Ливадарки

Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Јас имам комшика, цел живот си е кучкарка, сите џукели што изминиаа животов во дворот на зградава, сите ги пазеше и негуваше. Како да и се деца. А вака за да ти биде девојка као доминантна изиграва, као 21 век било сме напреднале, не и требало маж или да раѓа деца. Оно ене се омажи ама пак со мажот гледаат куче, а не дете. Чиниш, мисли дека кучето и е дете xD

Сум сретнал доста девојки вака, поврзаност со помислата за 21 век, нели некаков замислен напредок и чување куче.
Имам чуство ова е некаква поврзаност на современиот живот, брзање, компјутери, технологија, живот во град на мал збиен простор, и бегање од стрес и обврски какви што би биле децата.

И тоа стои, ќе седнам до позрела дама со куче во парк, кучето тамо вамо, му збори како да разбира. Накај мене женскава не се ни врти. Као кучето да и е во видик и друго ништо...

Да речам, оваа појава содржи и доза на себичност...
Автоматски споено мислење:

Па не знам баш.
Кур си е кур, дали на човек или на куче, вистински кур нема замена xD

Па нели и со коњи исто има, се дупат, коњски кур xD
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.027
Ja otvoram temata posto ne najdov soodvetna za ovaa moja zabeleska. Ako ima slicna moderatorot slobodno neka ja premesti.
Imeno od dosegasnoto moe iskustvo zabelezav eden sablon na ponasanje kaj zeni od 30+ godini koe e povrzano so nabavka na kuce.
Zabelezav deka zensko na 30+ godini na koe ne i odi ljubovniot zivot, nema maz, ebac redoven ili bilo kakov, nema deca itn itn obicno nabavuvaat kuce i celo vnimanie i energija, majcinstvo mu go posvetuvaat nemu. Toa stanuva centar na nivniot svet i gubat sekakov interes za mazi. Bukvalno.
Ne e bitno socijalen status, bogati ili siromasni, imaat kariera ili ne, ja zaminaja trieskata, kupija kuce, tolku od niv. Pisi propalo.
Znaci da ne se sfatime pogresno, ne site zeni na 30+ koi kupile kuce se takvi tuku naglasiv za koj tip na zeni stanuva zbor.
Dali i vie go imate zabelezano istiot sablon i ako go imate, dali imate mislenje zosto e toa taka. Sto im se mota niz glavata, kakva uteha im dava kuceto?
Мажи зимаат Џип и го пазат повеќе од било кое куче.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
571
Поени од реакции
850
Не на сите им е цел у животот да се омажат и деца да гледаат. Аман со тие отоманско-шќиптарски менталити.
Живејте си го животот како сакате и не се замарајте со туѓи дворови
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Dali i vie go imate zabelezano istiot sablon i ako go imate, dali imate mislenje zosto e toa taka. Sto im se mota niz glavata, kakva uteha im dava kuceto?
Најчесто кога ќе го забележам ова, веќе е во потежок стадиум навлезено. Да речеш едно кутре, ајде. Ама ова веќе боде у очи.

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.679
Поени од реакции
29.255
Класичен синдром “ливадарка”! Кучето е најпрепознатлив симптом, иако може и да го нема. Меѓу другото, почнува да шета за викенд по планини и ливади hence оттаму доаѓа името ливадарка. Повеќе нема фотки од друштва, диско, искачања, нив ги заменуваат (ахем)уметнички слики од трева и цвеќиња, зајдисонца од некој рид и слично. Се разбира самите се поретко ќе ги најдеш на некоја слика, или ќе бидат карши сонцето “за контраст” :rolleyes:.
Други пропратни симптоми се желба за здрав живот, запишување во теретана, фитнес, аеробик и сл. Некоја диета со семки од тиква, гледање на страни филмови и откажување од алкохол.
Јас лично не ги можам…
Uzasno... do kade otide mladinava...
Pa i od alkohol se otkazuvale... Strasno...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.653
Поени од реакции
23.262
Интересна тема.. се пронајдов, со едни мои другарки кој зи земаа куче пред некое време , 30+ сингл .. неможат да најдат или задржат маж кога имале прилика... ама кучето ќе им е верен другар безусловно до смрт:) ... е сега кучето прави друштво.. е верен другар.. ама за друго тешко малку :( .
za drugoto vibratorot... lol

u italija nemate klubovi za nad 28 god ili slicno? ovde takvi tetki se rasturaat tamu
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.138
Поени од реакции
16.023
А ова 30 ви е некоја преломна точка за стара женска што ако не е веќе мажена, преминува во стара мома?

