Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Проектираш.

Никаде не реков дека животите на Јеменците не се важни.

Индиректно реков дека случувањата во Украина можат да влијаат и на нашите животи.
Токму така, ти убаво си кажуваш ама не си свесен шо кажуваш, дека тоа у Јемен е помалку битно. Тебе те интересира шо има влијание на твојот живот, себично не? Сигурен сум и дека не знаеш зашто има проблем помеѓу Палестина и Израел пошто е далеку и не те тригерува кога таму умираат деца.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.774
@kano Се спремате за декомунизација гледам.

 
W

wicked_1

Гостин
Токму така, ти убаво си кажуваш ама не си свесен шо кажуваш, дека тоа у Јемен е помалку битно. Тебе те интересира шо има влијание на твојот живот, себично не? Сигурен сум и дека не знаеш зашто има проблем помеѓу Палестина и Израел пошто е далеку и не те тригерува кога таму умираат деца.
И ти си како него себичен, дури бетер. Не сум те видел да дадеш поддршка на луѓето во Етиопија кои се жртва на конфликтот со бунтовниците таму. Те интересира Јемен, а не те тригернува Етиопија?

Така ве учат професорите јамајка и ванлок, селективни тригери а? Срамота.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Токму така, ти убаво си кажуваш ама не си свесен шо кажуваш, дека тоа у Јемен е помалку битно. Тебе те интересира шо има влијание на твојот живот, себично не? Сигурен сум и дека не знаеш зашто има проблем помеѓу Палестина и Израел пошто е далеку и не те тригерува кога таму умираат деца.
Сосема е нормално луѓето да бидат себични. И баш од себични причини, нас ни одговара да имаме граница со Русија. Идеално источна.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.976
Поени од реакции
7.373
И ти си како него себичен, дури бетер. Не сум те видел да дадеш поддршка на луѓето во Етиопија кои се жртва на конфликтот со бунтовниците таму. Те интересира Јемен, а не те тригернува Етиопија?

Така ве учат професорите јамајка и ванлок, селективни тригери а? Срамота.
Затоа вие дававте поддршка на Tedros Adhanom Ghebreyesus и неговите мерки. Дома на своите мамето им го е*а, како награда го ставија директор на СЗО. Од секогаш си знаел да ги одбереш тие што прават геноцид.(y)
 
W

wicked_1

Гостин
Затоа вие дававте поддршка на Tedros Adhanom Ghebreyesus и неговите мерки. Дома на своите мамето им го е*а, како награда го ставија директор на СЗО. Од секогаш си знаел да ги одбереш тие што прават геноцид.(y)
Дугин, апчињата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
И ти си како него себичен, дури бетер. Не сум те видел да дадеш поддршка на луѓето во Етиопија кои се жртва на конфликтот со бунтовниците таму. Те интересира Јемен, а не те тригернува Етиопија?

Така ве учат професорите јамајка и ванлок, селективни тригери а? Срамота.
Се понашаш ко ова со Русиве да ти чепка директно во анусот. Метаморфозис ?

Едит, твојата способност за кодошлук веќе навелико ја видовме... Сега на неколку пати го покажуваш и твојот кукавичлук... Нема потреба ништо не ти правиме, можеш слободно да не тагнеш.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.337
Поени од реакции
31.207
Да не знаеш дали да се смееш на (оправданото) заебавање за „машката токсичност“ или да плачеш на опишувањата на кловнот како „храбар, мажествен и сексипилен“.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.863
Поени од реакции
6.028

Сеуште не ми се верува дека е можно оваков дебакл да не проценат сите високи функционери и влади, посебно од Европа, кога се работеше за санкциите. Нешто што беше толку евидентно што дури и овде на форумов се предвиде.

Има инаку некои новости за контраофанзивата на украинската армија кај Керсон? Не можам да најдам никакви вести денес.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.337
Поени од реакции
31.207
Нафата не се пие и јаде, погледни ги цените на прехрамбените производи во Русија... у моментов имаат поскапи цени откај нас.
Десетина пати различни поединци линкаа свежи цени за храна во Русија, редовно примерите беа поевтино од кај нас. Пребарај наназад да не се повторуваме.

Сите губат у економскиот план.
Тоа е точно, ниедна држава не добива во ситуацијава... Но олигархиите на одредени држави и тоа како добиваат - многу.
Убаво што се прашуваш cui bono, само не застанувај на првиот чекор и на очигледното.
Автоматски споено мислење:

Има инаку некои новости за контраофанзивата на украинската армија кај Керсон? Не можам да најдам никакви вести денес.
На викенд се публицистите, офанзивата ќе продолжи од Понделник.
Автоматски споено мислење:

репкицирав за да го имам твојот пост при рака после еден или повеќе месеци. Ќе разговараме тогаш. Само немој да биде како со другите 'објективни' од пред еден месец кога се предвидуваше дека Русите ќе се прошетат во Украина?
Епа и јас те букмаркирав за идно реплицирање. (y)

И преку фалусов со тие strowman аргументи: @MASTERPIECE на кој му реплицираш предвидувал дека Русите ќе се проштале низ Украина?
Цитирај го, пошто ако не го цитираш сам ќе си се докажеш дека си фул стак гомнар (само го цитирам мотото на еден колега од форумов).

Додека чекаме цитат, еве еден колаж од твојот „објективен“ пост:
Брејј, од кај толку врвни експерти на овој форумов бе, штета за такви таленти ако не работат во некоја разузнавачка агенција или како советници на владините луѓе.
...Јавачот на мечки велеше со месеци дека... Зеленски покажа дека има јајца и дека не се плаши па дури и... Русите немаат капацитет за долготрајна војна. Затоа и изговорот од почетокот за некаква специјална акција бидејќи... Русите до моментот доживеја тежок крах и само се разобликоа колку се неспособни.
Како ќе биде понатаму мислам ни врвни експерти како тебе не можат да погодат.
Само да знаеш, многу е провидно тоа дека ниедна точка не дебатираше/демантираше од мислењето на тој на кој му се обрати. Тапа.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Епа и јас те букмаркирав за идно реплицирање. (y)

И преку фалусов со тие strowman аргументи: @MASTERPIECE на кој му реплицираш предвидувал дека Русите ќе се проштале низ Украина?
Цитирај го, пошто ако не го цитираш сам ќе си се докажеш дека си фул стак гомнар (само го цитирам мотото на еден колега од форумов).

Додека чекаме цитат, еве еден колаж од твојот „објективен“ пост:

Само да знаеш, многу е провидно тоа дека ниедна точка не дебатираше/демантираше од мислењето на тој на кој му се обрати. Тапа.
За кои точки од неговото 'објективно' мислење да му одговорам?

Дека Украина всушност ја нападнала Русија а не обратно?

Или тоа дека Русите си ги оствариле целите на терен и тоа методично?

Да не беше трагично ќе беше смешно...

Објективниот влета во дискусијата како руски тенк во Украина.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Нагласив дека го коментирам стриктно ликот и делото на Игорче.
По дефиниција нема ад хоминем штом него го земав за тема на мојот пост... Но секако можеш да ме пријавиш за офтопик.
Навистина некултурно...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.400
Поени од реакции
36.334
Баш ме интересира како ќе се одигра ова со гасот и плаќањето во рубљи. Европејциве кажаа дека нема да има плаќање во рубљи додека Русиве во наредните денови би требало да ги повикаат да почнат со плаќање во рубљи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom