Фан Клуб: Арсенал

Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
шо утакмица гледаше ти бе?
тотална доминација имавме утакмицава и тоа без среден ред со зелениот Локонга, Барнли ни еднаш не се заканија кон нашиот гол.
Креиравме и доста шанси за гол, шо да праи Артета шо играчите во последната третина од теренот беа изгубени денес?
Тотална доминација со 2 шута во гол, аууууу сине па ти се бодеш???
И тиа 2 шута беа после 60та минута, дај кажи што примаш да земам и јас :vozbud:
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.836
Поени од реакции
5.954
И Тотенхем, и Јунајтед имаат подобри тимови индивидуално, а далеку се од тоа што треба да се сезонава.
Заборавате како Јунајтед го сметаа дека ќе биде во борба за титула?
Тотенхем исто беа ставани пред нас.
Сврзаа сега неколку победи со лоша игра. Имаа и среќа. Нема да е секогаш така.

Арсенал се млад тим, со неискусни фудбалери, секако дека ќе има и подеми, и падови. Се очекуваат киксови и лоша игра. Конзистентност нема кај никој од овие 3 тима. На крај финеси ќе одлучуваат кој ќе дојде до 4-то место. Сите ќе киксаат.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Тотална доминација со 2 шута во гол, аууууу сине па ти се бодеш???
И тиа 2 шута беа после 60та минута, дај кажи што примаш да земам и јас :vozbud:
ако толку мислиш дека си во право со статистички податоци, те молам пострирај ги а не да тресеш глупости дека сме имале два шута у гол.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
ако толку мислиш дека си во право со статистички податоци, те молам пострирај ги а не да тресеш глупости дека сме имале два шута у гол.
Абе статистички виа 2 сезони рамо до рамо се воде Артета со Клоп нели таква слика имаше до пред една недела, само последните 5 утакмици со ливерпул немаме дадено гол а имаме примено 20 и последните 2 сезони Ливерпул една титула зема во премиер лига и еднаш 2ри заврши а и моментално е 2ро место. Јебем ти статистика фани гледај фудбал.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Абе статистички виа 2 сезони рамо до рамо се воде Артета со Клоп нели таква слика имаше до пред една недела, само последните 5 утакмици со ливерпул немаме дадено гол а имаме примено 20 и последните 2 сезони Ливерпул една титула зема во премиер лига и еднаш 2ри заврши а и моментално е 2ро место. Јебем ти статистика фани гледај фудбал.
ти расправаш со бројки бе другар не јас.
јас ја коментирам играта од тоа што гледав ти пишуваш глупсоти дека сме имале два шута у гол, а сега некои споредби со Клоп и Ливерпул кои се светлосни години пред нас.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Еду успеа у 4 месеца да си ја посере работата, а баш го фалев пред некое време...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.087
Јануарски период секогаш е блесав за големи потези, плус напумпани очекувања од шпекулации на трансфер пазарот

Чинам барем еден играч мора да донесат, цм.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Мене една работа не ми е јасна во поглед на трансфер периодов на Арсенал. Зошто се чекаат последните моменти за ангажирање на засилувања? Посебно во ваков сензитивен период кога недостасуваат многу играчи(повредени, суспендирани, некои не се тука поради обврски со репрезентацијата) и мислам дека уште на почетокот на преодниот рок требаше да се реагира. Од друга страна во поглед на шпекулациите, мислам дека е подобро да се донесе Данило од Палмеирас отколку да се ризикува со Артур од Јувентус. Првенствено затоа што овој вториот е помлад и има големи шанси да напредува. Од друга страна не ми е јасно зошто Арсенал би се заинтересирал за голман од МЛС (веројатно како трета опција) од типот на Мет Тарнер од Њу Ингланд? Исто ми нема логика шпекулацијата од типот враќање на Арон Ремзи во Арсенал.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Мене една работа не ми е јасна во поглед на трансфер периодов на Арсенал. Зошто се чекаат последните моменти за ангажирање на засилувања? Посебно во ваков сензитивен период кога недостасуваат многу играчи(повредени, суспендирани, некои не се тука поради обврски со репрезентацијата) и мислам дека уште на почетокот на преодниот рок требаше да се реагира. Од друга страна во поглед на шпекулациите, мислам дека е подобро да се донесе Данило од Палмеирас отколку да се ризикува со Артур од Јувентус. Првенствено затоа што овој вториот е помлад и има големи шанси да напредува. Од друга страна не ми е јасно зошто Арсенал би се заинтересирал за голман од МЛС (веројатно како трета опција) од типот на Мет Тарнер од Њу Ингланд? Исто ми нема логика шпекулацијата од типот враќање на Арон Ремзи во Арсенал.
1. Од секогаш сме чекале последен момент.
2. Во позајмица и нема некој голем ризик.
3. Лено сака да си оди и може уште сега да си оди, не би се основал на Оквонко како втор голман.
4. Нигде немам прочитано за Ремзи :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
1. Од секогаш сме чекале последен момент.
2. Во позајмица и нема некој голем ризик.
3. Лено сака да си оди и може уште сега да си оди, не би се основал на Оквонко како втор голман.
4. Нигде немам прочитано за Ремзи :D

Искрено не верувам дека Артур би придонел повеќе од играчите од средниот кои ги имаат на располагање. Инаку ако си оди Лено подобро е да побараат некој друг како опција за втор голман, а не овој Тарнер. На трансфермаркт Ремзи уште од декември го поврзуваат со Арсенал.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Искрено не верувам дека Артур би придонел повеќе од играчите од средниот кои ги имаат на располагање. Инаку ако си оди Лено подобро е да побараат некој друг како опција за втор голман, а не овој Тарнер. На трансфермаркт Ремзи уште од декември го поврзуваат со Арсенал.
А од кај знаеш па ти како брани Тарнер? :D Гледаш ли МЛС? Немаме на располаѓање играчи од средниот ред, затоа и бараме.
Не гледај тарснфермаркт, само Крис, Чарлс и Орнстин за Арсенал слушај ги, а никој од нив не спомнал ништо за Рамзи.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.836
Поени од реакции
5.954
Мене една работа не ми е јасна во поглед на трансфер периодов на Арсенал. Зошто се чекаат последните моменти за ангажирање на засилувања? Посебно во ваков сензитивен период кога недостасуваат многу играчи(повредени, суспендирани, некои не се тука поради обврски со репрезентацијата) и мислам дека уште на почетокот на преодниот рок требаше да се реагира. Од друга страна во поглед на шпекулациите, мислам дека е подобро да се донесе Данило од Палмеирас отколку да се ризикува со Артур од Јувентус. Првенствено затоа што овој вториот е помлад и има големи шанси да напредува. Од друга страна не ми е јасно зошто Арсенал би се заинтересирал за голман од МЛС (веројатно како трета опција) од типот на Мет Тарнер од Њу Ингланд? Исто ми нема логика шпекулацијата од типот враќање на Арон Ремзи во Арсенал.
Затоа што е крајно тешко да направиш трансфер во зимски преоден рок. Никој нејќе да изгуби битен играч на сред сезона, пред да најде замена, и ако веќе го пушта, дебело ќе го наплати.
Пробаа со Гимараеш, Лион им побара висока сума. Пробаа сеа со Артур, Јуве им рече дека додека не најдат замена, нема да си оди. Плус, бараа 18 месечна позајмица со облигација за откуп, Арсенал сакаше 6 месечна, со опција за откуп.
Со Влахович еве цел зимски преоден рок се влечат. Му дадоа и висока плата, и условите кои ги бараше и еве пак не сака да дојде. Сакал да оди во Јуве, имал предоговор. Океј, нека оди. Нека крши глава. Ќе пропадне како Милинкович-Савич.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
А од кај знаеш па ти како брани Тарнер? :D Гледаш ли МЛС? Немаме на располаѓање играчи од средниот ред, затоа и бараме.
Не гледај тарснфермаркт, само Дејвид, Чарлс и Орнстин за Арсенал слушај ги, а никој од нив не спомнал ништо за Рамзи.

Не гледам МЛС, но сметам дека може да најдат многу помлад и подобар за приближно слично обештетување. На пример: Флориан Милер од Штутгарт. И онака тешко дека Штутгарт ќе успеат да го задржат, бидејќи се во опасната зона и плус веќе има голем број на заинтересирани клубови за него.


Затоа што е крајно тешко да направиш трансфер во зимски преоден рок. Никој нејќе да изгуби битен играч на сред сезона, пред да најде замена, и ако веќе го пушта, дебело ќе го наплати.
Пробаа со Гимараеш, Лион им побара висока сума. Пробаа сеа со Артур, Јуве им рече дека додека не најдат замена, нема да си оди. Плус, бараа 18 месечна позајмица со облигација за откуп, Арсенал сакаше 6 месечна, со опција за откуп.
Со Влахович еве цел зимски преоден рок се влечат. Му дадоа и висока плата, и условите кои ги бараше и еве пак не сака да дојде. Сакал да оди во Јуве, имал предоговор. Океј, нека оди. Нека крши глава. Ќе пропадне како Милинкович-Савич.

Искрено сметам дека Влаховиќ е преценет и дека нема потреба да се паѓа во депресија поради него. Мислам дека одбрал да остане во Серија А затоа што му одговара лигата и веќе е навикнат на неа односно не му треба период за прилагодување. Кога сме кај средниот ред според мене Ворд Праус би бил добро засилување, само многу е склон на повреди и верувам дека Саутемптон би барал превисоко обештетување за него.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Вард Праус склон на повреди, каде го види ова на ФМ??? :pos:
Напротив ВП не е склон на повреди и е еден од најстандардните играчи во премиер лигата, изминтиве 3 сезони можеби има и најмногу одиграни премиер лигашки минути од сите фудбалери, играчот е машинa и е предобар техничар но самото тоа што е Англичанец го праве тежок преговорот за негов трансфер. Едноставно треба да се претплате од неговата вредност, под 60м не би го пуштиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom