Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.040
Поени од реакции
8.616

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
ќе издржиме ние, ехеее какви работи не сме издржале до сега
битно вие бегачите избегавте навреме да не ве мислиме :icon_lol:
3% ви е невработеност башка кубик дрва сиднеј 1800денари немате гајле
искапете се и за нас по еднаш во оушанот летово
dobro e peer izdrzete... ke se banjame i ke mislime na vas. na sidnenjcani drva ne im treba ali na ukraincite ke im treba a po se izgleda i na pola evropa.

taka drzete nekolku godini... dobro ke bide malku da se iscelicite...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Хахаха, абе и 80% да остане од Украина ќе биде успешен потег, и ја збришаа цела воена опрема, ја задолжија до коска, и по потреба секогаш можат да ја превоспитаат. Уште побитно ја ослабнаа ЕУ и ако ја задржат војната уште 1-2 години голема е шансата дел од државите да банкротираат.
Рано е за калкулации, допрва иди пикот на војната, ти гледај да си обезбедиш греење на дрва оти зимава ми изгледа дека ќе чпарате на струја.
оружје друже ќе стигне што се секираш
има паре хаџија праќа амерот а наредниов период изгледа низ цела европа ќе стасува се повеќе и повеќе
туку што е работава цела австралија се насекиравте за нас за дрвава олку домашниве не не мислат
ете ти кажа кано кај вас лето иди оушан
пијте коктели со деланки од коконатс и ич кур да не ви чуе
https://www.tiktok.com/@dejan.deks/video/6933275659493985541?_r=1&_t=8WC4tMouqJx&is_from_webapp=v1&item_id=6933275659493985541
ммм делишес
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Огромна победа и успех за Русија ќе биде доколку не се распадне и ја зачува својата целовитост после војнава, што побрзо си одат од Крим то подобро за нив.
Абе неписмен, Крим е една од трите стратешки A2/AD точки. Ако ја чепне некој оде воз у кукуруз.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Мала паника на руските воени телеграм групи :D


Заменик Милонов, децата на Кадиров, некои уметници со гитари, момци, па можеби е доволно веќе да се занимаваме со ѓубре? Испратете нови тенкови на фронт, некоја нова воздушна одбрана, ебани проектили и специјалци-офицери, а вашата ПР компанија е веќе заебана.

ПРЕСТАНЕТЕ СО ЦИРКУЗОВ ПОТРЕБНО Е ДА СЕ БОРИ ДА ВЕ ЕБАМ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
тенеке дај намали со спамов, не сме дожни да не замараш со глупави линкови.
Со огледа дека темата за воени успеси на Русија, не ја спамирате повеќе, јас малце овде да ве образувам.

Мапа на Рибарот за Херсон, ти беше псебно заинтересиран за тој регион.

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Мала паника на руските воени телеграм групи :D


Заменик Милонов, децата на Кадиров, некои уметници со гитари, момци, па можеби е доволно веќе да се занимаваме со ѓубре? Испратете нови тенкови на фронт, некоја нова воздушна одбрана, ебани проектили и специјалци-офицери, а вашата ПР компанија е веќе заебана.

ПРЕСТАНЕТЕ СО ЦИРКУЗОВ ПОТРЕБНО Е ДА СЕ БОРИ ДА ВЕ ЕБАМ.
А ти убеден си дека битните состојби „на терен„ се изнесуваат по социјални мрежи? И никој од противникот нема да ги забележи и да ги искористи за свои потреби и намери?...


Ај биди троа посеризоен...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Македончиште тешко, од деда прадеда, пратизани, тморовци(ама вистински не ко овие али експрес вмровциве на форумов), ктитори на цркви и заштитници на сиромаси
нема душман што стапнал овде а мој предок против него да се нема борено
згора на тоа и живеам во Македонија што е вистинска реткост на форумов
Ти се вртат у гроб дедовците.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Ти се вртат у гроб дедовците.
Не е то‘ проблем-комуњарата е флексибилна жива творба, која лесно се прилагодува на надворешните услови и состојби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom