Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.588
Поени од реакции
8.003
Најголемо разочарување во целиот овој случај ми е Надал. Тотално мизерен испадна со коментарите. И Федерер сигурно сака Новак да не настапи, ама барем не се бламира и си ќути. А од Циципас не може ништо паметно да се очекува, посебно после оние коментарите лани по финалето на РГ, класично грчко педерче.
Србендите и грците се брача.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.941
Поени од реакции
17.759

Koa kje procitam nekoj nas zapadnjak, kako tamu bilo pravna drzava i merkite vazele za site :D

Momci, we are all in these together, za site e zaeban virusot. I za nas, i slavnite i politicarite. Izdrzete.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Мислев дека штосот беше со шеширите и со крокодислките зуби ..
и НоИжевите
Ова е најпрепознатлив заштитен знак во лето кога ќе надојдат тука. И што е можно повисоко кренати чорапите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.907
Поени од реакции
35.770
Не знам за европските земји, Австралија туризмот им бил бааги паднат од почеток на пандемијата до сега. Впрочем еден од моите роднини сега немал работа баш ради што немало туристи. Сега е на сметка на државата. Нивни државјани не можеле да се вратат камоли туристи.

Прегледај го приврзокот 319438
Не постои земја каде туризмот не е погоден, и таму ги немаат странците, исто зависи и кој дел од гранката.


Еве ти ја АУС:

Да не го тупиме во оваа тема, отвори друга тема за економијата и кои земји колку се погодени од короната, може да правиме математики.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.333
Поени од реакции
21.811
Како се брани Ноле овде, како некому брат да му е. :D

Толку соживување не е на арно ама тоа е тој Ноле-ефект го имало и порано ама во други ситуации.

Можеби рано е за заклучок ама сите изгубија во оваа приказна.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.461
Поени од реакции
3.191
Секој што ја љуби правдата и вистината му е брат на Ноле по "бабина линија",сигурно нема да застанам позади некои фрикови кои ми нудат криптовалути и ми промовираат нови нормалности и останата булшидарија...:coffee:
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955

Koa kje procitam nekoj nas zapadnjak, kako tamu bilo pravna drzava i merkite vazele za site :D

Momci, we are all in these together, za site e zaeban virusot. I za nas, i slavnite i politicarite. Izdrzete.
What were the Covid rules on 20 May 2020?
Legal restrictions said that people could not leave their homes - or be outside the place they live - without a reasonable excuse, which included work (where you couldn't work from home), exercise and getting things like food and medicine.
For people who broke these rules, the police in England could fine them £100 for the first offence which could then double for each further offence up to a maximum of £3,200.

dobro i? 100 funti e kazna za toa.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.941
Поени од реакции
17.759
What were the Covid rules on 20 May 2020?
Legal restrictions said that people could not leave their homes - or be outside the place they live - without a reasonable excuse, which included work (where you couldn't work from home), exercise and getting things like food and medicine.
For people who broke these rules, the police in England could fine them £100 for the first offence which could then double for each further offence up to a maximum of £3,200.

dobro i? 100 funti e kazna za toa.
Znaes kolku e kazna za prekrsuvanje izolacija vo Srbija :D ? 1000 evra. Po istata logika niso strasno, kje si plati nole.

Ako tebe ne ti smeta toa so ovie si praele zurki dur imalo nacionalen lokdaun i dur go perea pametot na obicnite smrtnici da begaat od drugi lugje, ja neam so da dodadam.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.335
Поени од реакции
40.141
како судовиве у аустралија работат у викенд не ми е јасно?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Како се брани Ноле овде, како некому брат да му е. :D

Толку соживување не е на арно ама тоа е тој Ноле-ефект го имало и порано ама во други ситуации.

Можеби рано е за заклучок ама сите изгубија во оваа приказна.
И не само овде. Човек треба да прогледа за да види како го зезаат без потреба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom