ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214



Да се потсетиме во пресрет на Вимблдон, на најдоброто финале во историјата на самиот турнир.
najdramatichno da, ama najdobro po kvaliteten tenis ne.Finaleto 2014 e po mene vrvot
Автоматски споено мислење:

inaku,Nadalcho od vcera pochna da trenira na treva.Shtakite gi koristeshe eden den.Znachi,ne se sekirajte, ,,povredata,, e minato
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
inaku,Nadalcho od vcera pochna da trenira na treva.Shtakite gi koristeshe eden den.Znachi,ne se sekirajte, ,,povredata,, e minato
Па нели на штаки беше до пред 3 дена? Како сега тренира?

Не, најсериозно, како ова може на човек да не му биде чудно? Па и најголем фан на Рафа да си ова нема да ти има смисла.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Па нели на штаки беше до пред 3 дена? Како сега тренира?

Не, најсериозно, како ова може на човек да не му биде чудно? Па и најголем фан на Рафа да си ова нема да ти има смисла.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Рафа ќе игра на Wimbledon, undecover на респитаторима
prijatel,ne go poznavash undercover,ustvari, so tvojot intelekt,teshko nekoj da go poznavash makar i sekoj den da ste zaedno.Kako be pobogu zakluchi od moite mudruvanja i palamudenja na forumov deka jas ne sakam da go gledam Rafa na turniri.Kako be covekolika amebo? Turnir na koj shto ne igraat Fed,Rafa,Djovak na sekoj ljubitel na tenisot mu e skrateno zadovolstvoto.
Jas ushte pred RG znaev deka Nadalco ke igra na Wimby.Pa moite palamudenja ponazad se pokazaa vistiniti,deka se e teatar,deka e zdrav,si pravi alibi za terapii,se pravi zrtva,a zdrav e ko dren.Pa pishav li deka shtakite mu se teatar i deka drugiot den ke odi normalno i ke trenira.Odvreme navrene pushtam linkovi od drugi likovi shto mislat kako mene a se kade kade porelevantni.Ako ti se raduvashe koga Djovak gi sprecija da ne igra na AO tvoj problem.Mene mi e krivo i turnirot mi e siromashen ako ne igrat najdobrite,vklucitelno Fed,Rafa,Medvedev,Djovak itn.
Kako uspea da zakluchish deka ne sakam da igra Rafa so toa shto pishuvam deka simulira i pravi teatar so povredite,stvarno ne mi e jasno :) :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Turnir na koj shto ne igraat Fed,Rafa,Djovak na sekoj ljubitel na tenisot mu e skrateno zadovolstvoto.
Мене лично како љубител на тенисот, уопште не ми е скратено задоволството ако не игра "Djovak", дури и сум среќен кога не игра, не ми треба досадниот дефанзивен бејслајн тенис, кршењето рекети и карањето со публика на само двата Еуроспорт канали.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Во целава ситуација најглуп испадна Дел Потро. Наместо да го умртвеше зглобот и да освојуваше слемови он фана се пензионираше. Пу беее будалче
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.667
Поени од реакции
38.846
лесна работа ова е, нафиксај се со инекции и освои турнирче.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Киријос гази у Хале, опасен ќе е на Вимболдон.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Мене лично како љубител на тенисот, уопште не ми е скратено задоволството ако не игра "Djovak", дури и сум среќен кога не игра, не ми треба досадниот дефанзивен бејслајн тенис, кршењето рекети и карањето со публика на само двата Еуроспорт канали.
togash ne si ljubitel na tenis, tuku si fan na odreden teniser.Inaku, sekoj malce poseriozen poznavach na tenis ako go prashash koja mu e prva asocijacija za defanziven baseline tenis,prv odgovor ke mu e Zil Simon a vtor Rafael Nadal.Za Djovak kolku e defanzuven izbroj mu gi titulite na Wimbldon.Ponatamu,prashaj bilo koj ,,ofanziven,, tenuser koja mu e najneomilena podloga,ednoglasno odgovorot ke e zemja.Broj mu gi titulite na Rafa na zemja,pa soberi 2+2.
Ljubitel na tenus,my ass
Автоматски споено мислење:

Уште да беше истата повреда можда и ќе беше смешно ова над мене, вака е само тажно.
voopshto ne e ista,vo pravo si, Delpo e navistina povreden,se utepa od operacii i ne biva,toa e.Koga imash povreda,nema opcija da go uspiesh nervot,nemash oset,custvo,i cepash do daska.Koga odam na zabar,pa koga ke mi umrtvat setilo za bolka,gubam totalen oset na toj del od ustata i super,zabarot moze da bushi kolku saka,nemam oset,kur me boli.E arno ama,i jazikot mi e faten,edvaj zboram,se ligavam,esvaj me razbirat shto zboram.E so Nadalcho kako odi taa finta,tehnologija,na nikoj ne mu e jasno.
Ama on trcha ko lud.Farsa,tazno
Автоматски споено мислење:

Ја само се заебавав он ми вратил ко да сум му раскинал :pos:
prva reakcija na nekoj koga ke go fatat ,,ziv kako jade gomna,, e ,, de be ,se zaebavav,, :) :)
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
togash ne si ljubitel na tenis, tuku si fan na odreden teniser.Inaku, sekoj malce poseriozen poznavach na tenis ako go prashash koja mu e prva asocijacija za defanziven baseline tenis,prv odgovor ke mu e Zil Simon a vtor Rafael Nadal.Za Djovak kolku e defanzuven izbroj mu gi titulite na Wimbldon.Ponatamu,prashaj bilo koj ,,ofanziven,, tenuser koja mu e najneomilena podloga,ednoglasno odgovorot ke e zemja.Broj mu gi titulite na Rafa na zemja,pa soberi 2+2.
Ljubitel na tenus,my ass
Немам јас никаква потреба да се докажувам дали сум љубител или не, ако толку те интересира не ми е Надал ни во топ 5 омилени играчи, а тенис уназад со години ги пратам скоро сите турнири, од 250ки до слемови, некогаш и челинџери. Земјата како подлога отсекогаш ми била најинтересна заради дропшотови, иако ок ствар на вкус е.

Смешно е колку балканскиве народи го поддржуваат Новак и рускиве тенисери, демек уау топ 3 на АТП се православни, без да пробаат да ги рашират малце хоризонтите и да размислат колку уствари Новак, Медо и Саша не прикажуваат нас во најлошо можно светло. Што сме ние како Македонци криви што некое невоспитано српско копиле се нервира дека губи и ја пцуе публиката и гаѓа линиски судии со топчиња? Едноставно прави Балканот да изгледа како регион каде живеат неандерталци, како што тој самиот е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom