Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
24 април 2008
Мислења
10.685
Поени од реакции
11.916
Сум имал москвич пред едно 25-30 години..помаранџа боја.. :pos: Памтам дека немаше амортизери,секоја дупка те погаѓа у бубрези..Ама издржливи беа,што е за право.
Почетник возач си бил, разбирливо е зошто не си знаел како да се прилагодиш на возилото и како да го прилагодиш возилото на своите потреби.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Све ќе се распадне,ЕУ Америка Германија..само Русија ќе преживее :pos: А може и нов модел на Москвич ќе исфрлат со кука..
Samo za tebe citro...


Патриотично, кто не зассал
Купить Москвич нам универсал
Патриотично, кто не зассал
Купить Москвич нам универсал
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.685
Поени од реакции
11.916
Samo za tebe citro...


Патриотично, кто не зассал
Купить Москвич нам универсал
Патриотично, кто не зассал
Купить Москвич нам универсал
Браво како ти текна, успеа да ме потсетиш на фамилијата на македонскиот фудбалерски репрезентативец Елиф Елмас, цела негова фамилија возеше руски автомобили, еден од вујковците негови возеше Москвич, а дедо му - Бог да го прости, почина неодамна - возеше Лада Нива, последен пат кога го видов пред 2 или 3 години сеуште ја возеше истата Лада Нива.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Сум имал москвич пред едно 25-30 години..помаранџа боја.. :pos: Памтам дека немаше амортизери,секоја дупка те погаѓа у бубрези..Ама издржливи беа,што е за право.
Ее Цитро бе русофилиште едно, агент хушкач си овде.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Volume 2





Миноборонии России веке два дена молчат како заклани утки.
Затоа некој чеченски морон и дебил дава објаснување..

Во превод: - ,,Тоа што се случува е планирано.Ова е тактичка замка што ни помага да ги исцрпиме и уништиме сите нивни сили на територија што ни е погодна за борба,,. :pos: :lolzz: :pos::tapp:
Треба да си голем идиот за да го кажеш тоа и уште поголем идиот за да веруваш.

Нема проблема ,все оди по план.:D
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Сум имал москвич пред едно 25-30 години..помаранџа боја.. :pos: Памтам дека немаше амортизери,секоја дупка те погаѓа у бубрези..Ама издржливи беа,што е за право.
Togash da imashe BMW na tie patishta , ke kisneshe vo mechanic shop. Moskvichot e praven za Sibir kade amortizerite ke zamrznat i ne ti vrshat rabota.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.094
Wounded Ukrainian soldiers reveal steep toll of Kherson offensive


Како бе вака. Руска пропаганда. Сум заспал не сум шерувал до сега.

-The soldiers said they lacked the artillery needed to dislodge Russia’s entrenched forces and described a yawning technology gap with their better-equipped adversaries

-“We lost five people for every one they did,” said Ihor, a 30-year-old platoon commander who injured his back when the tank he was riding in crashed into a ditch.


-Russia’s Orlan drones exposed Ukrainian positions from more than a kilometer above their heads, they said, an altitude that meant they never heard the buzz of the aircraft tracking their movements.

-Russian tanks emerged from newly built cement fortifications to blast infantry with large-caliber artillery, the wounded Ukrainian soldiers said. The vehicles would then shrink back beneath the concrete shelters, shielded from mortar and rocket fire.


-Counter-battery radar systems automatically detected and located Ukrainians who were targeting the Russians with projectiles, unleashing a barrage of artillery fire in response.

-Russian hacking tools hijacked the drones of Ukrainian operators, who saw their aircraft drift away helplessly behind enemy lines.

И после имаш ваков тип.

Автоматски споено мислење:


Ајмо
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Нема проблема ,все оди по план.:D
Волгар, а ти лично и персонално, си го видел ли Рускиот план за Украина или вадиш генијални мисли од левиот тестис?...

И колкав идиот треба да биде човек кој верува во вистинитоста од своите фантазии?...

Ќе ми одговориш или ќе ми стајш „смешко„?...:tapp:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
@roden,

дали лепењето „смешковци„ е врв на твоите мисловни способности?...:icon_lol:
Ај сега дај ми уште еден „смешко„...:pos:
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
@roden,

дали лепењето „смешковци„ е врв на твоите мисловни способности?...:icon_lol:
Ај сега дај ми уште еден „смешко„...:pos:
Изродениот служи овде во форумот за разонода...знаеш, уште во старо време е имало потреба да се има дворски шутови.

П.С.
Мора да става смешковци, тоа е неговата улога.

Значи добро им иде, нема што.
Гледаме дека ќе одат до последниот украинец. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom