Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Како исто? Вие затоа ја оставивте егејска Македонија? затоа што била изорана од напалм бомби?
Но има сличности, исто колонизираа и русите и србите туѓи територии.
Видиш сличноста ја кажа точно, ја изораа Американците и британците со напалм егејска Македонија и ги избркаа Македонците од таму, слично како што ги избркаа и Србите од Косово.

Али јебига, не речи два пати, Србија и Косово не се НАТО земји, да не му текне на господин ВВ да го враќа Косово, и така има врв санкции поише од ова неможат да го стегнат.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.457
Како што северно корејците неможат објективно да проценат каков им е лидерот, така и просечниот американец проценува лидер, политика, ватевер...
Години и години перење мозок е во прашање!

Кога ги вреќаат русите уште ги плукаат со commie! Без и воопшто да сконтаат дека поголеми капиталисти се од денешна америка!
Ама жена не се прашува за години, а америјанец за IQ и холестерол ;)
da mu jebam mater, Makedonec od Dollno Dupen zboruva za IQ na Amerikanec lee
Автоматски споено мислење:

Видиш сличноста ја кажа точно, ја изораа Американците и британците со напалм егејска Македонија и ги избркаа Македонците од таму, слично како што ги избркаа и Србите од Косово.

Али јебига, не речи два пати, Србија и Косово не се НАТО земји, да не му текне на господин ВВ да го враќа Косово, и така има врв санкции поише од ова неможат да го стегнат.
ne daj Bozhe da mu teknee
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Русите буквално имаат диктатор како северна Кореја, да не испомеша споредби?
Си бил во Русија или виде на CNN?

Уствари, контра-продуктивно е да дискутирам со тебе! Цел живот нема да можеш на анкл Џо да му се оддужиш!
Автоматски споено мислење:

da mu jebam mater, Makedonec od Dollno Dupen zboruva za IQ na Amerikanec lee
Автоматски споено мислење:



ne daj Bozhe da mu teknee
А добро е...
Еве ги должниците... мора да одработуваат!
Нешто анкетиве разочарувачки за еу биле, па може вака ќе не разубедите.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.008
Поени од реакции
6.330
Neli putin za 48 casa ke go osvoese kiev? Sto bidna 3 den se macat veke uste se vo selata okolu kiev.

Sega ke bide interesno koga ke ja isklucat rusija od bankarskiot sistem, i ovoj komicarot ako tolko saka da ja spasi ukrajna neka si dade ostavka eve anglija mu nudi azil i magla da te nema od tamu em ke go spasis narodot od borba em site zadovolni.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Што ако, колку и да е мал процентот, но што ако снимкиве на кој e актеров се претходно снимени сечени лепени монтирани (големи шанси) и се пуштаат од уред на точна локација? А русите рекоа избега да не заборавиме. Ради морал шо ти ја знам..

Второ како мислат да стигне тоа оружје таму кога се е опколено?? Или е пред тоа донесено?
Некако патернот ми е ко на макро шарена револуција зашто денес ми е пробиен вториот круг(Ring) на кај што нема политика во моето сурфање со дури 3 фејкови тешки на штета на Русија.
Колку време харвест праеле год дамм.

Не верувам на никој. Само Македонија ме интересира.
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Колега од Осјек вика сеа се враќам остаив братучед на граница маџарско-укр. Викам дали е луд? Вика класичен mercaniery до сега има 1.300.000 еур заработено во Ирак, Либија, Карабах. Пуно од ХР отишле тезга да фатат. Нереално у кој свет живееме.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.088
Поени од реакции
12.741
Тенкот потаму на видеото е T-72B3M. Такви тенкови само Русија има, се познаваат по куполата.
Неможам да не забележам дека најголемите стручњаци што бевте на тема корона вирус сеа сте тешки воени стратези и експерти.

Секоја чест,богами :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
Неможам да не забележам дека најголемите стручњаци што бевте на тема корона вирус сеа сте тешки воени стратези и експерти.

Секоја чест,богами :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
брат, тоа е кога те бива за све :) иначе нека ме демантира некој ако не е тој тип на тенк, изгуглај слики и спореди, ќе видиш.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.843
Поени од реакции
10.158
Неможам да не забележам дека најголемите стручњаци што бевте на тема корона вирус сеа сте тешки воени стратези и експерти.

Секоја чест,богами :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.110
Поени од реакции
6.760
брат, тоа е кога те бива за све :) иначе нека ме демантира некој ако не е тој тип на тенк, изгуглај слики и спореди, ќе видиш.
Бајден најави трета светска војна, дали ќе се оствари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom