Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    685

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.955
Поени од реакции
8.970
Не знам што претходи, ама сепак ова е многу разумно кога се разговара за непријателски елемент во сопствените граници. Во теорија, овој пристап ќе им беше сигурно поефикасен отколку ова што мислат дека го прават во моментов. Доколку тој запад што ги наоружа и ги пушти да умирааат, се позанимаваше суштински со Украина и вистинските проблеми на таа земја, за декада до две, ова можеше да биде факт и реалност.

Русите и про-русите или ќе беа сегрегирани или ќе се приклонеа кон страната што нуди просперитет. Наместо тоа, Украина од Мајданските настани навака е нешто како Северен Фиром наш. Декларативно про-западна земја, поддржана и тапшана по рамо од сите западни сили, а со акал и реалност на афричка земја.
Разумно е во зависност кој го интерпретира и на кого му е наменето да чмае во подрум.

Ние да ги изјавевме ова за нашите сограѓани ќе ни ебеа детство нашите западни партнери.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.514
Поени од реакции
3.635
ВИе па татарите некому ќе се смеете и тоа на Путин, мрсули едни
На тебе и на сите тролови ,оставете ме мене ,jаз сум небитен.

Имаш информации од цел свет - и руски и европска - фашистичка, сподели и коментирај.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.378
Поени од реакции
81.692
:pos: :tapp: :D :lolzz:
Цел свет се смее , саму на с.македонските специјалисти за политика,макро и микро економија, финансии, кино, специјални ефекти не може да се спротивстави..
Тоа е 77 000 години традиција
Не плачите ко пички!
Издржите го енергетското ембарго како останатите европејци!
Не барајте за вас да не важи! Не сте вие специјални!
Стегнете го газот и бидете солидарни со ЕУ!
Гарант сеуште го изучуваат Толстој во Бугарија.

Не бидете петта колона!
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Овие видеа и текстови на руски што се ги разбираат само: Обачињата од Блгарија, Кнез и Бачето. И ставовите ќе им беа исти ама друг ветар сега ги дува обачињата.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.514
Поени од реакции
3.635
Не плачите ко пички!
Издржите го енергетското ембарго како останатите европејци!
Не барајте за вас да не важи! Не сте вие специјални!
Стегнете го газот и бидете солидарни со ЕУ!
Гарант сеуште го изучуваат Толстој во Бугарија.

Не бидете пета колона!
И ти си трол и не морам да ти отговараам ,ама аjдe.
Не сум бугарин , не живеам во Бугариja и - да- сум го изучавал Толстоj
И Гогол и Достоевски, и Чехов, и Солженицин, и Булгаков.
Други вопроси???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.203
Поени од реакции
12.812
На тебе и на сите тролови ,оставете ме мене ,jаз сум небитен.

Имаш информации од цел свет - и руски и европска - фашистичка, сподели и коментирај.
Битен си, секој македонец е битен. Батали тоа перење на мозок што ви го правеле русите коа создале вештачка творевина Бугарија, признај дека си македонец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.378
Поени од реакции
81.692
и - да- сум го изучавал Толстоj
И Гогол и Достоевски, и Чехов, и Солженицин, и Булгаков.
Во Украина се гине!
Тоа запамти го, додека си читкаш од таа руска пропаганда!
Тие имиња се симболи на агресијата врз Европа!
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.514
Поени од реакции
3.635
Во Украина се гине!
Тоа запамти го, додека си читкаш од таа руска пропаганда!
Тие имиња се симболи на агресијата врз Европа!
Сигурен сум дека имаш триполарна шизофренија..
Булгаков и Солженицин са симболи на агресиjaта врз Европа ?:shok2:
P.S.И поима немаш кои се тие.
Аиде ,бегаи..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.378
Поени од реакции
81.692
Сигурен сум дека имаш триполарна шизофренија..
Булгаков и Солженицин са симболи на агресиjaта врз Европа ?:shok2:
Не е битно каква шизофренија имам ја. Сега збориме за кризата во Украина. За тоа е темата.

Читање руски писатели, воопшто не помага на напорите на демократскиот свет за изолирање на агресорот.

Едноставно не е во ред, тука да се претвараш дека си слободарски настроен, за демократија, а дома руски писатели да читаш.
Информирај се! Руските автори се симбол на репресијата и во повеќе европски универзитети се исфрлени! Информирај се и биди во тек со борбата!
Jaс одлучив да не се возам во хеликоптер, да не слушам радио, да не употребувам соларни панели и да не играм Тетрис, се додека демократијата не се врати во Украина. Нека им ги на Русите тие нивни изуми. Не му требаат на човештвото!
Во план ми е да ја проширам листата со други руски изуми кои, како и целиот слободољубив свет, нема да ги користам, се додека не се ослободи секоја педа од Европа!
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Руско оклопно возило БТР-82 прави партал едно цивилно возило на раскрсница. После има уште едно видео кај што се гледаат две тела во возилото кои личат на постар маж и жена.

Ама каде одат овие бе кадееееееее :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom