Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
На Мзт - Пелистер ..имаше напад на Комити од неутрална десна страна ..
Комити 40 души - Чкембари се 40-50 , ФА се 100 души , од кој поголем дел деца ..
ФА не учествуваше во нападот ...
А тие што скокна на паркетот од страната на трибината на ФА кои беа ?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.244
Поени од реакции
4.269
А тие што скокна на паркетот од страната на трибината на ФА кои беа ?
Само 2-3 видов од ФА , другите гледааа ...
Не ги обвинувам , нивно право е дали ке нападнат ...сепак ова е напад на Комити
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Само 2-3 видов од ФА , другите гледааа ...
Не ги обвинувам , нивно право е дали ке нападнат ...сепак ова е напад на Комити
Не реков чив напад е, тоа е јасно. ТВ камерата е контра ФА трибината и се виде дека 20 ти на се улета кон трибината на Чкембари и 2-3 ца скокнаа на паркетот доле. Инаку добро навивање!
 
Член од
18 март 2019
Мислења
436
Поени од реакции
1.978
Ај ве молам да се реагира до модератор, тагнете го или ако нема на темава да избереме некој што ја прати поискусен, да ја модерира.
Нема поента веќе ова. Форумов беше единствено место кај што можеше да се развие барем малку разумна дискусија.
Лошо е што копиљаци од 17/18 години можат да отворат акаунт, со скриен идентитет. После ќе провоцираат со разни глупости и приказни кој ги чуле од постарите, а немаат учествувано во ниту една акција и се со стаж од сезона и пол на трибина.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.316
Поени од реакции
5.580
Можно ли е да сте толку глупи бре ?
Треба да почнат да ви се вадат транспаренти со споменици на УЧК оти ја претеравте IMG_20220505_192747.jpg
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
Што правите филмови само не знам, испадна никој не напаѓал повеќе на помалку или не во присуство на женски.
Каде се земаат маиците што ги вадите по навивачки профили? Гарантирам дека 90% се земени во такви ситуации.
Јасно е ко ден, ако си спремен да излезеш со навивачки реквизит, треба и да застанеш да го браниш. Обратно, ќе имало одма муабети, ви шетав со маица, ништо не ми направивте.

А да не збориме што дечкото од мал си е познат во навивачкиот свет и уште во тие години беше главен курчатор во групата :D

Педерски ќе било да земеме да тепаме некои такви мрчатори што живеат во Скопје, а ги има многу од Битола или Кавадарци или па од Охрид во ситуацијава. Сме ги знаеле (бар кога сум бил помал) и каде се движат и се' и имале пријателски односи со наши членови, ама тоа веќе не е навивачка пресметка и нема поента.
Ама ако земам јас да шетам со маица Комити на журка или било каде во ривалско место, нормално е да очекувам дека некој ќе ме нападне за да ми ја земе.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.195
Поени од реакции
3.176
Сепак Шкендија не дозволува гостински навивачи..
Ако се сака може многу лесно да се влезе на тој стадион..
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
33
Поени од реакции
93
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.405
АЛО ФА НОРМАЛНИ СТЕ!?
Како невие срам!? Шо е со филмов!?
Вие Македонија ја одбранивте пички едни смрдени па сеа ќе пљукате по други!? Од населба не сте мрднати! Вие и CPB бевте едни од ретките што не го поддржавте ни ОБЕДИНУВАЊЕТО!
Ако сте толкави Македонци зошто не напрајвте нешто вие спрема бугарите!?
Секој ден низ Скопје ви шетаат! На гроб на делчев дојдоја вие нигде. Панихиди ви прает вие нигде. Виктор Стојанов секоја недела е скопје влакно не му фалит!
Чкембари ги исфрлија од трибина и јавно се оградија од нив!
Шо појќе!? 100 пати се изиграни и добивани пријави од одење со глата взид. Ова е све тешка местенка за да имат провокаци и инциденти и тие да се осетет као загрозени и да барет права.
Таквите ликој поинаку се решавет тивко без никој да знајт. А вие барем еднаш да излезевте да одбраневте чест барем во Скопје ќе имавте право на збор!
Иако сум член на друга група ова многу ме разочара.
И СТАРИОТ ВОЏА НА РИБАРИ СТАНА БУГАР И ШО!?
ДАЛИ СТАВОТ НА ГРУПАТА Е ТАКОВ!? АПСОЛУТНО НЕ!
НАПРОТИВ ГРУПАТА ЈА ВОДАТ ВИСТИНСКИ МОМЦИ РОДОЉУБЦИ МАКЕДОНИСТИ!


ЦЕЛА ИСТОРИЈА ВО ЕДНА СЛИКА НИЕ ОЧИ ДА СИ КОПАМЕ ДРУГИ ДА СЕ РАДУВААТ!
ДНО
 

Attachments

B

BigMac

Гостин
Ај ве молам да се реагира до модератор, тагнете го или ако нема на темава да избереме некој што ја прати поискусен, да ја модерира.
Нема поента веќе ова. Форумов беше единствено место кај што можеше да се развие барем малку разумна дискусија.
Лошо е што копиљаци од 17/18 години можат да отворат акаунт, со скриен идентитет. После ќе провоцираат со разни глупости и приказни кој ги чуле од постарите, а немаат учествувано во ниту една акција и се со стаж од сезона и пол на трибина.
Мислам дека @Комита Ултрас е модератор,или може грешам.Треба да се даде право на најмногу тројца од секоја група да постираат извештаи, новости околу нивните групи.
Ми текнува на времето на форумот Конзули беше бетер од тука кој фатил од тоа време знае како било.Тој форум беше во функција до 2008,2009 така нешто.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
175
Поени од реакции
730
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom