Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
...миџата не ме заболе за Ноле ама не ја пропуштив приликата да бидам гостинка во неговиот ресторан во Монте Карло, а и за Слога би навивала зошто да не, ако добро играат, било да се од Кочани , било да се од Виница,:)
Аме чекај сега, нели таквата исхрана е нездрава, што е сега ова? или дека е славна личност која стои позади таа исхрана, сега нагло е ок, сега нема реферати од "Др" Берг, и остала умноболна багра да пратиш како демант на исхраната во ресторанот?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.905
Поени од реакции
35.763
...тоа што ти немаш појма од антиковид вакцините не значи дека во блиска иднина нема спознаеш, антиковидваксерство не е исто со антиваксерство ама тоа ти не можеш да разликуваш, ниту сум веган, ама сме на исто со Новак по спортска линија како колега,

само спортист може да разбере спортист колку треба жртвување и труд надоградено со талент за да се постане број еден во некој спорт, а другите нормално тоа ниту го знаат, ниту го ценат, па све нешто qурот ги заболува кога се зборува за неговиот успех,
... кога ќе постигнете нешто најмалку колку него можете да пишувате со сарказам, осуда или да се делат совети, све друго е недораснато,

...миџата не ме заболе за Ноле ама не ја пропуштив приликата да бидам гостинка во неговиот ресторан во Монте Карло, а и за Слога би навивала зошто да не, ако добро играат, било да се од Кочани , било да се од Виница,:)
Немој да кажеш дека во слободно време си и спортист?

Еее бијонсич, нема зима за тебе, јадеш во луксузни меани, шеташ во Монте Карло, се бавиш со аристократски спорт...што ти прави доктурскиот кеш :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.788
...тоа што ти немаш појма од антиковид вакцините не значи дека во блиска иднина нема спознаеш, антиковидваксерство не е исто со антиваксерство ама тоа ти не можеш да разликуваш, ниту сум веган, ама сме на исто со Новак по спортска линија како колега,

само спортист може да разбере спортист колку треба жртвување и труд надоградено со талент за да се постане број еден во некој спорт, а другите нормално тоа ниту го знаат, ниту го ценат, па све нешто qурот ги заболува кога се зборува за неговиот успех,
... кога ќе постигнете нешто најмалку колку него можете да пишувате со сарказам, осуда или да се делат совети, све друго е недораснато,

...миџата не ме заболе за Ноле ама не ја пропуштив приликата да бидам гостинка во неговиот ресторан во Монте Карло, а и за Слога би навивала зошто да не, ако добро играат, било да се од Кочани , било да се од Виница,:)
како ти знаеш колку труд треба да се постигне кога не си број 1?
ете спознавме уште една твоја професија, тенисерке наша


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
Го депортираа најдобриот тенисер во историјата на АО со политичка одлука на некој ретардиран политичар што задутре сите ќе го заборават дека постоел.
:pos: :pos:

Не знам што е поретардирано, оваа одлука или таа пилот програмата кога полицијата ти ѕвони а ти треба да им пратиш селфи со геолокација. Или па тоа коа местеа бетонски огради на игралишта за деца. Голема конкуренција има ама ова со Ноле е врвот на тортата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Го депортираа најдобриот тенисер во историјата на АО со политичка одлука на некој ретардиран политичар што задутре сите ќе го заборават дека постоел.
:pos: :pos:

Не знам што е поретардирано, оваа одлука или таа пилот програмата кога полицијата ти ѕвони а ти треба да им пратиш селфи со геолокација. Или па тоа коа местеа бетонски огради на игралишта за деца. Голема конкуренција има ама ова со Ноле е врвот на тортата.
from australia with love... drug pat neka si proveri uslovi za vlez kaj sto treba i neka si zeme pr agencija
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
from australia with love... drug pat neka si proveri uslovi za vlez kaj sto treba i neka si zeme pr agencija
Ја колку што ја разбирам фактичката ситуација, условите за влез ги исполни а политичар со дискрециона моќ го избрка. А тоа има голема разлика со неисполнување услови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Ја колку што ја разбирам фактичката ситуација, условите за влез ги исполни а политичар со дискрециона моќ го избрка. А тоа има голема разлика со неисполнување услови.
ne gi razbiras uslovite za vlez. obajsneto e na temata veke nekolku pati.
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
19 март 2011
Мислења
12.838
Поени од реакции
14.202
Да де, ни хрватскиот тренер што го вратија после 10 дена и онаа Рената што играше по турнири невакцинирана не исполнуваа влез во Австралија :icon_mrgr:
Да не беше драмава со Џокович на никој немаше да му е гајле што овие невакцинирани седат месец дена во Мелбурн и учествуваат на турнири.

Условите за влез се никаков фактор во целава ситуација, се знае зошто беше избркан.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Go deportiraa vishe duri zabrana za vlez 3 godini chitam. Glupavo za Novak, za negovoto legacy, ako ne igra na AO kje bidi interesno koj kje ima povishe grend slemovi na kraj( toj ili Nadal) , po shto Federer go smetam zavrshen vishe :toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.558
Поени од реакции
43.057
Голема победа на учениот и начитан народ против антиваксерството!

Се надевам сезонска ќе ви ја направат вакцината, па редовно да си се боцкате.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Да де, ни хрватскиот тренер што го вратија после 10 дена и онаа Рената што играше по турнири невакцинирана не исполнуваа влез во Австралија :icon_mrgr:
Да не беше драмава со Џокович на никој немаше да му е гајле што овие невакцинирани седат месец дена во Мелбурн и учествуваат на турнири.

Условите за влез се никаков фактор во целава ситуација, се знае зошто беше избркан.

samo nekoj sto ne razbira deka sekoj slucaj e razlicen moze da si donese takov zakljucok... ali razbiram deka mnogu ste butthurt sega... da se nadevame nema da mu zakacat dolgogodisna zabrana...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.385
Поени од реакции
36.321
ne gi razbiras uslovite za vlez. obajsneto e na temata veke nekolku pati.
По кој основ е Ноле избркан од Австралија? Дали е поради неисполнување услови за влез или е избркан со дискрециона политичка одлука?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
Голема победа на учениот и начитан народ против антиваксерството!

Се надевам сезонска ќе ви ја направат вакцината, па редовно да си се боцкате.
Е, убоо им кажа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom