Живот после смртта

Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
За Вистинските Верници:

Кога човек умира, духот оди кај Бог, телото оди во она од кое е создадено, а душата исчезнува бидејќи е составена од тие две работи.
Веднаш после смртта нема живот. Има чекање за Второ Исусово доаѓање кога и ќе има и Рај и Пекол. До тогаш само ќе “спијат“....
 

۷ﻪмρڎ я

ڐجںל۶
Член од
30 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
2
Бидејќи нема вистински верници....тешко кој поверува во живот после смртта.........јебига....еден живот живееме.......и треба да го изживееме...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
така ме учи верата, дека постои живот после смрта:toe:
А ако те учи верата после 18 години да се фрлиш во Вардар,бидејки доволно ти е толку живот и останатото е само бескорисно трошење кислород и вода,ке го направиш ли тоа?
Енергијата и материјата неможе да да исчезнат,туку само кружат од една во друга форма.Следствено на тоа,најлогична е реинкарнацијата...
Иако никој не се вратил па да каже....
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ako ste tolku sigurno deka ke odite vo rajot togas ojte otepajtese, bidejki site go barame rajot na zemjata a go nema pa odete odma vo rajot ako vervate vo toa :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Зашто се палиш одма?
не ме имаш видено ’’запален’’ :tapp:.
тоа го напишав дека сите глупи,кој не знаат шо да пишат,го пишуваат ова : ’’животот е еден,искористи го бла бла бла’’ (или нешто слично)...
со тие коментари преку курот...поубо ич не пиши.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Пујол брат не се форсирај :) не се нервирај сега .

Живот нема то е 100 % дали некој знај што се смета под живот ?

Живи сме се додека душата (енергијата) не го напушти телото, додека чивечките функции сеуште функционираат.
 

۷ﻪмρڎ я

ڐجںל۶
Член од
30 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
2
А Пујол тебе тешко ли ти е да се помириш со фактот дека после овој „земски“ живот........ќе бидеш мртов исто како да си во кома*?

*-
Во која имам поминато 2 недели.....и знам како е да си полумртов.....
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
А Пујол тебе тешко ли ти е да се помириш со фактот дека после овој „земски“ живот........ќе бидеш мртов исто како да си во кома*?

*-
Во која имам поминато 2 недели.....и знам како е да си полумртов.....
полу мртов :vozbud:...
ај кажи како е???
и од каде толку сигурен/сигурна дека нема живот?
 

OffLine

Worminkle UniversitY
Член од
27 септември 2007
Мислења
161
Поени од реакции
0
дури не се врати некој да кажи шо е работата никогаш нема да откриеме шо се случува
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Верувам во Господ и многу пати размислувам што по смртта???
Често мислам дека телото умира но душата НИКОГАШ!!! Но никој не може да го докажи тоа.
 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Верувате ли во живот после смртта?

НАЈВЕРОЈАТНО МНОГУ ОД ВАС НЕКОГАШ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ДАЛИ ИМА НЕКАКОВ ЖИВОТ ПОСЛЕ СМРТТА . ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЧОВЕЧКАТА ДУША ...! ВООПШТО ДАЛИ ЧОВЕКОТ ЗАСЕКОГАШ ЗАМИНУВА ИЛИ ОСТАНУВА ДА ЖИВЕЕ НЕКАДЕ ВО НЕКОЕ ВРЕМЕ ВО НЕКОЈ ПРОСТОР .:helou::helou::helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Верувам во гасење на КАПС ЛОК, првично.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
НАЈВЕРОЈАТНО МНОГУ ОД ВАС НЕКОГАШ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ДАЛИ ИМА НЕКАКОВ ЖИВОТ ПОСЛЕ СМРТТА . ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЧОВЕЧКАТА ДУША ...! ВООПШТО ДАЛИ ЧОВЕКОТ ЗАСЕКОГАШ ЗАМИНУВА ИЛИ ОСТАНУВА ДА ЖИВЕЕ НЕКАДЕ ВО НЕКОЕ ВРЕМЕ ВО НЕКОЈ ПРОСТОР
Верувај во мене, и ќе живееш вечно.

Ај сеа иди купи ми цигари. :mist:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Верувај во мене, и ќе живееш вечно.

Ај сеа иди купи ми цигари. :mist:
Dobro kazano. Koga ke odi tebe za cigari mene neka mi kupi i eden tost od sendvicarata. Izvinete za oftopikot. Bek od topic. Apsolutno ima zivot posle smrtta. Ili odime vo raj i pekol ili se reinkarnirame. Sega mnogumina veruvaat deka ima reinkarnacija bidejki pod dejstvo na regresivna hipnoza kazale raboti koi ne gi znaele i zborele na jazici koi ne se poznati na lugeto. Drugi pak kazuvaat deka ima raj i pekol bidejki na mnogumina im imaat ideno luge na son koi im kazuvale deka bile gore odnosno na onoj svet. Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom