Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Русија ја изгуби војната моментот кога им пропадна тоа кај Киев, што и да пробуваа. Вајда мислеа ќе ги принудат на преговори.
Од тогаш навака е импровизации, демиџ контрол. Целта на западот не е да се заглават во војна, ниту да си ги уништат своите градови од нуклеарки. Народот нема апетит да војува. Нема таков морон на власт.
Целта е да го прошират своето влијание и бутнат Путин со мека сила. Знаат дека при ваков воен дебакл власта е нестабилна, и тука им е шансата. Ако осетат дека Путин има сигурна власт и подршка од народот да употреби нуклеарно оружје, ќе ги седнат на преговори.
rusija u sekoe vreme moze da go sramni kiev so zemja... i sto togas?
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Стварно мислиш дека ова шо си го напишал е смешно?Тебе ти треба серијозна опсервација,а богами и стручен надзор.
Воопшто не е смешно да јадеш живи лешеви, постот погоре е предупредување да не се купува увозно мелено месо.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Сериозно мислите дека било која западна држава ќе испука нуклеарен проектил кон Русија ако русија употреби тактичко нуклерано оружје во Украина?
Еве по твое, која западна земја мислиш дека е спремна да оди во пеколот по употреба на нуклеарка?
Еве живеам во таква, тука буквално 99.9% ги заболе таквото за Украина, никој не ја ни спомнува кога разговараш а секој ден сум со луѓе, знаат само дека има некаква војна.
Ако тие мавнат на Москва ќе летаат сите главни градови на членки на НАТО, колку луѓе мислиш дека имаат мадиња во САД, УК, Германија, Франција да влезат во таа игра? Дали си свесен што доаѓа после употребата на нуклеарките?
А зошто вие се толку сигурни дека нема?

И дека ако НАТО реши да возврати, нема да остане ништо од Русија за воопшто да помислат да упатат нуклеарка кон некоја од НАТО земјите?

Нема да употртеби Русија нуклеарка прва во никој случај.
Тогаш ете, решен проблем. :toe:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
Русија ја изгуби војната моментот кога им пропадна тоа кај Киев, што и да пробуваа. Вајда мислеа ќе ги принудат на преговори.
Од тогаш навака е импровизации, демиџ контрол. Целта на западот не е да се заглават во војна, ниту да си ги уништат своите градови од нуклеарки. Народот нема апетит да војува. Нема таков морон на власт.
Целта е да го прошират своето влијание и бутнат Путин со мека сила. Знаат дека при ваков воен дебакл власта е нестабилна, и тука им е шансата. Ако осетат дека Путин има сигурна власт и подршка од народот да употреби нуклеарно оружје, ќе ги седнат на преговори.
Војната е уште у почетна фаза, и ќе трае ова доста долго, една зима нека помине па на пролет ќе може да се даваат реални проценки.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
И дека ако НАТО реши да возврати, нема да остане ништо од Русија за воопшто да помислат да упатат нуклеарка кон некоја од НАТО земјите?
:LOL:
Врска од живот немаш сирот ти.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Воопшто не е смешно да јадеш живи лешеви, постот погоре е предупредување да не се купува увозно мелено месо.
Оди лечи се бе алооо.Ти се помрачил умот од злоба.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
Зашто ѓубре? Па јас ли ги терав во туѓина да убиваат жени и деца?
Војници се тоа, и чесна војска треба да се третира со чест без разлика кој на која страна е. Дури и у војна гледај човечноста да не ја загубиш, а камо ли вака од страна гледајки.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
abe glupak eden... eve ti go predhodniot ukrainski premier i oligarh sto kazuva dur e premier...

da izleze nekoj makedonec i da kaze deka siptaranata u mkd nema da smee da zvori albanski, da uci i deka ke skapuva po zatvori kako ke bide vo mkd?

da vi ja ebam majkata kretenska ako uste ne mozete da sfatite koj gi pravi problemite i radi koj gine narod i cela evropa na kraj ke strada.

nedaj boze na svoja koza da docekas nekoj vakov gomnar da ti drzi govor u tvoja drzava i bas me intwresira dali posle ke sakas da zivees so niv i kako ke gi percepiras gomnarite.


Кано твојата интелегенција е обратно пропрционална на твојата вулгарност.

Не очекувам дека нешто можеш да разбериш, така да многу ми е мило што ја оплеменуваш мозочната маса на Австралија :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Кано твојата интелегенција е обратно пропрционална на твојата вулгарност.

Не очекувам дека нешто можеш да разбериш, така да многу ми е мило што ја оплеменуваш мозочната маса на Австралија :D
teneke mene mi e milo sto kaj i da e ke umris od starrost ili radiacija. zal mi e za kerka ti, valjda ne e glupa ko tebe.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
994
Оди лечи се бе алооо.Ти се помрачил умот од злоба.
Чекај јас сум злобен а тој мафијашот во Кремљ што ја разврза оваа војна и уби 200.000 недолжни луѓе е херој?! Не сум знаел дека си такво игнорантно створење или си изгубил допир со реалноста
Што мајка бараат тие окупанти и терористи во Украина можеш ли да ми објасниш?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
teneke mene mi e milo sto kaj i da e ke umris od starrost ili radiacija. zal mi e za kerka ti, valjda ne e glupa ko tebe.
По исфрустриран човек од тебе нема на форумов, жал ми е за што и да ти се има случено во животот
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ооооо абдали, зарем вреди ли да се стискаме ние нормалните за фашистичка Украина?! Глејте какви мерки презеле Чесите. Кај и да е и ние ќе ги копираме. Ама не, морала Украина Русија да ја победи ах бе северџани, кој стигна ве еба ееј...
:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom