Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Нека си ја запосли негде со време додека не му сјебала комплет све.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
за Аустралија и австралијанците има и други работи во план, вакцините се само епизода... ги наоружуват со подморници, да војуват со ПРЦ....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.512
Поени од реакции
36.094
Bijons zlatna super so shetash 300km radius. Aj prefrli se na 300km radius od tockata kaj so si sea za podobro utro na site so intelegencija poise od 40. Prikazni od apsolventska na majka mi kazuva taka da na tvoi 50 treba malce da se sredis psihicki ne te lichi
...не знам од каде си ти повикан да ме цитираш на ваков начин, па онака уште да се курчиш со некоја интелегенција, моја ли, туѓа ли, но биди сигурен барем ти нема да ја добиеш на ваков начин на форумов, посебно што ја мешаш сопствената мајка за да докажеш нешто во моето ментално здравје, седум години ти фалат, никој не може да ти ги надокнади, па ниту и јас,
... Новак е тенисер број еден во свет тебе ти се допаднало или не, а правдината и вистината секогаш ќе излезе на виделина било сега било понатака, а богами и природата ќе земе нешто во свои раце, да ја присобере малку злобата на човекот, затоа што во последно време му треба добар рестарт, ќе видиме дали Новак бил во право или Аус и природата ќе има тука збор,
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Како се брани Ноле овде, како некому брат да му е. :D

Толку соживување не е на арно ама тоа е тој Ноле-ефект го имало и порано ама во други ситуации.

Можеби рано е за заклучок ама сите изгубија во оваа приказна.
Тебе играчите на Дортмунд браќа ти се што се тепаш за нив по форумот кога прават трансфер? :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
... Новак е тенисер број еден во свет тебе ти се допаднало или не, а правдината и вистината секогаш ќе излезе на виделина било сега било понатака, а богами и природата ќе земе нешто во свои раце, да ја присобере малку злобата на човекот, затоа што во последно време му треба добар рестарт, ќе видиме дали Новак бил во право или Аус и природата ќе има тука збор,
wtf??? :pijani:
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Најмалце што може да направи Србија сега е да им стегни забрана на сите државјани на Австралија да не припарат до граница.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
... Новак е тенисер број еден во свет тебе ти се допаднало или не, а правдината и вистината секогаш ќе излезе на виделина било сега било понатака, а богами и природата ќе земе нешто во свои раце, да ја присобере малку злобата на човекот, затоа што во последно време му 7треба добар рестарт, ќе видиме дали Новак бил во право или Аус и природата ќе има тука збор,
wtf??? :pijani:
Автоматски споено мислење:

Најмалце што може да направи Србија сега е да им стегни забрана на сите државјани на Австралија да не припарат до граница.
toa ke bide strashen poteg na vucic...

nema avstralec sto ne posakuva u vranje i kraljevo da ide... bucket list gradovi
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
wtf??? :pijani:
Автоматски споено мислење:



toa ke bide strashen poteg na vucic...

nema avstralec sto ne posakuva u vranje i kraljevo da ide... bucket list gradovi
Некој ќе треба да оди од Х причини, чисто да има мало реметење. Никому нема да му е сеедно да го малтретираат.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
a sto pravime so tie 70k srbi sto veke ziveat u aus?
Не може да им забранат влез на нивни државјани во сопствена земја. 90% од нив го имаат и српското државјанство.

Како и да е со ова се дозакопаа кенгурите, мислев не можат подолу од тоа што се, со ова се демантираа.
Автоматски споено мислење:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom