Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.279
Благодарение на Путин Чеченија е во економска експанзија иако дури 80% од вкупниот приход на Чеченија го обезбедува Москва преку субвенции.
Во иста таква експанзија се и Грчец и Арачиново. Тоа рекет се вика, ама ок.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.275
Во иста таква експанзија се и Грчец и Арачиново. Тоа рекет се вика, ама ок.
Кажи ми дали вака приближно изгледаат Грчец и Арачиново?Дали знаеш каде се наоѓа најголемата џамија во Европа со површина од 140000 квадрати?Еве ти фотографии па сам процени:
А Грчец и Арачиново вака нема да изгледаат ни за 1000 години затоа што разликата во култура помеѓу чеченците и нашиве талибанци е како небо и земја:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
На дело можевме да ја видиме западната организирана куртонијада од информирање, Fake News, ... DDOS и георгафско блокирање на DNS за намален пристап на руски вести, како и алгоритмите на Facebook, twitter, youtube кои форсираат пристрасни вести и видеа да излегуваат вирално.

Секоја чест, западниот свет е тотален режим....
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2015
Мислења
196
Поени од реакции
344
Во иста таква експанзија се и Грчец и Арачиново. Тоа рекет се вика, ама ок.
Мислиш дека утре ако не нападнат , дека браќата од Грчец и Арачиново ке ратуваат за Македонија, како чечениве сега у Сирија и Украина ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.570
Поени од реакции
13.918
На југот насекаде влегуваат руски тенкови, речиси без отпор, од исток пробив на Донбасците, Мариупол е опколен и ќе падне за брзо. Тогаш заедно ќе тргнат кон Киев претпоставувам за да го опколат и него од сите страни. Харков практично и нема потреба да го напаѓаат сега, Киев ако падне многу веројатно ќе капитулираат.

И да, не правете филмови за некаква герилска војна отпосле, Украина е цивилизирана држава од 21 век, не некое племе од Африка.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.213
Поени од реакции
16.711
Кажи ми дали вака приближно изгледаат Грчец и Арачиново?Дали знаеш каде се наоѓа најголемата џамија во Европа со површина од 140000 квадрати?Еве ти фотографии па сам процени:
А Грчец и Арачиново вака нема да изгледаат ни за 1000 години затоа што разликата во култура помеѓу чеченците и нашиве талибанци е како небо и земја:
Што демек Чеченците ок се? Па тие до вчера беа први другари со украинските нацисти, Десен Сектор и слично. Тоа што сега се на руска страна е перверзија невидена, иронија на животот.
 
Член од
26 февруари 2022
Мислења
72
Поени од реакции
125
пребарувај на гугл - инквизиција
Каква врска има инквизицијата со православието? Не разбирам зошто имате потреба да тресите неповрзани глупости на сериозна тема? Оној со власите и хазарите е врв.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.279
Мислиш дека утре ако не нападнат , дека браќата од Грчец и Арачиново ке ратуваат за Македонија, како чечениве сега у Сирија и Украина ?
Против правиот душман и со соодветна "експанзија", сигурно.
Мислиш дека овие Чеченци би војувале со Турција на пример ?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.275
Што демек Чеченците ок се? Па тие до вчера беа први другари со украинските нацисти, Десен Сектор и слично. Тоа што сега се на руска страна е перверзија невидена, иронија на животот.
Прочитај го ова:
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Во иста таква експанзија се и Грчец и Арачиново. Тоа рекет се вика, ама ок.
Човек има право да згреши, така беше и со Ахмат Кадиров таткото на Рамзан.
Америка им обеќа нешто, но после долги години војна виде дека револуцијата ја преземаа саудијците, меѓународни муџахедини, човекот се освести гинеме за ЦИА и некакви странски исламисти...
Се јави на Путин, се извини, праша може ли да се да се смират, Путин кажа да, и би мир.
Русија ја донира Чеченија, Кадирови си изградија мирољубив, но праведен ислам, нема дрога, нема хомосексуализам...
Ако западот ја уништи Русија, е јасно дека ќе има проблем и со Чеченија, затоа си ја брани државата, нивен интерес е.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.570
Поени од реакции
13.918
Значи кој дезинформации ги пуштаат овие нереално. Најако ми е она со Ghost of Kiev :pos:
На страната од министерството за одбрана имаа ставено клип од видео игра каде еден авион срушува друг :ROFLMAO:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Најсмешни ми се луѓево што го величаат Зеленски као true leader бла бла. Па поголем аматер и идиот од него не можеа да најдат. Одбива суштински да преговара со Русија, година дена му се спремаат и му се закануваат со војна, сите знаци се присутни од реторика до воени подготовки. Што прави чоеков, наместо да бара начин да се смири ситуацијата се запнал сакам во Нато да ме примите уште вчера, дајте ми оружје, Минск договорот е не може да се спроведе, Russia bad. Сега целата држава му се распаѓа пред очите. Зеленски е природна непогода за Украина ништо подобар од тие претходните, само на негово име ќе оди распадот на Украина.
Ако ништо друго си се држи со принципите, ја однесе државата у гомна, ама и он се дави у тие гомна заедно со останатите :D Мислев ќе му ја кидне до сеа али уште е во Киев.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.275
 

Kajgana Shop

На врв Bottom