Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Кое лудило стана со овој вирусов:facepalm:
Одиш на лекар,здрав, прав, сакаш да провериш диоптрија или тироида, било кој преглед или редовна контрола...и таму, посебно во болниците наши, те пречекуваат болни заразени сестри и доктори, вработените на шалтер..сите шмркаат, киваат, кашлаат, повеќето се со вирусот на ковид, но бидејќи се вакцинирани, нејќаат да се тестираат за да не седат дома и да им се одбива од плата..( ко што вели една колешка моја, колкава рата од кредит има, па уште и за боледување да и одбиле)...и..ете..болниците и амбулантите се жива зараза токму од тие што треба да лечат заразени.
Сити мол врие од млади асимптоматични заразени или со благи симптоми кои шетаат и мува не ги лази, а на крај памет не им е да се тестираат.
Ние невакцинираните сме најпримерни, така да она што некој погоре рече дека поради нас е ваква бројка за заразени и смртност, нека стави прст на чело и да се запраша што се случува всушност со човештвото и со ненормалниве мерки и КОЈ го шири вирусот.
јас мислам на медицински лица би требало да се признава заразувањето од К19 како повреда на Работа, 100% боледување, ама друга работа е, нема персонал...
туку гледам на ТВ пред некој ден, запнале за контрола на рак на кожа, изгледа со К19 никој не оди а и пошто се пие Д витамин може и намалено е, па немаат работа....
Автоматски споено мислење:


гледам на ФБ се рекламира, за К19 е ова :cool:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Кое лудило стана со овој вирусов:facepalm:
Одиш на лекар,здрав, прав, сакаш да провериш диоптрија или тироида, било кој преглед или редовна контрола...и таму, посебно во болниците наши, те пречекуваат болни заразени сестри и доктори, вработените на шалтер..сите шмркаат, киваат, кашлаат, повеќето се со вирусот на ковид, но бидејќи се вакцинирани, нејќаат да се тестираат за да не седат дома и да им се одбива од плата..( ко што вели една колешка моја, колкава рата од кредит има, па уште и за боледување да и одбиле)...и..ете..болниците и амбулантите се жива зараза токму од тие што треба да лечат заразени.
Сити мол врие од млади асимптоматични заразени или со благи симптоми кои шетаат и мува не ги лази, а на крај памет не им е да се тестираат.
Ние невакцинираните сме најпримерни, така да она што некој погоре рече дека поради нас е ваква бројка за заразени и смртност, нека стави прст на чело и да се запраша што се случува всушност со човештвото и со ненормалниве мерки и КОЈ го шири вирусот.
Вакцинирани се испофалија со видеа на Инстаграм како слават во дискотеки на Нова Година со по 500 луѓе. 2-3 недели покасно испозаразени со Корона и нов бран. Јас како невакциниран после ќе сум крив.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
веруваат во светски заговор и чипување, и дека вакцинираните ќе умрат за кратко по вакцинацијата, таков бил планот на новиот поредок.
Не е точно ова, планот е стерилизација на 30% од населението бидејќи не доволно брзо се шири геј и трансџендер трендот, целта е се разбира да и помогнеме на планетава.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Израел ќе укинува пасови. Ако не искочи некое гомно мутирано, до април мај ми се чини све ќе се тргне од мерки.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
Samo vakcina, eve jas ne vakciniran 1 nedela veke temperatura imam, a tie so vskcina za 2, 3 dena zdravi se
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
да се надеваме дека ќе нема мутации, на пролет новата апдејтирана вакцина би требала да понуди солидна заштита како првичната пред да искочат овие делта мелта глупости.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
да се надеваме дека ќе нема мутации, на пролет новата апдејтирана вакцина би требала да понуди солидна заштита како првичната пред да искочат овие делта мелта глупости.
Ова е нешто како секс, прво до пола го ставаш додека се опушти цурата, па после до крај, а има тука нешто поврзано со задоволството, има некој шмек полека кога се почиња работата. Ова сега не ни го ставиле ни до пола, ама нема везе Рон ти уживаш у илузијата, посебно на онаа илузија на слободата.
1642598024953.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ова е нешто како секс, прво до пола го ставаш додека се опушти цурата, па после до крај, а има тука нешто поврзано со задоволството, има некој шмек полека кога се почиња работата. Ова сега не ни го ставиле ни до пола, ама нема везе Рон ти уживаш у илузијата, посебно на онаа илузија на слободата.
Прегледај го приврзокот 319788
боди, кога би бирал некој што не знае што збори, а у исто време збори многу, тебе би те зел.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.841
Ekspert si za dijagnozi od dalecina, ama i za sliki. Ne me cudi tvoja procena deka ne go biva.
... тоа е форумски експерт и искуство во детали зошто да не, на многу што сум им помогнала не сум се експонирала јавно тука, доволно на ЛП да си кажам мислење, нивно да прифатат или не, имаш ти нешто проблем со форумско пишување и споделување туѓо мислење , копче „игнор“ и веќе нема да читаш!

...туку што ќе кажеш што сите матични, па и во ЕУ семејните доктори работаат веќе две години по телефон што би се рекло званично лечење онлајн или како милуваш ти „дијагнози од далечина“ за тоа немаш коментар некако, а тоа богами сериозна реалност, а не форумско пишување или нивните проценки од око се по општи единствен алгоритам на клиничка слика малтене секој пациент е клон, па за сите важи исти симптоми иста терапија?

ewscripps.brightspotcdn.com.jpg

- па ќе му се покаже пациентот онлајн на матичниот „види докторе како ми тече носот“

telehealth-appointments-banner.jpg

- па ќе се покаже на матичниот онлајн овде грло ме боли „отвори уста ААААаааааааааа“

l4vr0phgep551.jpg

- па ќе се дотераме за на матичен гинеколог да не прегледа онака онлајн „од далечина за дијагноза“ што за тебе све тоа е нормално само биџонс форумско пишување, не ти е нормално! :toe:

... ти да беше некој вака како што си силен на уста, да направиш нешто за кичевската болница каде ни ветеринар не би работел со стока, а не пак медицински персонал со пациенти, арно ќе беше!
П.С.
доловено со три фотографии, за сеирџии не се дваесет ниту сто! :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
... тоа е форумски експерт и искуство во детали зошто да не, на многу што сум им помогнала не сум се експонирала јавно тука, доволно на ЛП да си кажам мислење, нивно да прифатат или не, имаш ти нешто проблем со форумско пишување и споделување туѓо мислење , копче „игнор“ и веќе нема да читаш!

...туку што ќе кажеш што сите матични, па и во ЕУ семејните доктори работаат веќе две години по телефон што би се рекло званично лечење онлајн или како милуваш ти „дијагнози од далечина“ за тоа немаш коментар некако, а тоа богами сериозна реалност, а не форумско пишување или нивните проценки од око се по општи единствен алгоритам на клиничка слика малтене секој пациент е клон, па за сите важи исти симптоми иста терапија?

Прегледај го приврзокот 319791

- па ќе му се покаже пациентот онлајн на матичниот „види докторе како ми тече носот“

Прегледај го приврзокот 319792

- па ќе се покаже на матичниот онлајн овде грло ме боли „отвори уста ААААаааааааааа“

Прегледај го приврзокот 319790

- па ќе се дотераме за на матичен гинеколог да не прегледа онака онлајн „од далечина за дијагноза“ што за тебе све тоа е нормално само биџонс форумско пишување, не ти е нормално! :toe:

... ти да беше некој вака како што си силен на уста, да направиш нешто за кичевската болница каде ни ветеринар не би работел со стока, а не пак медицински персонал со пациенти, арно ќе беше!
П.С.
доловено со три фотографии, за сеирџии не се дваесет ниту сто! :)
Toa lecenje onlajn e samo kao demek da ti dadat boleduvanje. Ako imas nesto poseriozno pak ke si pojs na maticen.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.500
боди, кога би бирал некој што не знае што збори, а у исто време збори многу, тебе би те зел.
Не зборам многу, овде на форумов се испукувам од време на време...од немање попаметно нешто у моментот како и од желба да се помогне некако.
 
  • Тажно
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom