И Весино што му даде убав пас у празно :kuracc:
Како у празно? Го укопа по десно, овој си кажа ај ќе пробам еднаш да идам у трк што кур, претрка двајца и ја реши.

18 јуни 2008
Мислења
5.955
3.318
Уште ова да го промашеше му ебам тиквата босанска. Голот е најголема заслуга на Дамфриз, како и да е.

Денеска не заслуживме победа, работата ја заеба и Инзаги со несфатливите измени, со измените дури и послаби станавме.

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
21.578
Денеска само еден човек изигра на ниво, Чаланоглу. Останатите беа ССК Драчево. Зборам од стартните 11.

Член од
Мислења
3.313
7.450
0-0 е оваа бетон, го праиме интересен шаНпионатот.
Среќа на ова кобење од Кобе кој го знаеме каква црна анатема знае да биде му направи кансел големиот и мизерен Макс Алегри...

6.673
Имаме проблем со ултра дефанзивни екипи , денес беше жив пример дека многу сме по опасни кога акциите ни почињаат дубоко од Ханда, еве Венеција чекаше на контри и за малце ке земеа бод.

Не беа убедливи последниве 3-4 утакмици поготово во организација на напад. Лаутаро и Џеко ја немаат таа хемија во напад и сва срека бошњаков даде гол во последна минута иначе и двајцата се под својте способности.

Инзаги разочара денес со неколку работи, Дамфрис треба да старта против Венеции Верони Џенови , Сенси треба да добие поголема минутажа бар во второ полувреме 20-30 мин. Лаутаро треба да биде закован на клупа док не се опраи.

Член од
23 август 2010
Мислења
38.188
107.825
Дај Боже да ни ги одземат бодовите ради денешното издание. Куртони.

Член од
Мислења
3.313
7.450
Пак читам ќе го давале Сенси, затоа ли не го стави крв ти ебам...

Не бе овие полека губат компас, среќа магот не го уфрли и Гаљардини кога бркавме резултат.

Член од
7 август 2011
Мислења
4.754
12.794
Ете го мојот човек Дамфриз... Кур да пушиш Инзаги на среќа се извади, наместо прва да играше Дамфриконот до сеа 8-0 ќе беше.
Што повеќе ќе направеше дамфриз од дармијан бе? 2 асистенции?