Најконстантна ствар е што секогаш ќе има коментари за жените, без разлика што и да правиме.
Ако не си мажена, зашто не си.
Ако си мажена, кај ти е детето, оти одма не направите едно.
Ако имаш куче, а немаш дете, зашто имаш куче, матката срамота секој месец абортус имаш.
Ако имаш дете, немаш куче, зему му нешто на детето, гледаш сака животни сака да си игра.
Ако имаш едно дете, кај ти е факинг второто.
Ако некоја има 5 деца, што и е, фабрика за деца, кај има пари и време сите да ги гледа.
Ако имаш едно куче, зашто не зимаш и второ, кај едно, таму и две.
Ако имаш 10 кучиња, ко онаа погоре на сликата, која психоза ја има типката, дали е нормална.

Дали сериозно, ама сериозно ви менува нешто во животот ако комшиката не ви е мажена и чувала куче.

После се смееме на бијонс и топлата со нивните теми и мислења. :pos:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Дали сериозно, ама сериозно ви менува нешто во животот ако комшиката не ви е мажена и чувала куче.
Една комшика не менува баш, но менува ако еве гледаме дека станува тренд кај се повеќе "комшивки" ... ние мажите ја гледаме големата слика тука , прокреација и опстанок на човештвото, како тргнало белата раса се истиснува се повеќе и повеќе од жолтата и црната раса ... значи да , менува .
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.027
А ова 30 ви е некоја преломна точка за стара женска што ако не е веќе мажена, преминува во стара мома?

Најконстантна ствар е што секогаш ќе има коментари за жените, без разлика што и да правиме.
Ако не си мажена, зашто не си.
Ако си мажена, кај ти е детето, оти одма не направите едно.
Ако имаш куче, а немаш дете, зашто имаш куче, матката срамота секој месец абортус имаш.
Ако имаш дете, немаш куче, зему му нешто на детето, гледаш сака животни сака да си игра.
Ако имаш едно дете, кај ти е факинг второто.
Ако некоја има 5 деца, што и е, фабрика за деца, кај има пари и време сите да ги гледа.
Ако имаш едно куче, зашто не зимаш и второ, кај едно, таму и две.
Ако имаш 10 кучиња, ко онаа погоре на сликата, која психоза ја има типката, дали е нормална.

Дали сериозно, ама сериозно ви менува нешто во животот ако комшиката не ви е мажена и чувала куче.

После се смееме на бијонс и топлата со нивните теми и мислења. :pos:
Жени и гејови омилени проблеми на машки инцели :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.679
Поени од реакции
29.255
Една комшика не менува баш, но менува ако еве гледаме дека станува тренд кај се повеќе "комшивки" ... ние мажите ја гледаме големата слика тука , прокреација и опстанок на човештвото, како тргнало белата раса се истиснува се повеќе и повеќе од жолтата и црната раса ... значи да , менува .
Kucheto stana od najgolem prijatel na covekot, do najgolem neprijatel na beliot covek :pos:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.027
Една комшика не менува баш, но менува ако еве гледаме дека станува тренд кај се повеќе "комшивки" ... ние мажите ја гледаме големата слика тука , прокреација и опстанок на човештвото, како тргнало белата раса се истиснува се повеќе и повеќе од жолтата и црната раса ... значи да , менува .
Вајт паур, гад анд бејбис :ojeaa:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.593
Поени од реакции
10.003
Ja otvoram temata posto ne najdov soodvetna za ovaa moja zabeleska. Ako ima slicna moderatorot slobodno neka ja premesti.
Imeno od dosegasnoto moe iskustvo zabelezav eden sablon na ponasanje kaj zeni od 30+ godini koe e povrzano so nabavka na kuce.
Zabelezav deka zensko na 30+ godini na koe ne i odi ljubovniot zivot, nema maz, ebac redoven ili bilo kakov, nema deca itn itn obicno nabavuvaat kuce i celo vnimanie i energija, majcinstvo mu go posvetuvaat nemu. Toa stanuva centar na nivniot svet i gubat sekakov interes za mazi. Bukvalno.
Ne e bitno socijalen status, bogati ili siromasni, imaat kariera ili ne, ja zaminaja trieskata, kupija kuce, tolku od niv. Pisi propalo.
Znaci da ne se sfatime pogresno, ne site zeni na 30+ koi kupile kuce se takvi tuku naglasiv za koj tip na zeni stanuva zbor.
Dali i vie go imate zabelezano istiot sablon i ako go imate, dali imate mislenje zosto e toa taka. Sto im se mota niz glavata, kakva uteha im dava kuceto?
Владе душо, тебе струја да не те здрмало додека си и ја поправал пеглата на комшиката ?????
Темава ти вришти ..:pos::pos::pos:...гарант и кучињата се смејат :lolzz:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.325
Поени од реакции
22.142
Мажи зимаат Џип и го пазат повеќе од било кое куче.
Mazi zemaat djip, motor, paraglajder itn itn koga ke gi fati vtor pubertet , nekade okolu kasni 40 ,ali od kade ti toa bi go znael , ne vazi toa za tebe :sneaky: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom