Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
@roden,

дали лепењето „смешковци„ е врв на твоите мисловни способности?...:icon_lol:
Ај сега дај ми уште еден „смешко„...:pos:
Кога 99.9% од пишувањата во темата са total bullshit , trash ,губре ,тресене зелени и глупости ,единствената реакција е,,смешко,,. дури и тоа е многу... :D :D :D :D :D :D :D :D
За сите нарцисоидни ,,аналитичари ,, - не си губете времето да ме реприцирате - многу ретко ви ги читам глупостиве и ѓубре мислења ,а уште поретко ви отговарам.
А сега - Volume 3 - special edition за фризби-то ,дарчето ,лажниот пророк и сите останати кралски височества на форумов.:D
3.jpg

3а.jpg

3б.jpg



И шлагот на тортата засега - нема веке слободно визи за орките... :)

Coming soon Volume 4 :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Ајде, нека ја прекинат линијата на достава кон Изјум. Тоа би било прва оперативна победа на Украинците.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
760
Поени од реакции
933
Кога 99.9% од пишувањата во темата са total bullshit , trash ,губре ,тресене зелени и глупости ,единствената реакција е,,смешко,,. дури и тоа е многу... :D :D :D :D :D :D :D :D
За сите нарцисоидни ,,аналитичари ,, - не си губете времето да ме реприцирате - многу ретко ви ги читам глупостиве и ѓубре мислења ,а уште поретко ви отговарам.
А сега - Volume 3 - special edition за фризби-то ,дарчето ,лажниот пророк и сите останати кралски височества на форумов.:D
Прегледај го приврзокот 344245

Прегледај го приврзокот 344246

Прегледај го приврзокот 344247



И шлагот на тортата засега - нема веке слободно визи за орките... :)

Coming soon Volume 4 :D
Vakcini Sputnik zabraneti...
Vizi staveni...
Sankcii staveni...
Oruzje dadeno...

Posle Putin los bil...
Posle koga ke placete za toplina zimava, da znaete zasto e ventilot zatvoren a i so polno pravo...

Ke vidime sto ke bide slagot na tortata...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
изродиве конечно после месеци начекаа нешто да се порадуваат.
Радување е, ако напредокот кај Изјум влијае врз операциите во Донбас. А тоа да го видиме, ќе треба да го задржат освоеното и да ги искористат овие освојувања, а за тоа треба уште војска.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.217

About $1 billion of the total will go to Ukraine and the rest will be divided among Albania, Bosnia, Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Estonia, Georgia, Greece, Kosovo, Latvia, Lithuania, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Poland, Romania, Slovakia and Slovenia, the State Department said.

It will help those countries “deter and defend against emergent threats to their sovereignty and territorial integrity” by enhancing their military integration with NATO and countering “Russian influence and aggression,” the department said.

Читај: Зајакнување на петтата колона во спомнатите држави.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
За нас не мора да се трошат!
Ситни души сме ние!
Една вреќа лубриканти, некој семинар, немора ни порција да има! Едно сокче, кисела вода е доста…
Со песто евра ќе си поминат…
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.217
Тоа така ние си мислиме, ама стандардот на петтоколонашите зборува нешто друго.
Туку мене други работи ме загрижуваат... Страв ме фаќа кога ќе видам вака генерал во блузиче (тоа некоја шема е изгледа во Украина), како дава вакви изјави: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ukraines-top-general-doesnt-rule-out-limited-nuclear-war

Какви ликови имаат поставено на чело на војската и државата, yes-men што нема да се либат ни со нуклеарки да се користат (среќа што ги немаат). Замисли „лимитирана“ нуклеарна војна меѓу велесилите. Нормално дека не можеш, нема да има лимитирање ако дојде до таква војна.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Тоа така ние си мислиме, ама стандардот на петтоколонашите зборува нешто друго.
Туку мене други работи ме загрижуваат... Страв ме фаќа кога ќе видам вака генерал во блузиче (тоа некоја шема е изгледа во Украина), како дава вакви изјави: https://www.zerohedge.com/geopolitical/ukraines-top-general-doesnt-rule-out-limited-nuclear-war

Какви ликови имаат поставено на чело на војската и државата, yes-men што нема да се либат ни со нуклеарки да се користат (среќа што ги немаат). Замисли „лимитирана“ нуклеарна војна меѓу велесилите. Нормално дека не можеш, нема да има лимитирање ако дојде до таква војна.
Ич не се замарај што изјавиле..
Одамна нив ги чеша г*зот да го вовлечат нато директно да влезе! Ова останува само на желби и честитки на Радио 5ФМ.

Али за дуксерчево свака част!
Имаат ли L?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.342
Поени од реакции
31.217
Да бе, има броеви - во Декатлон се 10-ина евра дуксовиве имам неколку ама не ми се сите зелени имам и сиви... Изгледа се тенчат америчките пари мораат да штедат. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom