Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.602
Поени од реакции
6.022
Сара Палин - републиканка позната и како најнеомилената хокеј мајка на сино обоена америка, решила да се пресели од Алјаска, во вејт фор ит - Вашингтон Ди Си. саро оди дома пијана си (популацијата на градот е 99.999999% сина)
dude... just let me in, it's me Miley Cyrus ахахахаха
претходно тврдеше дека никогаш не би се иселила од Алјаска пошто, вејт фор ит - можела да ја види Русија од дома. Се чудам шо се смени сега, погледот не е толку секси ко пред то? хехехехе
Ко изјавила дека сака резиденција во градот, додала и дека на градот му било газ-преку-глава од, цитирам, пуси-вуси лидери и хитно му требалo некој со, цитирам на квадрат, cojones, aaaaand here she brings 'em.
:pivo2: Say hockey mom!!! #ПроблемиОдПрвиотСвет


Дека ликови ко Камала Харис и сенилниот Бајден, па се до Столтенберг и НАТО дружините, се скрос мавнати в крило, тоа е прозевливо точно.
Дека ликови ко Виктор Орбан, шкиптарофилот, пардон албанофилот Јанша од Словенија, па се до ваквите ко ова погоре, мислат дека тие се решението и баш онаа правата алтернатива, е хумористично bepuzzling.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Драа

Легенда вика дека ориз у Македоију(читај Кочани) е дошја на следеќи начин...
Ептен одамна, још од време кд пут на сфилу е бија ин д муд : D строго било забрането од Азију да се пренесе семе од ориз накуде Европу.Ваљда Кублај/Џингис Кан кланови и њини поданици и стражари су претресувале и не су давале да се изнесе семе за да се пресади наамо.Али некој стар чика од Кочани имаја бастум кој се отфараја и унутра скрија неколко семиња ориз.Враќајки се од силк роуд,пут по кој и Марко Поло му бија како екскурзија, среќа ниедна патрола не му ги нашла семиња.Од тк наамо, наше Кочанско поле е оплодено сс ориз.Неам појма дали е тачна приказна, ама интересно звучи.

Фан факт: На пут на сфилу, поише се тргувало бибер, барут и хартија него ли сфила : )
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Драга,
Секогаш сум сакал да го читам @Saber Rider и неговите долгометражни постови и анализи. Памтам ко дете кога почнав да одам на утакмици ништо не следев освен резултатот. После тоа доаѓав дома и едвај чекав да напише детален извештај од три тома за да сфатам што се случувало на утакмицата. Буквално пишуваше за секоја минута од утакмицата, страшна меморија и способност за пишување има човекот. Не знам дали јас бев многу мал или стварно постовите му беа толку долги. Тогаш имав друг профил, појма немам како се викаше заборавив пасворд одамна. На почетокот отварав на кајгана вебот и чекав од страна да ми се појават темите за да ги отворам.
Како и да е, @Saber Rider пишувај книга ајде. Не знам што чекаш уште со тоа математиките.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
ДК,
Вака изгледа кога мешаш хероин со ЛСД и пушиш лоша трева одеднаш:

Screenshot_20220405-145628_Chrome.jpg

Овој треба да им се покажува како пример на децата зошто не треба да се дрогираат. Пример за во учебник за злоупотреба на дроги и психотропни супстанции.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Еее драга, драга, да је среќе, била би самном, али ти се нееееќее.

Се сеќаваш на муабетот што се вртеше пред некоја страница дека рандом деца му викале добар ден на членот и се осеќал старо?

Е па драга, кажи драгичка, мене денес ме нарекоа чичко. :(

Огладнев кај 3 и пол, нарачувам пица, спаѓам до пред зграда, и нагоре по скали мајка со две мали дечиња се качуваше и помалото ми вика здраво чичко Пица. :place:

У моментот остарев 2 години.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.602
Поени од реакции
6.022
Жена од Шпанија со денови била силувана и затворена во хотелска соба во Струга.

едно нешто неможам да разберам со години, што е поентата со цензурирање на Албански приказни во Македонските медиуми? Секојпат кога има вести дека се исколиле по селата, дека имале престрелки, дека брат убил брат, дека ја застрелал женаму па се застрелал сам - секогаш ама баш секогаш мора да стои Македонски Државјани во насловот. И секогаш се пишани со иницијали демек ние не ги знаеме дека се Албанци.
Се срамат ли самите од себе?
Типичен пример пред една година - Македонски Државјанин - АЛБАНЕЦ уби 14 луѓе во Виена за Божик. Мислат дека оваа игра на зборови им го пери образот? Мислат дека суптилно на нас ја префрлаат вината кога некој од странство ќе прочита такво нешто?
Не бе батки и во Швајцарија ве знаат што сте. Турци од планинте ги викаат нагалено и лепат плакати за стоп на албанска миграција. Германците толернантно ги примаат во своите кантони, ама во француските кантони нема ни еден од нив.
Албанец држеше жена во хотел како робинка со недели, тој е точниот наслов на приказнава.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom