Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Јас не викам никој да не се вакцинира, тие што се постари, болни и било како загрозени нека се вакцинираат. Ама еве и самиот викаш, јас и ти имаме минијатурни шанси да завршиме со клинички тешка слика. Искрено не гледам кало би помогнале на било кого ако се вакцинираме. Ако е за да ни го намали ризикот, што и онака е минимален - значи немаме потреба од вакцина. Од друга страна, со или без, пак може на друг да пренесеме.
Епа ете во Македонија никој не не тера на сила да се вакцинираш, доброволно е.
Што ти смета тебе како е во Австралија?
Тоа е како да дојдеш кај мене дома, и да ми кажуваш дека нема да слечиш чевли, и ќе ми газиш со кал по тепихот, а сум ти кажал дека со чевлите максимум до тераса.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.787
najvazno e sepak da se pobedi... nole proba da ni vleze ama ete poljubi vrata.

ko na slikava ke si sedime ovde i ke si svirkame...

Прегледај го приврзокот 319316
Мислам дека на сите на форумов ни е мило дека си здрав жив и безбеден. Сега кога опасноста помина, непријателот е спречен и исфрлен, време е да наздравите таму долу. :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Политичка работа било.
Сите се против нас, па и на верски празници го малтретираат човекот, гревови. Теории на заговор секаде, ко таа жена му што и се смееше цел свет кога полани си објави како вирусов нешто со 5Г имало врска. :pos:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Епа ете во Македонија никој не не тера на сила да се вакцинираш, доброволно е.
Што ти смета тебе како е во Австралија?
Тоа е како да дојдеш кај мене дома, и да ми кажуваш дека нема да слечиш чевли и ќе ми газиш со кал по тепихот, а сум ти кажал дека со чевлите максимум до тераса.
Полицијата да дојде кај тебе дома, ќе ти изопзгази со кал врз се живо и диво, за ти искрши пола покуќнина, да те претепа тебе и ти едноставно има да им се заблагорадиш ? Пошто нели нема двојни аршини?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Политичка работа било.
Сите се против нас, па и на верски празници го малтретираат човекот, гревови. Теории на заговор секаде, ко таа жена му што и се смееше цел свет кога полани си објави како вирусов нешто со 5Г имало врска. :pos:
Какво е твоето мислење за Северна Кореја?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Полицијата да дојде кај тебе дома, ќе ти изопзгази со кал врз се живо и диво, за ти искрши пола покуќнина, да те претепа тебе и ти едноставно има да им се заблагорадиш ? Пошто нели нема двојни аршини?
Зошто би ми доаѓала полиција?
Врска ти нема муабетот, полиција може да ти влезе само со судски налог.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.280
Поени од реакции
22.504
Може бројот на мртви да го рачунаат на друг начин или стварно се толку напредни во медицина, нема друга логика.
Но ако се точни податоциве кои ги даваш, кај нив сега почнува короната, ние имаме 240.000 случаи цела пандемија, кај нив само во последниот ден има 120.000 случаи, или 10% од вкупниот број на заразени во Австралија се вчера.
konecno nesto pametno od tebe. DA kaj nas sega pocnuva pandemijata. so omikron zatoa sto drugite sojovi voglavno gi izbegnavme so minimum mrtvi. sega sme i spremni/vakcinirani i se borime so najslabiot soj. win win u losa situacija.

ne ni treba u momentov nekoj gomnar da pravi haos, nardnive 2-3 meseci valjda ke ja snema i pandemijata, ke mutira u pojaka forma na grip i ke zavrsi se. nie sme svesni deka u naredniot mesec site sekako ke se zarazime. forava e bolnicite da go izdrzat teretot. ali ova nema vrska so temata, samo da ti dolovam zosto tuka se vakvi pravilata.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Ne se sozivuvaj tolku so Nole, nervozata ne e dobra rabota.
Ja не се соживувам со мајмунската корпоративна елита толку пуна со гомна што десет пати до сега тврдеше дека или вакцините правеле целосен имунитет или дека пандемијата ќе биде готова тогаш и тој месец дрн дрн дрн...за се вадат на вадат на вакви гоменинице.Ниту со идиоти кој ги величаат/
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.280
Поени од реакции
22.504
:sramezliv: Нареден период, кога ќе ви дојде јајцето на газот, сите вие што ко роботи верглате правила се правила, се надевам ќе останете на истите ставови.

Имаш правило каде може да влезеш невакциниран, со лекарска потврда дека не може да се вакцинираш. Тоа што наведувате дека се курчел, супермен ова она, кажува за вашите човечки карактеристики. Посебно па сега кога и на врапчињата им е јасно дека вакцинирани исто пренесуваат и завршуваат во болници, од здравствен аспект ваквата мерка нема никаква логика ни потреба.

Кај беше Кано, а и вие останатите кога политичарите ги прекршуваат правилата.... нормално тогаш мукла, слепа покорност пред авторитети.
koj politicari? tuka i decata mu se vakcinirani na premierot na viktorija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom