Станови во Скопје, совети за купување.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.256
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Си експериментира, ако се најде некоја будала супер, за 100че оглас и јас би пробал вака.
И ќе ти се јавуваат нон стоп да дојдат да го видат и тие што имаат и тие што немаат пари.

Иначе преку агенција е ова има и други огласи.

Тешко и тоа уреден дека ќе излаже некој да го купи. Уреден со најефтини ствари којзнае од пред колку години во кој нема вложено ни 5000 евра. Тој што ќе го купи ќе треба да даде дупло.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.256
И ќе ти се јавуваат нон стоп да дојдат да го видат и тие што имаат и тие што немаат пари.

Иначе преку агенција е ова има и други огласи.

Тешко и тоа уреден дека ќе излаже некој да го купи. Уреден со најефтини ствари којзнае од пред колку години во кој нема вложено ни 5000 евра. Тој што ќе го купи ќе треба да даде дупло.
Имаш секакви будали, едноставно не ги нервираат ваквите работи, и едвај чекаат вакви занимации.
Имав еден комшија што ја продаваше куќата 7-8 години, overpriced му беше за 40% во однос на се што се продаваше во околината, и на крај му успеа, налета на наши гастрбајтери што му ја платија колку што бараше, и со тие пари си направи нова :D

Инаку за нешто со ваква „дневна соба“ и 40 000 се премногу.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
14 август 2020
Мислења
228
Поени од реакции
533
Ме интересира дали се уселија луѓе у зградата на Гранит, и дали имате слушнато за искуства уште се ефтини овие станови тука . Некој повеќе инфо да ми даде од искуство?

Се работи за овие подолу станови. Фала.
Прегледај го приврзокот 327561
Имам пишано порано ако не те мрзи пребарај што е фрката со зградава.нешто више од 160 станови поврзаа нелегално на едносмерно уличе од 2 метри ширина спротивно од дупот.Водоводот место по хидротехнички услови на ф400 ја приклучија на ф100 што цела улица ја користи и тешко да има притисок нагоре по становите.одводот го ставија во одвод наменет за 10 куќичиња.Па затоа не се знае што ќе биде со техничкиот прием.во тек се спорови по судовиве и општината.ова е од прва рука инфо од близок што е таму.е сега муабети што кружат се дека од материјали е ставано што им дојде при рука,и дека катастрофа бил квалитетот на сите материјали затоа и таа цена и дека 10 години се градела со неколкумина мајстори.
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Во последно време барам стан во Аеродром/Кисела Вода и ми искочи статијава вчера. Има начин да се види каде се тие 115 градежни дозволи во Аеродром, каде ќе се градат некои од зградите, најверојатно поголем ден се индивидуални објекти итн.

Исто, ако имате инфо за нов објект во Аеродром плис лет ме ноу.

1650270166956.png
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.815
Поени од реакции
17.614
Во принцип во Аеродром се неколку објекти, прашање и тие што имаат слободно сеа. Голден Арт и Порта градат во индустрискиот дел, Бауер и Фабрика карпош кај поликлиниката, и два браќа во мичурин. Најавена е елена лука во мичурин ама којзнае коа ќе биде. Тие од другата страна на вардар не ги рачунам во Аеродром, нз кој гради таму.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Има ли некој архитект да објасни зашто би ставиле столб на средина во соба?
Да не одат фира квадратите и напраја соба. Денешните нови згради скоро и да немаат ходници и слободен простор помеѓу скали и слично, све е преточено во квадрати во стан..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.256

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Голден Арт викаат дека ќе ја пуштат зградата кај Тобако 2 до крајот на мај.
Некако не ми изгледа реално. Што мислите? https://www.goldenart.mk/ga09/
А мислат да ги пуштаат влез по влез или? Пошто гледам до различна точка се стигнати со сите три различни влезови. Имам познаници таму, па ме интересира. И ако не се вселат до мај, што се случува?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.815
Поени од реакции
17.614
А мислат да ги пуштаат влез по влез или? Пошто гледам до различна точка се стигнати со сите три различни влезови. Имам познаници таму, па ме интересира. И ако не се вселат до мај, што се случува?
Zavisi od dogovorot, penali najverojatno.
Kako i da e ne ja gleajte fasadata, bitno e vnatre do kaj se. Obicno tuka zaglavuvaat site zgradi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom