Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Zabegavte malce so pametot, ete toa se sluci. Niti gledam tenis, niti sum nekoj fan na Gjokovic ali ova so se desava e nadvor od zdrav razum. Tolku ve ima manato na psiha ovoj kovidot da povekje ne ni zabelezuvate kolku cavkata vi ima letnato :(
Запали си едно цигарче пред кооперација и крцкај си, како вистински селски курназ. Остај ги овие забеганите што размислуваат за некакви глупости како судска, политичка и извршна власт и важноста тие да бидат одделени една од друга.

Без врска работи, ти си сто пати попаметен од тоа.
Автоматски споено мислење:

ko sto gledas nikoj ovde ne ja spori odlukata na sudot. ednostavno se pocituva.
Па тоа ти велам, треба да бидеш среќен заради тоа. Во банана држави на балканот нема теоретска шанса суд да одлучи за важна работа против политикчката волја на властодршците.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.833
Запали си едно цигарче пред кооперација и крцкај си, како вистински селски курназ. Остај ги овие забеганите што размислуваат за некакви глупости како судска, политичка и извршна власт и важноста тие да бидат одделени една од друга.

Без врска работи, ти си сто пати попаметен од тоа.
Smotan, na avstralijancite mislev koi svrsuvaa od radost deka ete ne go pustile Gjokovic.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Smotan, na avstralijancite mislev koi svrsuvas od radost deka ete ne go pustile Gjokovic.
Не ти ја разбирам реченицата. Мислам дека и ти не ја разбираш. Запали си едно цигарче, среди си ги мислите и напиши нешто кохеретно, па ќе видиме дали можеш да учествуваш во дискусијава.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.501
Поени од реакции
22.968
Не е техничка грешка, туку недозволување да го исконтактира адвокатскиот тим. Прво му дале дозвола до 8.30 утрото да ги контактира, бидејќи не можел да ги добие на телефон во ноќта. Потоа го разбудиле во 6.00 и му кажале дека за него е најдобро тие да одлучат, што судот го гледа како манипулација и coercing (во недостаток на македонски збор за ова).

Така да не е никаков технички пропуст, туку постапувале тенденциозно.
go citam transkriptot. imalo smena na granicarite. tehnicki ili tendenciozno nema bas vrska. fakt e deka na kraj se izvadi na ova, ako bea tolku ubedeni deka mozat da prezentiraat slucaj za vlez spored pravilata ke insistiraa na toa za da nema vtora runda i pred se da pokazat deka bilo neli politicki.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.465
Поени од реакции
58.646

Дали го обезбедуваат или ќе го апсат?
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Не е техничка грешка, туку недозволување да го исконтактира адвокатскиот тим. Прво му дале дозвола до 8.30 утрото да ги контактира, бидејќи не можел да ги добие на телефон во ноќта. Потоа го разбудиле во 6.00 и му кажале дека за него е најдобро тие да одлучат, што судот го гледа како манипулација и coercing (во недостаток на македонски збор за ова).

Така да не е никаков технички пропуст, туку постапувале тенденциозно.
Разбирам, само тоа сепак не е кажување во лице на тие кои го направиле циркусот дека не се во право, тике дека нивната грешка е во процедурата, а не е суштинска.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.501
Поени од реакции
22.968

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.168
Поени од реакции
21.833
Не ти ја разбирам реченицата. Мислам дека и ти не ја разбираш. Запали си едно цигарче, среди си ги мислите и напиши нешто кохеретно, па ќе видиме дали можеш да учествуваш во дискусијава.
Ti obicna prosto prosirena recenica nemas kapacitet da razberis, ne pak drugo. Uste pa za sudska, izvrsna i politicka go drvi ili pak koj smee ili ne da ucestvuva vo diskusijata.
Odi ziti se pisi edno livce pred kladilnica, toa ti e limitot tebe ocigledno.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.465
Поени од реакции
58.646
go citam transkriptot. imalo smena na granicarite. tehnicki ili tendenciozno nema bas vrska. fakt e deka na kraj se izvadi na ova, ako bea tolku ubedeni deka mozat da prezentiraat slucaj za vlez spored pravilata ke insistiraa na toa za da nema vtora runda i pred se da pokazat deka bilo neli politicki.
И сам не веруваш во ова :)

Се е јасно, судот му дозволи да влезе во Австралија со што се докажа лица кои не се вакцинирани сепак можеле да влегуваат во Австралија легално по процедурата која Новак ја следеше.

Ако министерот донесе поинаква одлука само ќе го запечати фактот дека политичарите се тие кои го прават проблемот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom