од Путин во џеб, со камерманот што ќе снима таму ќе се испоздрави.
moze ke pobara popust za nafta sega otkako opec go zaebaa... :toe:

se sekavate trump koga si go barase dronot od iran sto im go spustija? sve e moguce so "prvata" svetska sila :lolzz:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Офтопик ама интересна статија за пропагандата на Запад.
Se muabeteshe za BBC kako lazhat pa izvadiv neshto od "arhivite".
I ajde da se dokazham za onie shto gi mrzi da chitaat:oftopik: Toa beshe sobiralishte za izbeglici na otvoreno...Imashe dalekovod ili trafostanica, taka neshto, zagraden so bodlikava zhica. I reporterot vlaguva vo zagradeniot prostor i od tamo gi fotografira lugjeto da izgleda deka se vo logor zagradeni so bodlikava. Do tolku mozhat da bidat rasipani.
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Вагнер опасно навлегува во Бахмут. Ако овој град падне, ќе падне цел Доњецк.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Jas iskreno ocekuvav na krajot i da si stavat plavi traki i da zemat da se borat za Ukraincite posto neznam, nesto valjda.
Ni Teneketo ne bi padnal na ova, a Teneketo nema na so nema padnato.
Na pegli, masini za perenje, tosteri, mikrobranovi.....
Vo sekoj slucaj za kamermanot odma pulicerova nagrada. Vakva prilika ednas vo zivotot se godi.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817

Бело знаме на руски тенк,Херсон.

^^ @Едмонд Дантес освен ВВС, и вакви „извори“ користиш?
Као имаш ексел табела, и кога ќе постираат „докази“ цитро/роден/итн, ти си внесуваш во табелата? И после, оп, ете статистика и податоци за загубите!
Автоматски споено мислење:

Jas iskreno ocekuvav na krajot i da si stavat plavi traki i da zemat da se borat za Ukraincite posto neznam, nesto valjda.
Ni Teneketo ne bi padnal na ova, a Teneketo nema na so nema padnato.
Na pegli, masini za perenje, tosteri, mikrobranovi.....
Vo sekoj slucaj za kamermanot odma pulicerova nagrada. Vakva prilika ednas vo zivotot se godi.
Просто нежни беа, и многу ефикасни и едните и другите. Брзо си довозеа, си паркираа па излегоа, се поздравија и се таман си ги прибраа. Ни викање, ни нервоза, ни плашење да не е некоја замка... Просто неверојатно! :unsure:
едит: и сите со маски, недајбоже уште има корона.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.681
Поени од реакции
38.867
ова е психолошка војна во време кога новите регрути уште имаат телефони и гледаат клипчиња како е кул да се предадеш и како ќе бидеш поштеден.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
^^ @Едмонд Дантес освен ВВС, и вакви „извори“ користиш?
Као имаш ексел табела, и кога ќе постираат „докази“ цитро/роден/итн, ти си внесуваш во табелата? И после, оп, ете статистика и податоци за загубите!
Автоматски споено мислење:


Просто нежни беа, и многу ефикасни и едните и другите. Брзо си довозеа, си паркираа па излегоа, се поздравија и се таман си ги прибраа. Ни викање, ни нервоза, ни плашење да не е некоја замка... Просто неверојатно! :unsure:
едит: и сите со маски, недајбоже уште има корона.
Abe kaj se pogodi i snimacot spremen, od pocetok se fati.
Izgleda vo standardna oprema na Ukraincite obavezno i kamerman mora da ima. Od kaj znaes koga nekoj ke pripuka a koga ke se predaj :toe:.
Автоматски споено мислење:

ова е psy ops. Психолошка војна во време кога новите регрути уште имаат телефони и гледаат клипчиња како е кул да се предадеш и како ќе бидеш поштеден.
Ova e drapaj si kurot.
Tuku kaj mi ojde @Fenix955, ne mi odgovori na prasanjeto. Izgleda mu zavrsi pauzata za topol obrok vo lockheed martin ili kade i da bese.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Битно мразат сè руско ама за греење не се замараат многу...
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Каква шлајмарија е ова Русија еј, живи срамови. Знаев дека е вукојебина а секој ден сѐ повеќе дознавам дека за к*р не ги бива :pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom