Фан Клуб: Пелистер

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Џабе рефлектори. Со енергетската криза ќе ги пуштат Путин ко ќе фрли патиките. :popce:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Џабе рефлектори. Со енергетската криза ќе ги пуштат Путин ко ќе фрли патиките. :popce:
Ќе го затвориме РЕК ако нема струја ќе протестираме мора да има струја за нас во скопје ќе му гаснат парно и струја не за џабе сме држава

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Тендерот е завршен и столчињата ќе бидат зелени не како тие од клупите за резерви

Вака значи, стадионот:
Столчињата за скоро ќе почнат да се местат
Рефлекторите исто се работат...е сега околу сите детали, има уште работа...точно таму треба да се соблекувални и се останато...ама имаме се во предвид...дај боже да има публика и во втора лига

Денес се приклучи и Фазлиу шо е супер да имаме конкуренција сега ни треба уште еден шпиц, крило итн...
Баш ми е жал што не зедовме некој од Ренова и Борец оти се распаднаа уствари само Буки го зедовме а можеше и требаше многу повеќе


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Mislam deka soblekuvalni i se ostanato okolu pod-tribinskiot prostor e se sredeno. Osven stolcinata drugo mi padna v oci, pred rezervnite klupi kade treba da ima tartan sega e najgrdo zemja, pesok... I tamu treba da se sredi
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
826
Денес со Мираци очекувам во најак состав во 4-2-3-1

Петровски/Трајчевски
Стефановски, Грозданоски, Драгарски, Миленковски
Бакрачеки, Љамчевски Б., Љамчевски П., Трајкоски, Мустафов
Маневски

Во второто полувреме шанса ќе си добијат стандард младите, типувам на 2-0. ☘
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Денес со Мираци очекувам во најак состав во 4-2-3-1

Петровски/Трајчевски
Стефановски, Грозданоски, Драгарски, Миленковски
Бакрачеки, Љамчевски Б., Љамчевски П., Трајкоски, Мустафов
Маневски

Во второто полувреме шанса ќе си добијат стандард младите, типувам на 2-0.
ГГ 3+ ќе оди ќе дајме и ние и тие гол се ќе зависи како ќе ги затвориме Попзлатанов и Христов најважно да нема повреди резултатот во втор план првото нека изиграат да видат до кај се после нека играат и децата да се докажат штета шо немаме класичен шпиц ама и вака со уфрлање од втор план ќе дајме гол два три по составите сме тука некаде малку имаат предност во нападот но за тоа ние имаме подобра средина и се надевам конечно ќе дојдат чупиња од скопје да има забава во то селото

P. S. Сега го гледам составот само една измена и резерва имаме на голот Ило или Кумито другите сите се деца упм не дај боже повреда или казна поради жолти црвен картон нема кој да игра освен децата плус напред со ветеранот Маневски господ да ние напомош во 2 лига

Не само шо играме со деца па денес во прв состав играме само со еден младинец а во лигата ќе мора со двајца шо е филмот демек да тепаме на пријателска а после кој ќе игра
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
0-1 како шо реков Христов сега уште Попзлатанов еден и после децата шо мислат со глајте во управата не ми е јасно! 11 играчи немаме цела среќа шо е една 2 лига ако бевме само во запад коски ќе се тресеја до последно вака има по слаби од нас вкрај ми е криво шо борец и ренова така се распаднаа ние никој не зедовме само Буки абе од Победа барем некој да земевме или позајмица од некој вака нерви ќе киниме

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Очекувано 2-2 стрелци децата кај нас Наумовски (боро) и Фазлиу(јоки) сме играле второто со деца и се знаеше дека вака ќе биди со првиот тим тешко после децата се растрчале ако не земиме уште еден два три играчи многу тешко да не речам ќе треба на среќа да врвиме
Ќе ја гледам снимката да се види убо ама од составите и то шо преносоја од село ова е максимум

P. S. На пенали сме изгубиле промаши Амир(за победа) и Фазлиу во продолжение 6ти или 7ми пенал...
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Vo 2-to poluvrene celosna dominacija i dva efektni gola. Odlicni prodori i goga e najvazno nemna koj da ja turno vo gol. Bez napagac ke se macime, imame igra vo pole no ke bidi problem realuzacijata
 
П

Пљампач

Гостин
Добар е тимот, не заебавајте. Вардар и Гостивар се конкурентите за прва лига, останстите не ги сметам за опасност.
Имаме солиден тим, очекувам во есенскиот дел да имаме на контото бодој шо ќе не држат горе ба табелата.
Сите се сложваме дела очајно фали еден шпиц, ама и да не земат пак сметам дека во првите 3 екипи ќе завршиме во есенскиот дел. На зима ако успејме д адовлечкаме уште 2-3 играчи со прволигашко искуство, прва лига ни е загарантирана.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Добар е тимот, не заебавајте. Вардар и Гостивар се конкурентите за прва лига, останстите не ги сметам за опасност.
Имаме солиден тим, очекувам во есенскиот дел да имаме на контото бодој шо ќе не држат горе ба табелата.
Сите се сложваме дела очајно фали еден шпиц, ама и да не земат пак сметам дека во првите 3 екипи ќе завршиме во есенскиот дел. На зима ако успејме д адовлечкаме уште 2-3 играчи со прволигашко искуство, прва лига ни е загарантирана.
Гостивар ќе биде прв, ќе се испосереме и ние и вие кај шпонските гостувања, а они ќе ги купат утакмициве низ истокот.
А нашата битка за второ место ќе биде ко битка на ќориот и слепиот и ништо чудно некој друг да заврши на крај пред нас. Во секој случај, топ 4 фаќаат и двете екипи.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Гостивар ќе биде прв, ќе се испосереме и ние и вие кај шпонските гостувања, а они ќе ги купат утакмициве низ истокот.
А нашата битка за второ место ќе биде ко битка на ќориот и слепиот и ништо чудно некој друг да заврши на крај пред нас. Во секој случај, топ 4 фаќаат и двете екипи.
За жал и јас така типувам дека Гостивар убедливо прв не дека ќе заслужи а за второ меѓу вас, нас трето и четврто Воска и Беса па после другите едина шанса ја гледам шо кај вас нема да сакаат да влезат поради борчот и ќе ве лажат на крај како годинава
За опстанок последни рачунам на караорман, тетекс, плачковица и борец да бидат но горе долу после првите кола ќе се види кој колку вреди
Ние на гости ќе губиме бодој преку контри и ќе ни паркираат автубус пред голот тие шо ќе играат фудбал ќе ги победиме и рачунам на победи решавање на утакмиците кај нас само во второ полувреме ко ќе паднат кондиционо другите а тие шо се спремни ќе ни земаат бодој
Најверојатно утре, другиден ќе земиме уште еден играч и пак ќе ни фалат уште еден два играчи

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
За жал и јас така типувам дека Гостивар убедливо прв не дека ќе заслужи а за второ меѓу вас, нас трето и четврто Воска и Беса па после другите едина шанса ја гледам шо кај вас нема да сакаат да влезат поради борчот и ќе ве лажат на крај како годинава
За опстанок последни рачунам на караорман, тетекс, плачковица и борец да бидат но горе долу после првите кола ќе се види кој колку вреди
Ние на гости ќе губиме бодој преку контри и ќе ни паркираат автубус пред голот тие шо ќе играат фудбал ќе ги победиме и рачунам на победи решавање на утакмиците кај нас само во второ полувреме ко ќе паднат кондиционо другите а тие шо се спремни ќе ни земаат бодој
Најверојатно утре, другиден ќе земиме уште еден играч и пак ќе ни фалат уште еден два играчи

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Беса? Па тие дрва се, Саса ќе биде пред нив. Арсими ќе бидат по опасни од сенка
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Беса? Па тие дрва се, Саса ќе биде пред нив. Арсими ќе бидат по опасни од сенка
Ne koja Sasa ne zaebavaj od istokot samo tro Belasica i Kozuf ke mozat da se nosat od zapad site ke bidat gore Arsimi da dobri se sega zedoja trojca od Renova no i Besa ne se slabi skendija mu pusti na pozajmica nekolku deca

Za utakmicata so Vardar dve tri raboti ne me bendisaa iako tvrdam deka sme pojaki od lani i po iskusni istoto ni se povtoruva nekoe vreme, prva rabota pocnuvame da igrame od koga ke primnime gol taka prvoto poluvreme podobri vardar a vtoroto so izmenite vleguvanjeto na 21,22,13,11 se oseti mnogu po brz protok na topka povisoko presing poke trcaat decata
Vtora rabota so ne me bendisa e so dvata gola gi dadovme po nivni greski na sredina i presingot a ne da izigrame akcija kako so treba
Treta rabota za odbranata Kice mnogu po slab od Dragarot dali e umoren dali treba od drugata strana da igra ne znam so e rabotata no pokraj Dragarot site se napraja igracista taka da mislam ke se sredi

Ovie tri raboti vazat ne samo za so vardar za site prijatelski pocnuvame da igrame od ko ke ni dat gol, so akcii slabo pred da peimnime gol i odbranata nesigurna za napadot so boro, joki i kaseto nema so da zboram neka igraat decata edno dva mozi ke gi bidi
Za kraj buki mora da igra zaden vezen so bakraceski a pepe ponapred ili nikucot a bale na strana site kaj so mu se prirodnite pozicii vaka izmesani kako vo prviot del mnogu tesko ke odi

P. S. Vo vardar me bendisa desniot bek so broj 2 i hristov dobar a popzlatanov celo vreme go udvojvaja i blokiraa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Детонит, Саса и Арсими ќе ви бидат многу незгодни на гостувања. Посебно Детонит има многу мал и лош терен, а сега зедоја и добри играчи.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Гостивар не знам што толку ги јачате сите. По некоја случајност пред некој ден ги погледнав на пријателска со некои косовари. Ништо нарочито.
P. S. Vo vardar me bendisa desniot bek so broj 2 i hristov dobar a popzlatanov celo vreme go udvojvaja i blokiraa

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Број 2 е Серафимов. Од младинци. Сигурен стартер за сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom