Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
7 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
102
не ми изгледа дека дека русите знаат што прават во војната. Не ми изгледа јака како што си мислевме. Да не зборуваме за нуклеарки.
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Бункер и јод имале. Алооо ако се распука со атомот, ќе нема сонце да огрее во наредни 30 години. Али ете јодот ќе спасел. Не бе, џабе и дипломи и звања кога емпатија и здраво расудување отсутствува.
Автоматски споено мислење:

Некои луѓе не можат да согледаат реален тек на работите после руската инвазија. Светот се смени и ништо не се враќа на старо каде америка палеше и жареше низ светот. Еве само дотураат оружје да повеќе Украинци гинат. Дарданот побратим мој спомнува ѕидови, место да учи во базен да плива он за ѕидарство се фатил.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Го цитирав и ги употребив точно неговите зборови, за да ме сфати.
Мислиш дека знае што е разлика помеѓу автономни и суверени? До пред некоја недела беше убеден дека Србија е членка на НАТО.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Мислиш дека знае што е разлика помеѓу автономни и суверени? До пред некоја недела беше убеден дека Србија е членка на НАТО.
Англискиот го зафркава малку каде при интернетот што го има благодарение на Грујо неможеше да најде што значи точно зборот. Не дека не ги сфаќа работите туку само англискиот е малку проблем. :icon_lol:
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Мислиш дека знае што е разлика помеѓу автономни и суверени? До пред некоја недела беше убеден дека Србија е членка на НАТО.
Види или е луд или е платен тоа е јасно, глуп до толку никој не е. Исправање со такви само ако имаш слободно време и не можеш попаметно да го искористиш.
Автоматски споено мислење:

Англискиот го зафркава малку каде при интернетот што го има благодарение на Грујо неможеше да најде што значи точно зборот. Не дека не ги сфаќа работите туку само англискиот е малку проблем. :icon_lol:
Ама он је тресечко копје хаххахахаха му ебам педерскиот ник.
 
Член од
13 април 2022
Мислења
24
Поени од реакции
65
Мислиш дека знае што е разлика помеѓу автономни и суверени? До пред некоја недела беше убеден дека Србија е членка на НАТО.
Шекспир ми е мене најјак лик на темава. Појма нема од ништо, не знае каде е лево а каде е десно, и со самодоверба што може да ја има само екстремно глуп човек кажува најбезвезни работи. Еднаш му постирав линк од предавањето на Маершајмер за да сфати малку од малку што се случува, ми напиша дека не планира да го гледа затоа што никој не може да му го смени мислењето. Шекспир ти е мешавина од онаа дебилната американска генерација во која сите се победници, и кои сега урлаат по универзитетите и не дозволуваат дискусија, со типична балкнаска игнорантност.

Редок лик во секој случај.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Шекспир ти е мешавина ода онаа дебилната американска генерација во која сите се победници, и кои сега урлаат по универзитетите и не дозволуваат дискусија
Зарем им успеа да го извезат ова? :confused:
 
Член од
13 април 2022
Мислења
24
Поени од реакции
65
Зарем им успеа да го извезат ова? :confused:
Eве ги, дебил до дебил. Не влегуваат во дискусија, затоа што се неспособни да состават и бранат аргумент, само се дерат како мајмуни. На Јел се случува ова, а уште подебилната администрација на Универзитетот не ги казнува. Овие се чумата на САД.

 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.993
Англискиот го зафркава малку каде при интернетот што го има благодарение на Грујо неможеше да најде што значи точно зборот. Не дека не ги сфаќа работите туку само англискиот е малку проблем. :icon_lol:
Знам повеќе англиски од македонски брат. Ако нешто погрешно кажам на македониски, тогаш македонскиот ми е проблем.
 
Член од
13 април 2022
Мислења
24
Поени од реакции
65
Знам повеќе англиски од македонски брат. Ако нешто погрешно кажам на македониски, тогаш македонскиот ми е проблем.
Не ти е проблем тебе јазикот, други проблеми имаш.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.993
Шекспир ти е мешавина од онаа дебилната американска генерација во која сите се победници, и кои сега урлаат по универзитетите и не дозволуваат дискусија, со типична балкнаска игнорантност.
Кога се случило ваков случај да урлам и не поддржувам дискусија? Сите мои реплики на темава се чисти логички поддржани аргументи. Буквално твојот пост е пример за урлање каде што не го напаѓаш мојот став логички туку мене лично.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2022
Мислења
24
Поени од реакции
65
Кога се случило ваков случај да урлам? Сите мои реплики на темава се чисти логчики поддржани аргументи. Буквално твојот пост е пример за урлање каде што не го напаѓаш мојот став логички туку мене лично.
Бегај бе! Мрш!
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.993
Иначе гледам безброј случаи овде каде што ќе кажам нешто логички поддржано и дел од општа наука како „Европа ја гледа Русија како нејзин непријател“ и како реплика добивам „Па ти си луд“ и таму им завршува дискусијата.
Автоматски споено мислење:

Бегај бе! Мрш!
Како на пример ^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom