Elden Ring

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Тоа ти е квалити јас почнав таков ама се предомислив.
Аркејб не ти буста демиџ осим блидот. Више куп шефови мид и натака има по висока толеранција(гаргојлови напр).
Некако ескпериментирав и преминав поќе во сиров демиџ. Резултатите зборат сами за себе. Мање више ми треба уште катакомби мимик тер-от да го надоградам до +7 или 8 за рестото од стварите. Едини самон што реално ти треба...
Автоматски споено мислење:

Мање више гледам голем дел се ранливи на струја или магија...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.973
Поени од реакции
7.505
Аркејб не ти буста демиџ осим блидот. Више куп шефови мид и натака има по висока толеранција(гаргојлови напр).
Некако ескпериментирав и преминав поќе во сиров демиџ. Резултатите зборат сами за себе. Мање више ми треба уште катакомби мимик тер-от да го надоградам до +7 или 8 за рестото од стварите. Едини самон што реално ти треба...
Автоматски споено мислење:

Мање више гледам голем дел се ранливи на струја или магија...
Аркејн никогаш не бил за демиџ ма да добиваш ако имаш орушија што се скелуваат со аркеј ама треба да ти е таква инфузијата на оружијето.
Пример ако ти е стандард нема да добиваш демиџ повеќе ако ти е блод добиваш али главното за го е ми се допаѓа аркејн билдот е за прокот за удар до два добивам прк.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Аркејн никогаш не бил за демиџ ма да добиваш ако имаш орушија што се скелуваат со аркеј ама треба да ти е таква инфузијата на оружијето.
Пример ако ти е стандард нема да добиваш демиџ повеќе ако ти е блод добиваш али главното за го е ми се допаѓа аркејн билдот е за прокот за удар до два добивам прк.
Гледам највисок скејл ниво за ниво ми е со декс..
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.973
Поени од реакции
7.505
Овие другите се плашат во темава Дарлинг има поголеми кохонес од вас. :gjavol:
Автоматски споено мислење:

Гледам највисок скејл ниво за ниво ми е со декс..
најверојатно со тоа ти скелува највеќе оружијето али можеш да смениш.
Kога менуваш вепон арт има те прашува на што инфузија да го ставиш ма да треба да имаш вет стонс за сите инфузии.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.973
Поени од реакции
7.505
Мене ми фали уште да ме разберат дека играм со женцко... :unsure:
Е дури тогаш не го поминувам босов.
Де бе па ти модерно време е нема сигурно да наоѓаме мани сега мжко ле женско леее. :pos:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Колку изводливо е Radagons Soreseal заедно со Radagons Scarseal?
Автоматски споено мислење:

Не е изгледа, демек incompatible било.
Нешто друго. Иако проаѓам боље после грајндање, уште ми треба бафирање..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom