Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
И тие што се бореа денес викаат "булшит" кога гледаат за кои издркотини се бореа!
Не се тепам за украинците колку и да помогнале, оти мање више во иста стапица западнаа.
За нашиве ? Пола испаднаа мафијаши.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
Една од потврдите дрвени глави си дефинитивно. Холограми биле украинските обучувачи дојдени овде изгледа.
и германија пред хитлер да дојде беше нормална земја која држеше баланс со сите, али после не баш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Тие Украинци беа од лошите, овие се од тие добрите, затоа Албанците идат доброволно да ги бранат ...
Исто како Талибанците, тие тогаш беа лоши, овие денеска идат у теретани и игротеки и се симпатични.
Автоматски споено мислење:

Туку господинот ВВ многу педерски го избра терминот за напад, ја укина Кајгана и без консултации со кајганџиските русофили го почна нападот. Мене ме затекна апансас во најголемата работа. Барем да спомнеше нешто, некој ишарет да дадеше на време.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Имало двајца. Тоа признавам. Ама 2ца пилоти? Ех? И тоа една недела?
Не е дека иделе по терен и колеле.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.101
Поени од реакции
3.296
Тоа е веќе сериозен аргумент, против кој нема напред. Се извинувам!
Авионите со сигурност ги летаа украински пилоти, а за хеликоптерите имавме пилоти, е сега дали за сите незнам.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Авионите со сигурност ги летаа украински пилоти, а за хеликоптерите имавме пилоти, е сега дали за сите незнам.
За ниеден! Тоа ти го кажувам сигурно! Само ми-8/16 што имавме неколку, со наши пилоти и еден ни падна по пилотска грешка на Шара!
Сите ми-24 беа комплетно дојдени со посада пилоти/нишанџии.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Ја кажав уште претходно, Бајдем има некакви сомничави активности во украина со син му(во најмала рака), трамп не за џабе барал истрага и ствари. Мислам дека има и лична вмешаност со пучот , како и со зеленски...т.е. личен улог во целата работа.
Иначе имаше како така да се согласи за делот за непроширување.
Автоматски споено мислење:

Ти си реши за кој навиваш?
Не за вас. Не за бугарите, не за грците, не србите. Ниту тие што ве/ги тапкаат по грб.
Ама не за вас во најмала рака.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Амбасадата на САД ги избришала од вебсајтот сите документи за пoстоечките 11 био-лаборатории во Украина финансирани од Пентагон. Но истите се снимени и претставени на линкот:
Прегледај го приврзокот 323114
ama i BG linkot e sega OUT
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
САД во конфликтов се апсоплутни добитници во било кое сценарио понатаму, невероватна глупост направи Путин. Ги загубија украинците за увек.
Путин згора на се и се заканува на светот со нуклеарно оружје, мора да падна под секоја цена, а најдобро од самите руси, мора тие самите да се ослободат од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom