Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Мооора да поработиш на сарказмот, ама онака сериозно. За хомофобиичево твое има работни групи на Павел Шатев секој вторник и четврток на тема пребродување на хомосексуалноста во десничарските партии при што се пушта клип од една избеглица и еден пулмолог како општат и при цепањето, се слуша глас во стенкачка варијанта како вика “чиста чиста чиста македоња”.
И ја мислев дека ми треба фајн тјунинг на сарказмот али кај Гавранот пали. Немам ја против геј ништо, си знае природата како да контролира раст на популација, имам проблем другар ми од Англија како да си купи шминка со толку покачена цена на енергенсите, сега ќе е у уште појака депресија. Среќа негова шо ќе може да стави ВиАр и да си е секој ден нашминкан и со различни фризури во метаверсот додека државата му дава социјална помош.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.435
Мооора да поработиш на сарказмот, ама онака сериозно. За хомофобиичево твое има работни групи на Павел Шатев секој вторник и четврток на тема пребродување на хомосексуалноста во десничарските партии при што се пушта клип од една избеглица и еден пулмолог како општат и при цепањето, се слуша глас во стенкачка варијанта како вика “чиста чиста чиста македоња”.
Каков очај.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
А боли за Грујо а? :) еее боли боли тек ќе боли :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.621
Поени од реакции
40.659
Читам нешто се спрема контраофанзива на украинците према Москва, нешто поупатениве да објаснат како се одвиваат работиве.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.034
Поени од реакции
7.408
Не знам баш дали се аут оф квешчн, комплексот мало куре е непредвидлив, не успева шарена револуција таму, диктаторот ги апси, тие шо се прозапад ќе ги испади, другите од инат ќе патат и гинат, чуден народ е тоа, како ќе ги победиме? Дај да им ја дадеме Украина не зезајте, ќе остане пола свет да си фура ЛЏБТ, шо мора цел? Не размислувате дека овие санкции прават длабока економска криза секаде, како сега фондот ќе плаќа операции за промена на пол?
Не е прашање дали ќе им се даде или нема, туку која ќе е цената. А за тоа цел свет, јас сум за цел свет да биде под едно владение, па баш ќе видиме дал поубаво ќе се живее.
Туку нели гледаш членот како одма лепи етикети, те теории, те грујо, те мујо. Сфати дека е љубоморно ограничено човече:
1648284565495.png

Ubo coece bese duri ne primi od ovie neproverenite vakcini protiv kovid. Posle nekako cudno pocna da mi se ponasa :toe:.
Абе најубав на мајка бил. Врска нема, не е ни до вакцините, види го бате Рон на темава.

 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
И ја мислев дека ми треба фајн тјунинг на сарказмот али кај Гавранот пали. Немам ја против геј ништо, си знае природата како да контролира раст на популација, имам проблем другар ми од Англија како да си купи шминка со толку покачена цена на енергенсите, сега ќе е у уште појака депресија. Среќа негова шо ќе може да стави ВиАр и да си е секој ден нашминкан и со различни фризури во метаверсот додека државата му дава социјална помош.
Реално не ви ја пратев дискусијата ниту пак го знаев контекстот на твојата објава. Се согласувам само со констатацијата за мало куре кое секако важи за Путин па ништо чудно да започне нуклеарна војна ако му го повредат егото а како што стојат работите во Украина, Господ да ни е на помош!

Инаку да, заборавив, ти беше оној мачо мен шо ќе тепа ЛЏБТ на улица...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Туку нели гледаш членот како одма лепи етикети, те теории, те грујо, те мујо. Сфати дека е љубоморно ограничено човече:
Јасна е работта со него уште од вакцините ама ми помага да го усовршам сарказмот. Се е вежбање нели.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.394
Поени од реакции
5.649
Читам нешто се спрема контраофанзива на украинците према Москва, нешто поупатениве да објаснат како се одвиваат работиве.
За да има контраофанзива, треба да има руска офанзива првин, офанзива има, и трае, 48 часа рекоа, почната е на 24 февруари.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.218
Поени од реакции
12.844
Читам нешто се спрема контраофанзива на украинците према Москва, нешто поупатениве да објаснат како се одвиваат работиве.
Путин веќе избегал во Америка
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
ти беше оној мачо мен шо ќе тепа ЛЏБТ на улица...
Не е тепање решението, тоа е булинг. Ја сум да си останат таму полово збунетите, во земјата на соништата и виножитото. Сум и да имаат криза за да се деразлигават и почнат да работат нешто корисно, би им дал да копаат па да видиме колку ќе имаат време за шминкање и фризури. Треба да се учи од западот, зашто да ги тепаш кога може да работат за тебе? Ако се побунат ќе ги исплашам со војската и санкции.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.252
Поени од реакции
21.997
Абе најубав на мајка бил. Врска нема, не е ни до вакцините, види го бате Рон на темава.
Pa neznam, veleja toa postkovid posledicite razlicno se manifestirale kaj sekogo, nemalo nekoja sema. Nekoj se zadisval, nemozel da istrca 15km, nekoj go bolelo maloto prste od nogata koga si gi miel zabite, nekoj stanal osetliv na begalci i taka. Kaj sekoj e razlicno :toe:.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.524
Поени од реакции
7.066
За да има контраофанзива, треба да има руска офанзива првин, офанзива има, и трае, 48 часа рекоа, почната е на 24 февруари.
Daj ne zaevavaj be.
Rekojs za 48 Saati ce pojast Kaffee vo Berlin.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom