Најекономично греење и ладење

Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
Kaj gi fakas vaka ….hahaha, zivi smeski.
Автоматски споено мислење:


Super, 9000 den t.e. Eur 150 za mesec dana, stedljive do jaja….u MK odma ih prepoznas na kilometar, bez dvogleda.
9000 za 1 ili 2 klimi pojasni?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
Сепак ова го нарачав преку Амазон ќе стигне до петок па ќе споделам искуство понатака. (y)
Сега гледам... мн ефтин овој за 150-170€?!
Кај нас по 18000ден ги продаваат и плус филтрите се 4500ден!?
Изгледа сме многу богата држава...

П.С. Со здравједа си го служиш, и обавезно сподели искуство понатака...
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Овој е добар ама сака 420€вриќи
Автоматски споено мислење:


Сепак ова го нарачав преку Амазон ќе стигне до петок па ќе споделам искуство понатака. (y)
Честитки . Одличен уред. Со здравје да си се служиш co Winix
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.408
Сега гледам... мн ефтин овој за 150-170€?!
Кај нас по 18000ден ги продаваат и плус филтрите се 4500ден!?
Изгледа сме многу богата држава...

П.С. Со здравједа си го служиш, и обавезно сподели искуство понатака...
Фала многу здравје да имаш. Ја очекувам да работи беспрекорно за таа цена...
Автоматски споено мислење:

Честитки . Одличен уред. Со здравје да си се служиш
Фала здравје да имаш...
Winix си порачав за 150€.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Фала многу здравје да имаш. Ја очекувам да работи беспрекорно за таа цена...
Автоматски споено мислење:


Фала здравје да имаш...
Winix си порачав за 150€.
A kako ke znaeme deka tvoite vlozeni 150€ cistat nesto i za koe vreme koga ti nemas merac na partikuli na toj procistuvac. Uredot sto si go platil 150eu nemeri PM cesticki vo vozduhot, uste ne si go ni probal, merenje so smaleni PM cesticki nevidovme i nema da vidime....suma sumarum ko da mi prodavas pegla od 50w ama na nevideno.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.408
A kako ke znaeme deka tvoite vlozeni 150€ cistat nesto i za koe vreme koga ti nemas merac na partikuli na toj procistuvac. Uredot sto si go platil 150eu nemeri PM cesticki vo vozduhot, uste ne si go ni probal, merenje so smaleni PM cesticki nevidovme i nema da vidime....suma sumarum ko da mi prodavas pegla od 50w ama na nevideno.
Ако го гледаше внимателно видеото ќе видеше што означуваат боите на прочистувачот и што значи Plasma Wave® технологија и оригинален ХЕПА ФИЛТЕР (Х 13). Јас не сум ниту пророк како баба Ванѓа ниту сум стручно лице да се објаснувам со тебе на оваа тема.
Природно е да се сомнева човек во сешто ама па да не претеруваме... Имаш прочистувачи и од 600€, 800€ итн. Кој ќе гарантира за нив? Не мери честички јака муда имаш во видеото објаснето во врска со Winix за ПМ честички. Види, следен пат сконцентрирај се добро додека го гледаш видеото :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Ако го гледаше внимателно видеото ќе видеше што означуваат боите на прочистувачот и што значи Plasma Wave® технологија и оригинален ХЕПА ФИЛТЕР (Х 13). Јас не сум ниту пророк како баба Ванѓа ниту сум стручно лице да се објаснувам со тебе на оваа тема.
Природно е да се сомнева човек во сешто ама па да не претеруваме... Имаш прочистувачи и од 600€, 800€ итн. Кој ќе гарантира за нив? Не мери честички јака муда имаш во видеото објаснето во врска со Winix за ПМ честички. Види, следен пат сконцентрирај се добро додека го гледаш видеото :)
Sto ke ni izmeris za da ti poveruvame slobodno pokazi ;)
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.408
Sto ke ni izmeris za da ti poveruvame slobodno pokazi ;)
Веќе ти измерив имаш помеѓу 90-120 ;)
Автоматски споено мислење:

Sto ke ni izmeris za da ti poveruvame slobodno pokazi ;)
Фалат уште два филтера кај твоето видео...
Автоматски споено мислење:

@Strelec сакаш да кажеш дека освен што можеш сам да си направиш прочистувач дека можеш и мерач на ПМ честички да направиш ? ;)
Screenshot_2022-03-08-23-01-43-06_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
@Strelec сакаш да кажеш дека освен што можеш сам да си направиш прочистувач дека можеш и мерач на ПМ честички да направиш ? ;)
Прегледај го приврзокот 324480
Obratno, uredot sto si go platil nema merac, niti ti imas merac od ovie sto si gi slikal ...ama gi nemas....a nas ne ne interesira dali tisi dal 150....moze nekoj dal 500 da ne si mislis deka si extremot....ama sto si dobil nema da vidime bez merenje....samo info imame kolku si platil....sto si dobil e bitno a za toa nemas nikakov dokaz!
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.408
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Не се плаши бе не сум extreme :pos:

Ветувам дека ќе си купам и мерач за ПМ честички само ти мирно да спиеш :pos:
Два мерача ке треба да си купиш, тој вториот за памет за другпат ке ти се најде. Темата е за греење нема врска со твоите реклами офф топик си све ке тиизбришат
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.408
Два мерача ке треба да си купиш, тој вториот за памет за другпат ке ти се најде
А ти кога ќе направиш сам мерач тогаш ќе ти кажам колку IQ имаш... Ај сега легни си :pos:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
@Strelec @Red Zurla
Верујте подобро е што нема мерач :rolleyes:
Подобро да не знаете што дишиме...

Тој па има некаков мерач штом е со ауто-мод, ама не кажува детално, туку црвено,жолто, зелено... и подобро така... мирна глава!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
А ти кога ќе направиш сам мерач тогаш ќе ти кажам колку IQ имаш... Ај сега легни си :pos:
Чуму навреди...еве и најмал IQ да имам неможам да сварам дека ти на нарачан уред кој не си го ни пробал пласираш дека си задоволен со никаков feedback ...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom