A1 Телевизија повторно на тв екраните

Дали ви фали А1 телевизија


  • Вкупно гласачи
    329
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Секоја година истите работи вртат у круг кога ќе се прочитаат вести дека се враќа А1 телевизија.

Нема никогаш веќе да се врати А1 а и да се врати нема да биде тоа што било.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.809
Поени од реакции
15.899
Neli imase na internet serijal so Velija Duhot na A1 dve epizodi imase i prekina serialot
втората сезона од серијалот ја откупија од нетфликс, ама не се знае кога ќе почне.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Има некаков напредок, барем по објавите на ФБ, најавуваат серии, емисии, пуштаат нешто малку програма во живо. Не знам каков им е планот, како ќе оди онлајн и како мислат да опстанат ако одат онлајн само како телевизија, не знам. Зар би пуштил некој од вас тв да гледа на телефон? Од друга страна ако има 24ч. програма, веројатно наскоро ќе се појави кај дивите ИПТВ оператори, но тоа не би било доволно за да ги покријат трошоците сигурно. Решение би било да се врати комплетно како национална тв на сите оператори, вака мислам дека нема да тера долго.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Има некаков напредок, барем по објавите на ФБ, најавуваат серии, емисии, пуштаат нешто малку програма во живо. Не знам каков им е планот, како ќе оди онлајн и како мислат да опстанат ако одат онлајн само како телевизија, не знам. Зар би пуштил некој од вас тв да гледа на телефон? Од друга страна ако има 24ч. програма, веројатно наскоро ќе се појави кај дивите ИПТВ оператори, но тоа не би било доволно за да ги покријат трошоците сигурно. Решение би било да се врати комплетно како национална тв на сите оператори, вака мислам дека нема да тера долго.
Абе какво враќање си играат телевизија. Ете и ќерката на рамковски ги подржала не им се лутела и они се подмочаа од радоат :icon_lol:
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Има некаков напредок, барем по објавите на ФБ, најавуваат серии, емисии, пуштаат нешто малку програма во живо. Не знам каков им е планот, како ќе оди онлајн и како мислат да опстанат ако одат онлајн само како телевизија, не знам. Зар би пуштил некој од вас тв да гледа на телефон? Од друга страна ако има 24ч. програма, веројатно наскоро ќе се појави кај дивите ИПТВ оператори, но тоа не би било доволно за да ги покријат трошоците сигурно. Решение би било да се врати комплетно како национална тв на сите оператори, вака мислам дека нема да тера долго.
Kade ima online A1 da se gleda daj link

Neli Velija ne ja otvara povtorno A1 televizija ( sega za sega )


Togas koj e sopstvenik na ovaa internet TV A1 ?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Абе какво враќање си играат телевизија. Ете и ќерката на рамковски ги подржала не им се лутела и они се подмочаа од радоат :icon_lol:
Добро, ја виде ти нивната ФБ страна? Виде дека најавуваат серии, емисии, музички шоуа? Би можел ли ти да си играш така телевизија?
Тоа што рекла Рамковска не значи дека си играат телевизија. Погледни ги малку објавите на фб па кажи.
Автоматски споено мислење:

Kade ima online A1 da se gleda daj link

Neli Velija ne ja otvara povtorno A1 televizija ( sega za sega )


Togas koj e sopstvenik na ovaa internet TV A1 ?
Засега имаат фан страна на фб и инстаграм пиши А1 Телевизија, засега пуштаат по малку програма во живо, но не е веројатно сеуште покрената телевизијата, пишува наскоро. Оди на фб на нивната страна и ќе дознаеш кога ќе ја пуштат.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Добро, ја виде ти нивната ФБ страна? Виде дека најавуваат серии, емисии, музички шоуа? Би можел ли ти да си играш така телевизија?
Тоа што рекла Рамковска не значи дека си играат телевизија. Погледни ги малку објавите на фб па кажи.
Автоматски споено мислење:


Засега имаат фан страна на фб и инстаграм пиши А1 Телевизија, засега пуштаат по малку програма во живо, но не е веројатно сеуште покрената телевизијата, пишува наскоро. Оди на фб на нивната страна и ќе дознаеш кога ќе ја пуштат.
Aj pusti LINK od Facebook stranicata na A1 televizija ( nemozam da ja najdam )
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Aj pusti LINK od Facebook stranicata na A1 televizija ( nemozam da ja najdam )
Ти пуштив во ПП!

Еве и тука ако на некој му треба:
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Ти пуштив во ПП!

Еве и тука ако на некој му треба:
Se nadevam deka naskoro A1 ke ja ima i na televizija isto kako porano.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Не наседнувајте на глупости. Луѓе обожаватели на А1 си играат телевизија и го искористуваат истото име.


Така тоа телевизија па макар и само онлајн не се прави.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Не наседнувајте на глупости. Луѓе обожаватели на А1 си играат телевизија и го искористуваат истото име.


Така тоа телевизија па макар и само онлајн не се прави.
Важи, фала на советот.
Screenshot_23.png
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Не наседнувајте на глупости. Луѓе обожаватели на А1 си играат телевизија и го искористуваат истото име.


Така тоа телевизија па макар и само онлајн не се прави.
Ova na fb i insta izgleda mnogu seriozno i plus tv vo zivo sto ide ide so originalen znak na A1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom