Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
И кај нас реферндумот не помина, па сепак името го сменивме, и тие што се загрижени за веродостојноста на референдумите во овие области, со прст не мрднаа кај нас околу тоа.
I vo Kina padna vrekja oriz ama nikoj ne ja krenal tuku sto ima vrska referendumot vo Makedonija i referendumite sega vo Ukraina?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
I vo Kina padna vrekja oriz ama nikoj ne ja krenal tuku sto ima vrska referendumot vo Makedonija i referendumite sega vo Ukraina?
nema. ovoj zavrsi. sega veke e Rusija. ne e toa poveke del od ukraina. narodot taka odluci. tie sto ne podrzuvaat demokratski referendumi se fasisti.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286

nytimes статијава, секој на свое мислење дали да верува. Ако дел од ова е точно, не знам кај им бил паметот на властите/генералите во русија.
Би ви советувал на сите да прекинете да се ослонувате на "пресретнати телефонски разговори", како да се некој доверлив фактор кој ти кажува како стојат работите.

Ја можам за десет минути да постирам овде пресретнат телефонски разговор кој укажува на тоа дека [пиши тука што сакаш].
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Ајде ајде не си Ванлок тој си ги врти муабетите вака, кај виде да повикам на одговорност, само прашав.
Па тоа е,
„кај се сега тие што викаа дека е само денацификација“ :)

И денацификација е и демилитаризација е и анексија е, три во едно. И башка, не побара Путин да се прави рефендум, самите републики тоа си го побараа. Путин е затекнат и тек треба да реши што ќе прави.

Ова ако повеќе ти одговара западниот наратив на нештата, со доза на лубриканти.

Автоматски споено мислење:

Би ви советувал на сите да прекинете да се ослонувате на "пресретнати телефонски разговори", како да се некој доверлив фактор кој ти кажува како стојат работите.

Ја можам за десет минути да постирам овде пресретнат телефонски разговор кој укажува на тоа дека [пиши тука што сакаш].
Па и видео снимка со изјава веќе треба да се зема со резерва.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Не реков дека се наместени, тоа беше само комична реплика кон некој член што напиша дека вакви резултати не вади ни С. Кореја... па јас му реплицирав ... дури ни Македоња...
Druze, na sto licea ovie referendumi ziti se. So puska ti tropaat na vrata i stavas livce vo transparentna kutija. Validni referendumi ne e samo ako presmetas sve da stignes do 100% tuku ima mnogu drugi karakteristiki. Ednostavno bezvredno e ova so referendumite, isto kako da ne gi napravea. Mozebi i taka podobro ke bese. Ete posilni sme gi okupiravme tie teritorii od denes se nasi. nema potreba od vakvi skecovi.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
I vo Kina padna vrekja oriz ama nikoj ne ja krenal tuku sto ima vrska referendumot vo Makedonija i referendumite sega vo Ukraina?
Глобално референдумите имаат врска затоа што се референдуми и како такви се највисоки форми на демократија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Би ви советувал на сите да прекинете да се ослонувате на "пресретнати телефонски разговори", како да се некој доверлив фактор кој ти кажува како стојат работите.

Ја можам за десет минути да постирам овде пресретнат телефонски разговор кој укажува на тоа дека [пиши тука што сакаш].
Не ни пишав дека се доверлив фактор, пишав дека е nytimes. Ова се телефонски разговори од настан кој е завршен, не мора да ни кажува некој како стојат работите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Druze, na sto licea ovie referendumi ziti se. So puska ti tropaat na vrata i stavas livce vo transparentna kutija. Validni referendumi ne e samo ako presmetas sve da stignes do 100% tuku ima mnogu drugi karakteristiki. Ednostavno bezvredno e ova so referendumite, isto kako da ne gi napravea. Mozebi i taka podobro ke bese. Ete posilni sme gi okupiravme tie teritorii od denes se nasi. nema potreba od vakvi skecovi.
ti tamu bese pa vide deka e taka? daj bre dosta so propagandi... na kraj krajeva nasive referendumi se svetski priznati iako u siptarskite naselbi se glasase 40 pati u minut... preku takvoto od dvolicnosti, tolku e. pomirete se so toa.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Кои се тие процеси?
Децениското коруптивно владеење на паторот кој потоа избега како најголема кукавица и си ги остави пулените на цедило? Или амнестирањето на хашките случаи или законот за јазици или сељачизирањето на нацијата или узурпирањето на Скопје?
Па сѐ ли тоа е манипулација на грујовиот мозок од страна на Сорос, илуминати и Bil Gejc?
Дебрчанец абе на овие твоиве копита на власт им е страв да кажат Македонија,туку ја викаат државава мојата земја.Во која држава живееш?Која националност си?Против кого се бореле Страшо и Мирче?Зошто се земаа боречки пензии и станови,сигурно и ти живееш во таков стан.Против кого се бореле партизаните.Сватите веќе еднаш.Вашата СДС не е веќе пројугословенска партија,него антимакедонска,туку пробугарско-албанска.Југославија ја нема 30 години,соочете се со тој факт.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Референдумите поминаа и успеаја.

Наместени се, или не се.
Некој да ми каже, ефективно, која е разликата помеѓу наместени и ненаместени!

Нема ефективна разлика. Ако некој ја знае, нека каже.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Глобално референдумите имаат врска затоа што се референдуми и како такви се највисоки форми на демократија.
Togas zosto ovoj referendum ne bese demokratski napraven? I od koga demokratijata e tolku vazna vo Rusija neli toa e zapadna ideologija.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Референдумите поминаа и успеаја.

Наместени се, или не се.
Некој да ми каже, ефективно, која е разликата помеѓу наместени и ненаместени!

Нема ефективна разлика. Ако некој ја знае, нека каже.
Нема реално.

повеќето референдуми за едната страна се наместени, а за другата ненаместени. Одприлика светот функционира по законот на посилниот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Togas zosto ovoj referendum ne bese demokratski napraven? I od koga demokratijata e tolku vazna vo Rusija neli toa e zapadna ideologija.
Ти тврдиш дека не е.
Јас не викам дека е.

Која е ефективната разлика помеѓу двете? (наместени или не)

Што ако се наместени?
А што ако не се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom