Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.750
Поени од реакции
6.176
Во Битола големи фешти, во Скопје ни видео бим, освојување титула во Битола за нас е пичкин дим!
И пред Самсо и после него, вие сте дно, ние сме небо!
Паркето пак го кренавте, го оставаме кај вас, пехарот бил и ќе остане наш!!!
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.933
Поени од реакции
3.496
Хохохохооо, на нивен терен ги тепавме! :icon_lol: :motorce: Ајде сега рутински до крај со другиот тим од Битола, Бутел и Тиквеш и уште една титула.

Браво за Борко, како ја мрдна стативата прееска си викам има стаено едно 200 кила, како бранеше, а и за Тале и Моралес во напад. Битолчани мислам сами си се криви и сами си го изгубија мечот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Најкриво ми е само што ги оставаа во Скопје да слават со голи газови...
mora da se napravi red ili ke moze i nie cela utakmica da gledame ili voopsto neka nema gostuvanja. sto sme nie krivi sto se tolku nesposobni pa nemozat da organiziraat red u svoja sala.

lol... krajot na prenosot...

"igrate ko picki pelister" konecno nesto dobro i od niv
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Хохохохооо, на нивен терен ги тепавме! :icon_lol: :motorce: Ајде сега рутински до крај со другиот тим од Битола, Бутел и Тиквеш и уште една титула.

Браво за Борко, како ја мрдна стативата прееска си викам има стаено едно 200 кила, како бранеше, а и за Тале и Моралес во напад. Битолчани мислам сами си се криви и сами си го изгубија мечот.

lol daj kazi u koj moment imaa oni kontrola za sami da go izgubat mecot...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Ајде сеа ботовите што викаа дека ќе се видиме во Битола да се јават. ПЕЈХЕХЕХЕХЕЕХЕХЕХЕХХЕХЕХЕХХЕХЕХЕЕХЕХЕХЕХЕХЛИСТЕР МРТВА ЕКИПА УШТЕ 117 ГОДИНИ НЕМА ДА ВИДИТЕ ТИТУЛА. ИДЕМООООО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom