Парфеми

ElindHost

ElindHost
Член од
27 јуни 2011
Мислења
30
Поени од реакции
15
ЗДраво, каде може во МК да се најде Pino Silvestre знае некој ??
Screenshot_20220227-192613_Chrome.jpg
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Има некој пробано од Loris парфемите, дали се добри и трајни?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Isto bi prasal dali nekoj probal od Boutique du parfumerie vo East Gate dali se dobri i trajni?
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Здраво дечки. Решив да купам некој поскап парфем, меѓутоа везе немам кој е како што. Ако може некоја препорака од luxdecants.mk, бидејќи имаат деканти од одредени парфеми. Па ако може некоја препорака од поискусни, знам дека секој има различен вкус затоа ете кажете 2-3 деканти. Најбитно ми е да е трае што подолго, да не е премногу нападен, едноставно да се приметува кај и да идеш. Се мислев Ерос и Прада..
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Здраво дечки. Решив да купам некој поскап парфем, меѓутоа везе немам кој е како што. Ако може некоја препорака од luxdecants.mk, бидејќи имаат деканти од одредени парфеми. Па ако може некоја препорака од поискусни, знам дека секој има различен вкус затоа ете кажете 2-3 деканти. Најбитно ми е да е трае што подолго, да не е премногу нападен, едноставно да се приметува кај и да идеш. Се мислев Ерос и Прада..
Zemas dekant i testiras.. Parfem po preporaka ne se kupuva. Se e znak na vkus..

Odi na niche ako imas moznost..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Кај може да се најде Jo Malone во МК?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
359
Поени од реакции
782
Нарачав од Орифлејм пред месец дена и мирисаат ко прашак. Едвај чекам да ги потрошам.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Нарачав од Орифлејм пред месец дена и мирисаат ко прашак. Едвај чекам да ги потрошам.
На времето кога се појави прв пат Орифлејм кај нас секогаш црниот "Еклат" ми бил фаворит пред "Глечер" ама иако мирисот беше преубав сепак траеше кратко нормално кај тоалетните води така е. Сега има сто врсти на "Еклат" комбинации. 55мл.шишенца парфем "Еклат" на Амазон ги продаваат помеѓу 20 - 30€. Се уште не сум се одлучил ама веќе имам некои фаворити:
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom