Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 август 2020
Мислења
57
Поени од реакции
71
notarska izjava od makedonija prifakat ili vo BG,treba da se pravi i vo koj trud se pravi statusot,moze da ni pomognete
vo mk davash izjava na notar i so taja izjava odish vo zavod za vrabptuvanje da ti go prepravat statusok od makedonsko vo bugarsko i posle prevod vo bg si prajs na toj dokument
 
Член од
29 септември 2021
Мислења
13
Поени од реакции
73
vo mk davash izjava na notar i so taja izjava odish vo zavod za vrabptuvanje da ti go prepravat statusok od makedonsko vo bugarsko i posle prevod vo bg si prajs na toj dokument
И сега, дали со овој документ има некој поминато на положително?
 
Член од
8 август 2020
Мислења
57
Поени од реакции
71
И сега, дали со овој документ има некој поминато на положително?
pa ako ti se problem 500 denari notarska izjava nema nikoj pominato pa ti go obajsnav mojot pat kako se spasiv od dopolnitelni dok pa sega kako sakas a za 100% sigurno kaj borisov da se javime
 
Член од
4 ноември 2021
Мислења
22
Поени од реакции
50
Dali nekoj ima informacija po kolku prepiski pregleduvaat od finalna na polozitelno vo rok od eden mesec?
Jas sum na finalna intervju 02.10.2019 prepiska 23*** preku roditel. I ako moze link od kade gledate do koja prepiska se stignati. Blagodaram, pozdrav
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Ima li nekoj mrdnato od Polozitelno vo Ukaz/Otkaz?
Јас сум уште на "дополнителна", со датум 30.12.2021. Заглавено е на овој статус.

Али според овој пост, не иде на добро работава за сите што сме на дополнителна со потврди од БГ клуб ...
Zdravo,

Deneska dobiv otkaz. 5 god cekanje nemav dop dokumenti da dostavam. Kako voz da me pregazil. Cestitki do site sto preminaa na polozitelno.
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Здраво дечки. Имам БГ пасош со адреса Леге 6.

Сакам да патувам за Британија (Лондон) и прочитав на амбасадата дека за БГ државјани не треба виза, односно само важечки лична карта и пасош.
Има ли некој во групава во последно време да патувал за Британија и да каже дали можеби има уште некои административни процедури на аеродром или некој совет. Првпат патувам со БГ пасош негде надвор од МК.

Ви благодарам.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Здраво дечки. Имам БГ пасош со адреса Леге 6.

Сакам да патувам за Британија (Лондон) и прочитав на амбасадата дека за БГ државјани не треба виза, односно само важечки лична карта и пасош.
Има ли некој во групава во последно време да патувал за Британија и да каже дали можеби има уште некои административни процедури на аеродром или некој совет. Првпат патувам со БГ пасош негде надвор од МК.

Ви благодарам.
Ne ti treba viza :) samo vazecki pasos
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Не си губете време за џабе, ако беше така сите бугари ќе се пишевме. :P
Ептен ми е сумњив муабетот со давање изјава дека си Бугарин ... и што е "трудо" (агенција за вработување) ?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ептен ми е сумњив муабетот со давање изјава дека си Бугарин ... и што е "трудо" (агенција за вработување) ?
Не држи вода од проста причина што сите кога отидовме на интервју рековме дека по националност сме Бугари. Не си ги трошете луѓе ни парите ни времето, ако немате документи што ги бараат, тоа ќе биде тоа.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Не држи вода од проста причина што сите кога отидовме на интервју рековме дека по националност сме Бугари. Не си ги трошете луѓе ни парите ни времето, ако немате документи што ги бараат, тоа ќе биде тоа.
Da tocno i moi drugari veke i otkaz dobija poso ne dostavika vo rokot dokumenti poso nemaa so da dadat osven mk izvodi i potvrda od klub..nazalost..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom