Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.444
Поени од реакции
40.305
Заборај да кажеш дека си експерт за енергија со икс дипломи.

Туку енергија трошам колку што ми треба. Не штедам посебни ни трошам безпотребно. Дома по куси се шетам и на зима, рацете со топла вода ги мијам. Струја добивам 50% попуст. До работа пешки можам да одам а месечна карта ми е платена од работодавецот. Масло имам доволно за другото лето си чувам вподрум по обичај да не тегалам шишиња при секоје купување. Авионските карти за влето ми се купени пред војна за екстра цена. Април солидно ми се покачува платата, чекам четирицифрен повраток на данок. Труго нешто те интересира?
да, по кој курс ќе ви ја продава рубљата Путин, како за пријатели или непријатели?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Германија му е слаба точка евидентно, го маваат носталгии од КГБ деновите таму плус се покажува тоа што многу руси го зборат - бил мек и многу добар човек, друг да бил ќе исклучел гасот до сега и ќе ја сјебел твојата сегашна татковина и ти ќе останеше можеби и без работа. Сигурно и Меркел му се јавила и му кажала " Другарче бе, дај не зезај. "
Му пратила гајба Радебергер, многу го сакал.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.307
Заборај да кажеш дека си експерт за енергија со икс дипломи.

Туку енергија трошам колку што ми треба. Не штедам посебно ни трошам безпотребно. Дома по куси се шетам и на зима, рацете со топла вода ги мијам. Струја добивам 50% попуст. До работа пешки можам да одам а месечна карта ми е платена од работодавецот. Масло имам доволно за другото лето си чувам вподрум по обичај да не тегалам шишиња при секоје купување. Авионските карти за влето ми се купени пред војна за екстра цена. Април солидно ми се покачува платата, чекам четирицифрен повраток на данок. Друго нешто те интересира?
dzabe moi diplomi i ekspertiza, koga nema solidarnost vo svetov :(
epten luksuz so kusite, jas zaboraviv kako izgledaat tuka.
ocekuvav povekje solidarnost od principielen gragjanin kako tebe, ama nisto.
uste edno razocaruvanje od konfliktov, ajde neka zavrsuva vekje, ne se trpi.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.314
Поени од реакции
5.422
Путин упатил сериозна закана и рекол дека овој пат е решен и ги потикнува русофилите масовно да ја шернат веста: следните 48 часа ќе го заземеме Киев и ќе го смениме Зеленски.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
dzabe moi diplomi i ekspertiza, koga nema solidarnost vo svetov :(
epten luksuz so kusite, jas zaboraviv kako izgledaat tuka.
ocekuvav povekje solidarnost od principielen gragjanin kako tebe, ama nisto.
uste edno razocaruvanje od konfliktov, ajde neka zavrsuva vekje, ne se trpi.
Што има тоа врска со солидарност не знам.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Му прарила гајба Радебергер, многу го сакал.
Сериозно мислам дека се имаат спанџано они двајца, кој знае коклу бил мрсен телефонскиот повик, шмеќерче е Путинчо, ботокс ово оно, на коњ :P
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.382
Поени од реакции
12.088
Французите изјавија дека се спремни за прекин на снабдувањето со руски гас.
Следни се Германците и остатокот од Европа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.183
Поени од реакции
81.268
Путин упатил сериозна закана и рекол дека овој пат е решен и ги потикнува русофилите масовно да ја шернат веста: следните 48 часа ќе го заземеме Киев и ќе го смениме Зеленски.
можда да, можда не
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.110
Поени од реакции
6.760
ЕУ во стега помеѓу САД и Русија, британија си го тргна газето со време и сега ликува на довчерашните европски партнери....... кој автогол ЕУ ова е просто неверојатно што се случува да си дадеш ваков автогол со речиси сигурен ризик од социјални немири а и скоро сигурно паѓање од власт на традиционалните партии/владетели во водечките европски земји
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Французите изјавија дека се спремни за прекин на снабдувањето со руски гас.
Следни се Германците и остатокот од Европа.
Нема да прекинат освен ако не лупне некоја хемиска или биолошка бомба. Тогаш не би исклчил таа опција.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Ако решат овие да го прекинат гасот, претпоставувам и ние по нивни стапки ќе одиме.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
да, по кој курс ќе ви ја продава рубљата Путин, како за пријатели или непријатели?
Како за непријатели разбира се, пошо му протерафне неколку дипломати от Маќедоњава... прет некој ден !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom