Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.893
А шо уште има договор? Хахахахахахах јас па мислев бесплатно ќе доаѓа. Абре ненормални се овие ако воопшто размислуваат да платат евро за Левандовски. Ваков трансфер се коси со се што направи Лапорта до сега во клубот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
А шо уште има договор? Хахахахахахах јас па мислев бесплатно ќе доаѓа. Абре ненормални се овие ако воопшто размислуваат да платат евро за Левандовски. Ваков трансфер се коси со се што направи Лапорта до сега во клубот.
Барселона планира максимум 30 милиони да плати :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Веќе пишав дека практично е невозможно Баерн да го пуштат, во ситуација каде немаат обезбедено никаква замена. Имаше и изјава некој од нивните дека не одат по Халанд, зошто мислат дека Левандовски ќе може уште неколку години да игра на врвно ниво. Да имаа план да го пуштат ќе имаа веќе договорено играч, така функционираат тие.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Се пишуваше дека Баерн ја имал пронајдено замената за Левандовски а тоа бил Нкунку исто играч на кој агент му е Пини Захави.Левандовски по мое е реална опција сезона две на високо ниво може да игра (Барем колку клубот колку-толку да застане на нозе) иако и јас не се сложувам да се даде толку пари на Баерн за 33-Годишен играч ама од друга страна Халанд е прескап Лаутаро е преценет Мората не го коментирам 20 шута му требаат за да постигне гол за онај Нуњез се гледа огромен интерес за него и Барса мислам дека не е во состојба да се натпреварува со другите екипи т.е да лицитира со нив така да во секој случај ќе биде интересно за 9-ка.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
мингеза прва, таман со гарсија да ја посерат утакмицата :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.019
Поени од реакции
20.761
Автоматски споено мислење:

Мингеза стартува веројатно затоа што Дест не е 100% спремен за од прва минута, само што се врати од повреда.
А и Пиќе е отсутен исто така, па ако играше Араухо десен бек, ќе требаше Ленгле да биде партнер на Гарсија како стопер :D
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Нема што да се замери дали Ленглет или Мигеза ќе игра ист е ризикот. Само зошто Де Јонг не старта наместо Гави?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.019
Поени од реакции
20.761
Нема што да се замери дали Ленглет или Мигеза ќе игра ист е ризикот. Само зошто Де Јонг не старта наместо Гави?
Де Јонг имал некои здравствени проблеми денес, затоа не е во првите 11.
Ќе биде интересно да се види како ќе изгледа дуелот Костич vs Мингеза :D Дури и Араухо кој е дефанзивно Пујол+Малдини во едно за Мингеза имаше проблеми на моменти со Костич на првиот натпревар.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Де Јонг имал некои здравствени проблеми денес, затоа не е во првите 11.
Ќе биде интересно да се види како ќе изгледа дуелот Костич vs Мингеза :D Дури и Араухо кој е дефанзивно Пујол+Малдини во едно за Мингеза имаше проблеми на моменти со Костич на првиот натпревар.
Јас само едно прашање имам: Зашто не стартува Лук де GOAT? :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.019
Поени од реакции
20.761
Јас само едно прашање имам: Зашто не стартува Лук де GOAT? :D
Многу голема разлика во квалитет би била ако стартува он. Затоа, за да не стартуваме со таква предност, Лук де ГОАТ никогаш не стартува. Ако има проблеми, влегува од клупа и ги решава. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom