Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
@c i t r o taman imate bugarski korpus tamu.

Прегледај го приврзокот 345465

ispadna lazno ova ali jebi ga takvi ste vie picki u dusa.
Само лажни вести ширите море (n)
Автоматски споено мислење:

Поправка, Северна Македонија, двојазична држава (официјални јазици македонски* и албански)

*македонски, словенски јазик (дијалект на бугарскиот - преговорите помеѓу Северна Македонија за јазикот и идентитетот со Бугарија со учество на ЕУ се во тек)

Забрана на јазик, негирање на нација, историја и идентитет се во склоп на демократските ЕУ вредности.
Руските ја негираат цела Украина со све нација, идентитет и историја и ги истребуваат во моментов и раселуваат, па не гледам нешо да ти пречи тоа, баш обратно.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.389
Поени од реакции
1.995
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Затоа е поп дива, а не стратег во геополитика.
Автоматски споено мислење:

Русиве добиле сочно оружје од Иран.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.486
Поени од реакции
31.398
@checkmate ќе те скршам бе, шо убо го немаше Шеки некое време сега ти го разбуди и се врати појак од претходно!

Тоа themoscowtimes.com е пат пати полигаво од курир што беше на времето, се вакви некои приказни вадат. Како Благица Павловска да кажала дека е против референдумот за договорот со Бугарија (не велам дека Благица е).


Еве Шеки една песна од „поп дивава“ за твое уживање.

 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
@checkmate ќе те скршам бе, шо убо го немаше Шеки некое време сега ти го разбуди и се врати појак од претходно!

Тоа themoscowtimes.com е пат пати полигаво од курир што беше на времето, се вакви некои приказни вадат. Како Благица Павловска да кажала дека е против референдумот за договорот со Бугарија (не велам дека Благица е).


Еве Шеки една песна од „поп дивава“ за твое уживање.

A be on od Madona ponatamu nema mrdnato.
Автоматски споено мислење:

Што го потиш бе, единствено што треба да знаеш е дека твоите губат, а ко што гледам по солзите, јасно ти е.
Kako be gubat...Zazemaa nekolku napushteni i sprazneti sela i sega piskotnici se slushaat od Vasington do Kiev.:aplauz:
Автоматски споено мислење:

@checkmate ќе те скршам бе, шо убо го немаше Шеки некое време сега ти го разбуди и се врати појак од претходно!

Тоа themoscowtimes.com е пат пати полигаво од курир што беше на времето, се вакви некои приказни вадат. Како Благица Павловска да кажала дека е против референдумот за договорот со Бугарија (не велам дека Благица е).


Еве Шеки една песна од „поп дивава“ за твое уживање.

Sheki ke ve fati na kondicja ne se zaebavaj so Sheki...:cool:
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.411
Поени од реакции
12.152
На Кси му се стресоја. :kuracc:
Сериозно мисли дека Русија и Кина не можат да живеат без американските пазари и инвестиции. :vozbud:
Овој два збора неможе да изговори без да трокира, не па му се јавил на Кси и употребил појќе од 5 збора.
Јаки приказни за публика. :pos:
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Interesna reportaza na prozapaden medium za toa kako Rusija gi tretira voenite zarobenici
Od drugata strana, istiot medium
Jebala vas zapadnjacka demokratija...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Ти бе јуначе што не се пријави кога украинците бараа ма да сигурно уште имаш можност да се пријавиш
Не сум ненормален како некои тука.Башка сум против насилство,војни,агресии и сл.
Автоматски споено мислење:

А зашто не би и фрлила нуклеарка на таканаречената држава Северна Македонија?
Државата отворено непријателски се однесува кон Русија, министерот за надворешни постојано ја нарекува закана за Северната, протерува дипломати и и даде тешко вооружување на Украина (тенкови и Авиони).

Што очекуваш за возврат? Цвеќиња?
Чекај да искочиме на време сите што сме против,а ти седи си у Северна М. со се фамилија па нека срамни све со земја.И така држава не бидува од оваа раја.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Чекај да искочиме на време сите што сме против,а ти седи си у Северна М. со се фамилија па нека срамни све со земја.И така држава не бидува од оваа раја.
За тоа ти вулгар се пиша бе? Убаво рекле пацовите први го напуштаат бродот. На денешнава генерација посликовито би им звучел на Англиски.

Rat
Slang.
  1. to desert one's party or associates, especially in a time of trouble.
  2. to turn informer; He ratted on the gang, and the police arrested them.
  3. to work as a scab.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.149
Поени од реакции
4.309
Не сум ненормален како некои тука.Башка сум против насилство,војни,агресии и сл.
И сега, твојава определба за ненасилство и противење на војни, на кој начин ја промени состојбата во Светов, освен што не ја промени никако и не ја промени на подобро, по‘шо гледаме дека војните и насилието се редовна појава и низ историјата и низ сегашноста?...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Тоа што сум против Русија во војнава не значи дека сум за САД/НАТО, но не очекувам да го сфатите тоа. Да можевте, од старт немаше ни да ме обвините дека сум "за Американците".

И btw @jamajka , ни едните ни другите не се "мои". Само што се поистоветувам повеќе со Украинците затоа што е многу послична нашата ситуација со Бугарија како нивната со Русија. За среќа сега за сега без војна туку само политички.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Тоа што сум против Русија во војнава не значи дека сум за САД/НАТО, но не очекувам да го сфатите тоа. Да можевте, од старт немаше ни да ме обвините дека сум "за Американците".

И btw @jamajka , ни едните ни другите не се "мои". Само што се поистоветувам повеќе со Украинците затоа што е многу послична нашата ситуација со Бугарија како нивната со Русија. За среќа сега за сега без војна туку само политички.
Абе навивај си, само не дели морални лекции, дегутантно е.
Автоматски споено мислење:

Една утринска мисла во врска со често повторуваната фраза на Сталин.

Луѓе се раѓаат, земја не.

Епа, русин што ќе умре повеќе не се раѓа, русинките раѓаат 1.5 деца.

Затоа Пугин ги користи во војнава другите народи засега. Ама при масовна мобилизација...
Абе тенеке едно, што мислиш ти, на Европјаните, ако ги изземеме мигрантите, наталитетот им цвета?
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.944
Абе тенеке едно, што мислиш ти, на Европјаните, ако ги изземеме мигрантите, наталитетот им цвета?
Не му го расипувај филмот, еве сега Украинките има да ја опраат ако не цела, тогаш барем пола Европа.

Ќе им изнародат чистокрвни европејци со плави очи и плави коси, Европа допрва ја чека ренесансата на 21-от век, предводена од Украина, златни фирерови миленичиња. :love:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Абе тенеке едно, што мислиш ти, на Европјаните, ако ги изземеме мигрантите, наталитетот им цвета?
Што се тригна, па да мора да тераш what about муабет.

Тоа ми беше само констатација дека руската стратегија на бројност на бојното поле, преточена во изјавата на Сталин, овде не важи.

Значи русин, посебно млад што ќе умри на бојното поле во Украина е засекогаш умрен русин, нема да се роди повеќе друг русин да го замени. Колку повеќе млади му умираат толку помалце руси ќе се родат со и така слабиот наталитет.

За разлика кај другите народи во Руската федерација посебно муслиманите, наталитетот се уште е висок. Затоа во руската восјка најмногу топовско месо иди од таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom