Фудбалски/трансфер дискусии

C

confusion

Гостин
Jebiga so frlanjeto pari na City i PSG zaboraivme koj e originalnata plastika. Chelsea svaka cast na frlenive pari u bunar. So abramovic otide i klubov ocigledno :) 300 milioni frlija na Fofana, Cucurella, Sterling , nekoj 18 godisen , Kulibali. I pak imaat dupki vo formacija i igra kako Burnley lani. Da frlis najveke pari od site klubovi vo svetov i da si drasticno polos od toa lani ne e mala rabota, treba talent za toa. Pritoa nieden ama bas nieden od igracive ne moze da stane poskap od toa sto e platen. Ni priblizno.
Имаме достојна замена за Костич, остани напафкан, жив, здрав.
Челзи беше шампион прошла сезона во ЛШ, Рома кога е била последен пат, како вистински клуб, на прав пат?
Каков лик лол.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Od kade dojde Roma u muabet so mislenjeto moe za poluigracive prelateni? Chelsea bese na prav pat da bide i vo Premier liga ramo do ramo so City i LFC i se pocna od lani i lupanjeto 100 mil za Lukaku. Timot stana polos od toa sto bese, im se zadesi toa so Abramovic i momentalno se u najlosa situacija od site klubovi od top 6 vo Anglija.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Od kade dojde Roma u muabet so mislenjeto moe za poluigracive prelateni? Chelsea bese na prav pat da bide i vo Premier liga ramo do ramo so City i LFC i se pocna od lani i lupanjeto 100 mil za Lukaku. Timot stana polos od toa sto bese, im se zadesi toa so Abramovic i momentalno se u najlosa situacija od site klubovi od top 6 vo Anglija.

Еве, јас ќе ти објаснам и ќе ти ја доведам Рома во муабетов.
Значи, пред да тргнеш со бош-коперација-пуштен нокт на мало прсте муабет, за расипувачи на фудбалот и пластика, треба меѓудругото да ти е чист задникот и да си ја познаваш историјата на клубот за кој навиваш.

Имено, во 2000 година, кога италијанските клубови доживуваат неверојатен цут и поседуваат огромна моќ, твојата Рома го купува Габриел Батистута од Фиорентина.
Рома го купува 31-годишниот Батистута за тогашен рекорд во пој поглед: 36 милиони евра.
До трансферот на Бонучи во Милан, сумата платена за Батистута е највисоко платена сума за 30 + играч во историјата на италијанскиот клупски фудбал.
Ова се случува, секако, три години пред да дојде Абрамович и да ти ја уништи играта наречена фудбал.

Гледај го Зеки Челик сега и не се прави паметен. Зошто не си баш, вака искрено.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
I so kupuvanjeto na Gabriel Batistuta Roma osvojuva Scudeto sto e mn retko za toj tim neli? Nikoj nema da zbori nisto ako celzi osvoi se so frlenive pari, a ne da ve pegla i nadigruva koj stigne. Ako Lukaku pridonese isto kako Bati, nemase nieden moj komentar da postoi tuka. I kako fan na Celzi si sam svesen deka klubot ti e kasha popara, a ne se problem parite.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
I so kupuvanjeto na Gabriel Batistuta Roma osvojuva Scudeto sto e mn retko za toj tim neli? Nikoj nema da zbori nisto ako celzi osvoi se so frlenive pari, a ne da ve pegla i nadigruva koj stigne. Ako Lukaku pridonese isto kako Bati, nemase nieden moj komentar da postoi tuka. I kako fan na Celzi si sam svesen deka klubot ti e kasha popara, a ne se problem parite.
Челзи има трофеј од секое натпреварување во кој што има учествувано бро. Чил.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
I so kupuvanjeto na Gabriel Batistuta Roma osvojuva Scudeto sto e mn retko za toj tim neli? Nikoj nema da zbori nisto ako celzi osvoi se so frlenive pari, a ne da ve pegla i nadigruva koj stigne. Ako Lukaku pridonese isto kako Bati, nemase nieden moj komentar da postoi tuka. I kako fan na Celzi si sam svesen deka klubot ti e kasha popara, a ne se problem parite.

Апсолутно, бидејќи само Челзи троши пари и скандалозно би било доколку не ги освои сите трофеи. Веднаш. Не дека Челзи уште ги нема заменето играчите кои го напуштиле летово, тоа нема врска.

Додуша еве го и Нотингем троши, со Боли како 19-то засилување очекувам минимум борба за титула со Сити, освоен ФА Куп и подобар меѓусебен дуел со Челзи, Ливерпул и Арсенал.

Како ја сврте лентата инстантно. :pos:
Па што кажуваш гачки тогаш, сезоната само што започна, август месец, тој зборува за разочарувања и очекувања. Изгубен случај тотално. Рандом расфрлани мисли aaaa trosi aaa parite, а Челзи до овој момент има потрошено колку Форест и Вест Хем.

Баш во каша-попара е клубот. Во последната сезона освои трофеј и играше две финалиња. Во меѓувреме, од работ на пропаст, стана најскапо продаден тим во историјата на фудбалот, поседувајќи огромна финансиска и фудбалска моќ, да привлече кого сака и по која цена сака и активно да се бори за трофеи.

Баш мислев дека лошата форма од стартот на сезоната, што се должи на низа фудбалски и нефудбалски фактори, ја детерминирала истата и клубот го фрлила во бездна. Не бев свесен, додека не дојде Borigol22 да ми ги отвори очите.
Дај Боже во ваква каша-попара и твоја Рома да е.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
C

confusion

Гостин
This is the news I need, hahaha, majstori za drama se za francuzive, sega tabloidi connecting the dots so Pogba:X3:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Имено, во 2000 година, кога италијанските клубови доживуваат неверојатен цут и поседуваат огромна моќ, твојата Рома го купува Габриел Батистута од Фиорентина.
Рома го купува 31-годишниот Батистута за тогашен рекорд во пој поглед: 36 милиони евра.
До трансферот на Бонучи во Милан, сумата платена за Батистута е највисоко платена сума за 30 + играч во историјата на италијанскиот клупски фудбал.
Голем грев ти е што спомнуваш легенда како Батистута во ваква негативна смисла…
Нема клуб што не направил убер глупи трансфери, ама Бати растураше и на старост!
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.299
Ајакс фул цигански отишле последниве ден-два.

Го договорите Окампос за 20 милиони од Севиља, слетало дружето на аеродром у Амстердам и дошол Хунтелар му рекол еј се враќаш назад у Севиља а јас со тебе да се извинам јер бордот го блокираше трансферот, многу пари, неосновано трошење.

А овие веќе го земаа Јанузај како замена за аргентинецов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Ајакс фул цигански отишле последниве ден-два.

Го договорите Окампос за 20 милиони од Севиља, слетало дружето на аеродром у Амстердам и дошол Хунтелар му рекол еј се враќаш назад у Севиља а јас со тебе да се извинам јер бордот го блокираше трансферот, многу пари, неосновано трошење.

А овие веќе го земаа Јанузај како замена за аргентинецов.
Цигански се однесуваат цело лето. Само сега излегува се на површина. И Алварез за кого е Челси заинтересиран денеска одбил да тренира. Исто и овој Кудуз за кого е заинтересиран Евертон одбил да тренира.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Голем грев ти е што спомнуваш легенда како Батистута во ваква негативна смисла…
Нема клуб што не направил убер глупи трансфери, ама Бати растураше и на старост!

20220831_215815.jpg


Не, сериозно. Дали читате воопшто што е напишано? Не мора да разберете. Дали знееш на што се однесува наведувањето на трансферот на Батистута? Дали ти доаѓа на памет барем малку?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
2та бека на Барселона во Милано на позајмица.
Џорди Алба во Интер, Сержињо Дест во Милан.
Here we go.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom