Lycamobile Македонија

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Mora da se resi problemot...ako ne vednas ke se izvadi tiket dodeka se vidi kade e problemot...
Btw,go resi problemot...??
Нешто не е во ред со серверот на Лајка. Се јавив во НЛБ и таму со нив е се во ред но нема активност од страна на Лајка иако пробав можеби 10тина пати да ставам пакет. пробав и преку мозила.
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
86
Поени од реакции
18
Нешто не е во ред со серверот на Лајка. Се јавув во НЛБ и таму со нив е се во ред но нема активност од страна на Лајка иако пробав можеби 10тина пати да ставам пакет. пробав и преку мозила.
До нив е 100%

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Ti go procitav ova odamna imav ist problem zaradi portiranje od telekabel, posle ispadna deka bilo do kartickata pa menjav druga ama i ovie od kontakt centarot nesto ebavaat i nisto ne ispadna od portiranjeto. Inaku sega odgovaram poso drugar mi go ima istiov problem, mu naracav onlajn nova karticka i sega mi javuva deka od telekom koga mu dzvonele mu vikalo deka brojot ne postoi, istiot problem, izgleda imaat usrano nesto. Ako mi pravi i na mene taka ke si se vratam na telekabel i preku kur od ova sekoi 2 meseca mi se javuvaat problemi so sekoj operator. Na telekabel me nerviraat samo gluvite povici sto mora da se javuvam po 2 3 pati.
Еве денес е 17-ти а бројот е активиран на 8-ми сеуште за сите броеви од Телеком бројот не постои. Пријевено е 4 пати во контакт центар, веќе ми е срам да се јавувам, цело време го решаваат проблемот но никако да го решат. Бројот го земав од трафика, нов без кредит, го активирав онлајн и ставив пакет и си работи со примање и враќање повици кон другите броеви освен промање повици од Телеком. Тоа се моите искуства со Лајка.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.547
Нешто не е во ред со серверот на Лајка. Се јавив во НЛБ и таму со нив е се во ред но нема активност од страна на Лајка иако пробав можеби 10тина пати да ставам пакет. пробав и преку мозила.
Ocigledno e deka ima nekade problem...
Автоматски споено мислење:

Еве денес е 17-ти а бројот е активиран на 8-ми сеуште за сите броеви од Телеком бројот не постои. Пријевено е 4 пати во контакт центар, веќе ми е срам да се јавувам, цело време го решаваат проблемот но никако да го решат. Бројот го земав од трафика, нов без кредит, го активирав онлајн и ставив пакет и си работи со примање и враќање повици кон другите броеви освен промање повици од Телеком. Тоа се моите искуства со Лајка.
Jas utre ke probam od 2ca,kolegi imaat pripejd telekom.brojcina ke probam i so povici i so sms dali stigaat na 079 i na portiran br od a1 na Lyca.
Bidejki 95% broevite sto gi biram i me baraat se a1 i lyca,ne znam nekoj sto me bara na koj operator e...no dosega sum nemal problemi (osvem.so roaming vo grcija i bugarija)
I nema sto da ti e stram ke si baras toa sto si platil....''treba da mozes da biras i da te biraat od site mrezi i vo Mk i nadvor od mk...
Mene bas mie cudno so telekom i telekabel imase vakvi problemi,znaci mene rodnini na lyca od holandija i avstralija me dobivaat od 1va,bez nikakvi problemi a tuka od telekom ne moze,znaci nekoj tuka ja koci rabotata....
 
Последно уредено:

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Ocigledno e deka ima nekade problem...
Автоматски споено мислење:


Jas utre ke probam od 2ca,kolegi imaat pripejd telekom.brojcina ke probam i so povici i so sms dali stigaat na 079 i na portiran br od a1 na Lyca.
Bidejki 95% broevite sto gi biram i me baraat se a1 i lyca,ne znam nekoj sto me bara na koj operator e...no dosega sum nemal problemi (osvem.so roaming vo grcija i bugarija)
Проба и девојчето од контакт центарот на Лајка со нејзин телеком број и лајка број. Едниот ѕвонеше а за другиот телефонскиот број не постои.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.547
Проба и девојчето од контакт центарот на Лајка со нејзин телеком број и лајка број. Едниот ѕвонеше а за другиот телефонскиот број не постои.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Ne velam deka ne ti veruvam....ke probam i jas i ke spodelam stom probale od call centarot ke se krene galama,ama telekom e mn,spor vo resavajne na problemi si gleda samo za negovi korisnici so dr,ne se zamara slicna maka imavme na 074 telekabel 4meseci ist problem kocnicata bese telekom...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Еве денес е 17-ти а бројот е активиран на 8-ми сеуште за сите броеви од Телеком бројот не постои. Пријевено е 4 пати во контакт центар, веќе ми е срам да се јавувам, цело време го решаваат проблемот но никако да го решат. Бројот го земав од трафика, нов без кредит, го активирав онлајн и ставив пакет и си работи со примање и враќање повици кон другите броеви освен промање повици од Телеком. Тоа се моите искуства со Лајка.
Jas imam uste edna sim i sea mu ja dadov na drugar mi vikam cim na onaa nebiva od telekom da prima povici neka si registrira nova i vika ja registrirav novata sega i na novata nemoze od telekom povici da se primaat... Uzas neznam so se desava
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.547
Jas imam uste edna sim i sea mu ja dadov na drugar mi vikam cim na onaa nebiva od telekom da prima povici neka si registrira nova i vika ja registrirav novata sega i na novata nemoze od telekom povici da se primaat... Uzas neznam so se desava
Jas probav i povici i sms stiga i zvoni bez problem,popladne ke vi pustam sliki...
 
Член од
18 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Koj scam, dopolnuvam 1600 denari na smetka da go zeam toj Super 200 paketot za cela godina, idam doma mi vika samo so debitna mozham da go kupam. Im se javuvam mi vikaat da gospodine, samo so debitna mozhe, idi kaj trafikata kaj sho ti dopolnile tie kje ti pomognat. ALO MAJMUNI!! A DA GO PISHEVTE TOA NEGDE NA STRANATA?? U OSTALOM SHO KUR E BITNO DALI E DEBITNA ILI SO KREDIT PLATENO PARITE SE KAJ VAS U SISTEM HOHSHTAPLERI MRSNI

Osven toa internetot e ok, slichna brzina so t-mobile.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Koj scam, dopolnuvam 1600 denari na smetka da go zeam toj Super 200 paketot za cela godina, idam doma mi vika samo so debitna mozham da go kupam. Im se javuvam mi vikaat da gospodine, samo so debitna mozhe, idi kaj trafikata kaj sho ti dopolnile tie kje ti pomognat. ALO MAJMUNI!! A DA GO PISHEVTE TOA NEGDE NA STRANATA?? U OSTALOM SHO KUR E BITNO DALI E DEBITNA ILI SO KREDIT PLATENO PARITE SE KAJ VAS U SISTEM HOHSHTAPLERI MRSNI

Osven toa internetot e ok, slichna brzina so t-mobile.
Instaliraj aplikacijata Lycamobile i najavi se i idi kupete paket i odberi paketot i idi na kupi i prodolzi i koa ke ti stigne toa za plakjanje ima da odberes sostojba ili karticka ti odberi sostojba i ke ti se aktivira od kredit. Ama izgleda e samo za 30 dena, mislam deka na aplikacijata nema opcija da odberes za kolku vreme tuku samo ti dava za 30 dena
I onaka u nekoi stvari se uzas a i onie od kontakt centarot vrska si nemaat
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.547
Koj scam, dopolnuvam 1600 denari na smetka da go zeam toj Super 200 paketot za cela godina, idam doma mi vika samo so debitna mozham da go kupam. Im se javuvam mi vikaat da gospodine, samo so debitna mozhe, idi kaj trafikata kaj sho ti dopolnile tie kje ti pomognat. ALO MAJMUNI!! A DA GO PISHEVTE TOA NEGDE NA STRANATA?? U OSTALOM SHO KUR E BITNO DALI E DEBITNA ILI SO KREDIT PLATENO PARITE SE KAJ VAS U SISTEM HOHSHTAPLERI MRSNI

Osven toa internetot e ok, slichna brzina so t-mobile.
Aj procitaj tuka sto pisuva kakvo kupuvajne na paketite samo OnLine,za postoecki so kod *139* so kod mozes od kreditot da aktiviras OnLine za dolg rok 3/6/12m.
Автоматски споено мислење:

Na mene si raboti dzvonenjeto ama jas vikav za novite sim sega sto se registrirani
Cek sega raboti ili ne raboti......?
 

Attachments

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Го средија ли за плаќање паркинг?
Лајката ми е екстра за кога сум во мкд, добар нет нема договори ама за паркинг ако средат уште подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom